Jak stolarz meblowy może ułatwić sobie pracę, aby nie przeciążać  kręgosłupa?

Jak stolarz meblowy może ułatwić sobie pracę, aby nie przeciążać kręgosłupa?

Zdrowszy kręgosłup, odciążone dłonie i oszczędzony czas. Tak może wyglądać wasza praca, gdy tylko zadbacie o odpowiednie rozwiązania. Podpowiadamy, jak sprawić, by montaż mebli był jeszcze szybszy, przyjemniejszy i przede wszystkim z korzyścią dla waszego zdrowia. Czytaj dalej

 

Wygoda to rzecz podstawowa w pracy każdego stolarza. Ergonomiczna pozycja chroniąca kręgosłup, produkty i rozwiązania, które pozwolą wam po prostu na szybszy montaż. To wszystko ma znaczenie, dlatego projektując meble i wybierając odpowiednie oświetlenie lub okucia, warto myśleć zarówno o funkcjonalności mebla, jego designie, ale również o własnym komforcie podczas pracy.

 

Jak stolarz meblowy może ułatwić sobie pracę, aby nie przeciążać kręgosłupa?

 

Oświetlenie – bez lutownicy i zbędnych przewodów

Planując oświetlenie, warto zdecydować się na rozwiązania, które cechuje dobra jakość oraz proste i trwałe połączenie. Tu z pomocą przychodzą systemy pozwalające na szybki i intuicyjny montaż bez potrzeby użycia lutownicy. – Nasze oświetlenie LED Loox 5 opiera się na systemie bardzo trwałych i jakościowych złączek. Można powiedzieć, że metoda montażu jest podobna do kloców Lego, a logiczne oznaczenia przyśpieszają pracę i zapobiegają błędom. Nie musimy się obawiać więc problemu zimnych lutów, które powstają w wyniku nieprawidłowego lutowania poszczególnych elementów - mówi Michał Kichler, manager ds. doradztwa technicznego i szkoleń Häfele.

 

Jak stolarz meblowy może ułatwić sobie pracę, aby nie przeciążać kręgosłupa?

 

Czytaj również: Meble – stylowo i praktycznie

 

Złącza w systemie Loox mają różne kolory i kształty, co pozwala na ich intuicyjne łączenie i przyspiesza znacząco pracę. Złącza 24 V to zielony kolor, a 12 V – są barwy źółto-pomarańczowej. – Czytelny system kształtów i kolorów pozwala na uniknięcie błędów i znacząco przyśpiesza pracę. Lutowanie przewodów to dłuższy proces, do tego nie dający gwarancji poprawnego podłączenia. Przy systemie Loox tego problemu nie ma – podkreśla Michał Kichler.

 

Dodatkowo liniowy system podłączenia w przypadku oświetlenia Loox 5 ogranicza do niezbędnego minimum liczbę przewodów. 

 

- Loox to nie tylko wygoda dla stolarza, ale także spektakularny efekt dla użytkownika końcowego. Dzięki możliwościom bezprzewodowego sterowania światłem – technologia

 

Bluetooth Mesh, pozwala zaprojektować i wykonać najbardziej skomplikowane układy oświetlenia czy też zainstalować światło w nietypowych miejscach – wyjaśnia Michał Kichler.

 

Jak stolarz meblowy może ułatwić sobie pracę, aby nie przeciążać kręgosłupa?Häfele system Axilo

Montaż mebli – z korzyścią dla kręgosłupa 

Regulacja mebli, a zwłaszcza szafek narożnych, to wyzwanie dla niejednego stolarza. Chyba, że akurat pod ręką mamy system Axilo, na który składają się stopki o wysokości już od 35 do 200 mm i klucz do regulacji. – Axilo nie wymusza na nas niewygodnej pozycji. Wręcz przeciwnie, możemy w pojedynkę jednocześnie regulować meble i obserwować poziomicę dzięki użyciu dedykowanego klucza. Sam klucz możemy ustawić pod rożnym kątem, co dodatkowo ułatwia pracę – mówi Michał Kichler i dodaje, że przy Axilo oszczędzamy aż 50 procent czasu w porównaniu z konwencyjnymi stopkami. Montaż możemy przyśpieszyć, dodatkowo używając do klucza wkrętarki.

 

Jak stolarz meblowy może ułatwić sobie pracę, aby nie przeciążać kręgosłupa?Häfele system Axilo

Czytaj również: Wózki widłowe – rodzaje, zalety i parametry wózków widłowych

 

Ergonomia pracy jest ważna, dlatego warto wybierać szuflady regulowane od środka. Jest to przydatna funkcja zwłaszcza przy regulacji frontów szuflad przy ścianie czy w narożniku kuchni. Tu właśnie z pomocą stolarzowi przychodzi asortyment szuflad Häfele: Matrix S i nowość – Matrix S Slim, czyli cienkościenna szuflada o bokach do 13 mm.

 

Häfele, projektując produkty, łączy zarówno dobry design i najnowsze wnętrzarskie trendy z wygodą – zarówno w użytkowaniu jak i w montażu – podkreśla Michał Kichler.

 

Atutem szuflad Matrix S i S Slim są również identyczne wymiary dna i pleców szuflady, a także rozmieszczenie punktów montażowych. Pozwala to nie tylko przyśpieszyć montaż, ale również produkcję mebli. 

 

Jak stolarz meblowy może ułatwić sobie pracę, aby nie przeciążać kręgosłupa?

Źródło: PR Expert / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17884 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 127

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >