
Jak kontenery sanitarne mogą poprawić warunki pracy na budowach?
Praca na budowie często jest wyczerpująca fizycznie. Wiąże się także z ekspozycją na warunki atmosferyczne, długimi godzinami pracy, a nierzadko także dużą odpowiedzialnością i stresem. Dlatego zapewnienie pracownikom budowlanym odpowiednich warunków jest tak ważne. Co ciekawe, wcale nie musi to być trudne ani kosztowne. Pomocne okazują się bowiem kontenery sanitarne.
Czym są kontenery sanitarne?
Kontenery sanitarne to mobilne i w pełni funkcjonalne łazienki lub umywalnie – innymi słowy konstrukcje, które umożliwiają komfortowe korzystanie z węzła sanitarnego. Mogą być podłączone do sieci wodno-kanalizacyjnej lub korzystać ze specjalnych zbiorników na wodę i fekalia – dzięki temu korzystanie z nich jest możliwe w dowolnym miejscu.
pexels
Czytaj również: 10 popularnych pytań o akumulatory do wózków widłowych
Kontenery są mobilne, dzięki czemu stanowią idealne rozwiązanie m.in. na plac budowy. Ich produkcja zajmuje zaledwie kilka tygodni, a ustawienie jeden dzień, dlatego stanowią szybki sposób na organizację zaplecza sanitarnego. Nowoczesne kontenery sanitarne standardowo mają szerokość niecałych 2,5 m oraz długość 6 m. Istnieje jednak również możliwość ich produkcji w niestandardowych wymiarach. Ponadto kontenery można ze sobą łączyć, tworząc większe przestrzenie o dowolnych funkcjach. Istnieje również spora dowolność w zakresie ich wyposażenia czy też szczegółów takich jak podział na pomieszczenia czy lokalizacja drzwi i okien.
Jakie są zalety zastosowania kontenerów sanitarnych?
Dlaczego warto stosować kontenery sanitarne? Tego typu rozwiązania mają naprawdę wiele zalet. Do najważniejszych należy zaliczyć:
- niską cenę,
- mobilność,
- solidność wykonania i trwałość,
- łatwość instalacji,
- możliwość stosowania z podpięciem do sieci wod-kan lub bez,
- modułowa konstrukcja,
- komfort użytkowania w każdych warunkach pogodowych.
Kontener sanitarny szczególnie dobrze sprawdza się w branży budowlanej. Może być łatwo transportowany z miejsca na miejsce, dzięki czemu może towarzyszyć Twoim pracownikom na każdym kolejnym placu budowy. Jego ustawienie jest bardzo proste i szybkie. Co więcej, jako tymczasowy obiekt budowlany kontener nie wymaga uzyskiwania pozwolenia na budowę. Jednocześnie urządzone w nim zaplecze sanitarne może niezwykle funkcjonalne i komfortowe.
Kontener sanitarny może też stanowić część większej całości, np. w połączeniu z biurami, czy częścią kuchenną i socjalną. W ten sposób można łatwo stworzyć całe zaplecze budowy. Tego typu obiekty są izolowane i wyposażone w instalacje grzewcze, wentylację lub klimatyzację – dzięki temu sprawdzają się zarówno zimą, jak i latem.
Wyposażenie kontenera sanitarnego
Nowoczesny kontener sanitarny może być urządzony i wyposażony zgodnie z potrzebami zamawiającego. Możliwe jest np. stworzenie osobnych części przeznaczonych dla kobiet i mężczyzn lub zorganizowanie toalety przystosowanej do potrzeb osób niepełnosprawnych. Standardowo kontenery sanitarne są wyposażone w toalety, pisuary i umywalki. Mają też ogrzewanie i oświetlenie oraz niewielkie okna zapewniające dostęp światła dziennego. Możliwe jest jednak również zaaranżowanie przestrzeni z natryskami lub zastosowanie innych niestandardowych rozwiązań. Zamawiający coraz częściej decydują się również na kontenery klimatyzowane.
Kontener sanitarny na budowie – komfort i funkcjonalność
Kontener sanitarny na budowie to zdecydowanie lepsze rozwiązanie od popularnych przenośnych toalet. Zapewnia ono przede wszystkim znacznie więcej komfortu i prywatności. Daje również możliwość doboru wyposażenia zgodnego z potrzebami użytkowników. Dzięki temu stanowi narzędzie do poprawy warunków pracy na budowie.
Budowa kontenerów jest oparta o ramową konstrukcję stalową. Zapewnia ona obiektom odpowiednią trwałość i stabilność. Dzięki temu mogą być wielokrotnie przenoszone bez ryzyka uszkodzenia konstrukcji. Tym samym idealnie sprawdzają się w branży budowlanej. Nie chcesz kupować kontenera na stałe? Firmy takie jak G-CON, które specjalizują się w dostarczaniu tego typu obiektów, umożliwiają również ich wynajem. Dzięki temu jest to również niezwykle elastyczne rozwiązanie!
Czytaj również: Tarcza do zagłębiarki Festool: jaką wybrać?
Komentarze
Czytaj też…
Czytaj na forum
- ogrodzenia Liczba postów: 22 Grupa: Moja budowa Ja mam bok i tył mam ogrodzenie docelowe, drugi bok i front siatka leśna i słupki metalowe (rurki przeznaczone na złom) wkopane. Praca własna. Koszt: siatka leś...
- Jak wybrać najlepsze rolety zewnętrzne do domu Liczba postów: 2 Grupa: Budowa i re... Same here! Ever since I got mine installed, the house feels way quieter and cooler. Perfect setup for grinding https://italianbrainrot-clicker.io/ all summer lo...
- Brukarz. Praca warta uwagi. Liczba postów: 6 Grupa: Budowa i re... Makes sense that the listings show up around March. Not much paving in the snow! In the meantime, I’m chilling with Italian Brainrot Clicker to kill time.
- Kto wam prowadzi księgowość?? Firma zewn? Liczba postów: 127 Grupa: Firmy budow... Prowadzenie księgowości online to rewolucja, która oszczędza czas i pieniądze przedsiębiorców. Biuro rachunkowe jdg online pozwala na szybkie przesyłanie dokume...
- Remont mieszkania Liczba postów: 239 Grupa: Moja budowa Witam, Baluss www.baluss.pl to firma, oferująca bogaty wybór elementów balustrad oraz uchwytów do szkła, bardzo dobry do nowoczesnych i eleganckich konstrukcji...