Jak zaaranżowac łazienkę? Klasycznie tradycyjnie czy nowocześnie

Jak zaaranżowac łazienkę? Klasycznie tradycyjnie czy nowocześnie

Planując aranżację łazienki na początku powinniśmy zastanowić się, który kierunek jest nam bliższy – klasyczne, tradycyjne kształty czy raczej nowoczesny minimalizm i prostota geometrycznych form. Dla patrzących w przyszłość prezentujemy dziś kilka pomysłów na sprytne wykorzystanie geometrii w kąpielowym wnętrzu.

Geometryczna elegancja łazienki

Podziwiając stylizację wybranej łazienki zazwyczaj pierwsze w oko rzucają się duże formy, jak umywalki czy wanny. Od zawsze niemal kojarzą się one z tradycyjnym, owalnym kształtem – mimo, że projektanci od dłuższego czasu starają się zmienić ten trend, proponując surowe formy zamknięte w prostokącie czy kwadracie. – Klienci coraz chętniej, choć wciąż jeszcze trochę nieśmiało, wybierają umywalki o niestandardowym kształcie, dobierając do nich także inne elementy wyposażenia utrzymane w podobnej stylistyce – zdradza Kamil Urbaś ze sklepu TwojaBateria.pl. – Nie dziwi mnie ten kierunek, ponieważ są one zarówno estetyczne, jak i funkcjonalne, a ich forma sama w sobie jest niesamowitą ozdobą wnętrza.

 

 

Kubistyczna bateria

Jeśli zdecydujemy się na geometryczną umywalkę, np. szklany model Glasspoint Xeno 60 lub Quattro oferowany przez Koło, warto pomyśleć o innych elementach, które wraz z nią stworzą całą linię, główny punkt aranżacji. Pierwszym przychodzącym na myśl rozwiązaniem jest oczywiście bateria. – Umywalka i bateria to nierozerwalna para – zauważa Kamil Urbaś. -  Te dwa elementy, jeśli są dobrze skomponowane, stworzą idealny zestaw, jednak w przeciwnym razie mogą wyjątkowo razić, dając efekt przeciwny do zamierzonego. Do geometrycznej umywalki dobrze pasują utrzymane w podobnej stylistyce delikatne i subtelne baterie Cifial Techno M3. Jeśli poszukujemy bardziej masywnych, ale wciąż prostych kształtów, wybierzmy model Flauto marki Webert.

 

 


Dodatkowe kąty proste

Jednak wanna, kabina prysznicowa, bidet czy umywalka to nie wszystko. Charakter każdego wnętrza, także łazienki, podkreślają dopiero idealnie dobrane dodatki i pomysłowe akcenty. Tutaj także najlepiej kierować się przy wyborze wcześniej zaplanowaną linią aranżacji. Jeśli więc stawiamy na prostokąty, kwadraty i bryłę prostopadłościanu – bądźmy konsekwentni także przy zakupie mniejszych, ale równie ważnych elementów wyposażenia. Dobrze w tym wypadku zaopatrzyć się w dodatki z jednej linii, aby idealnie współgrały ze sobą, tworząc prawdziwą, pełną smaku całość. Ciekawym wzornictwem odznacza się seria Quattro marki Bagno&Associati.

 

Prostokątne mydelniczki, dozowniki mydła, kubki, szczotki do WC - dla poszukujących modnych wykończeń dostępne są także z akcentem venge. Linia Cifial Techno natomiast proponuje minimalistyczne kształty ubrane w czyste, sterylne niemal szkło. Dobre uzupełnienie stylizacji utrzymanej w klimacie minimalizmu i geometrii stanowią zimne, nowoczesne kolory, jednak nie jest to regułą. Pamiętajmy, że zarówno w przypadku wyboru kolorystyki, jak i charakteru aranżacji złotym środkiem jest konsekwencja doprawiona odrobiną umiaru. Bez nich nawet najbardziej dopieszczony projekt może okazać się estetyczną katastrofą.

 

Źródło: pointb / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 19156 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 244

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >