Jaki Dom wybrać: parterowy czy piętrowy? Zobacz dom Pokazowy W Miasteczku Regaty i zdecyduj sam

Jaki Dom wybrać: parterowy czy piętrowy? Zobacz dom Pokazowy W Miasteczku Regaty i zdecyduj sam

Dom Development SA, czołowy deweloper działający na warszawskim rynku, przygotował dom pokazowy na osiedlu Miasteczko Regaty, przy ul. Kobiałka na warszawskiej Białołęce. Czytaj dalej

Dom ma powierzchnię 202,4 m2, a za jego urządzenie odpowiedzialna była pracownia architektoniczna Grupa GSZ. Planowane oddanie do użytku I części Miasteczka Regaty, na której znajdują się domy to koniec czerwca 2009r., druga część tego etapu zostanie przekazana do użytku do końca sierpnia tego roku.

Dom został zaprojektowany w nowoczesny, wygodny oraz bardzo funkcjonalny sposób. Pomieszczenia są jasne i przestronne. Kolorystycznym motywem przewodnim wystroju wnętrz są stonowane barwy ziemi, z dodatkiem zdecydowanych barw, takich jak czerwień, czy głęboki brąz.  
Dom pokazowy jest piętrowy i znajduje się w zabudowie szeregowej. Na parterze mieści się salon oraz kuchnia, której drzwi otwierają się na salon tworząc jedno duże pomieszczenie jadalno-kuchenne. Na piętrze znajdują się 3 sypialnie: jedna sypialnia rodziców z własną łazienką i garderobą oraz dwie sypialnie zaaranżowane dla dziewczynki i nastolatka.  Przestronna i wygodna garderoba dla dzieci znajduje się na półpiętrze tuż przy pokoju chłopca. Garaż na dwa samochody znajduje się w części parterowej budynku. Bezpośrednio z tarasu jest wyjście do ogrodu o powierzchni blisko 400 m2, gdzie w otoczeniu ogrodowej zieleni zaaranżowany został taras wypoczynkowy.

 

IX etap osiedla Miasteczko Regaty, na którym znajduje się dom pokazowy, składa się łącznie z 88 domów, z czego 84 będą w zabudowie szeregowej, a 4 w zabudowie bliźniaczej. Domy w zabudowie szeregowej będą miały powierzchnię: 159,8m2, 166,8m2, 188,2m2 i 202,4m2; natomiast w zabudowie bliźniaczej: 202,4 i 222,1 m2. Dodatkowo przewidziano także przydomowe ogrody o powierzchni od 225 m2 do 503 m2.

W salonach przewidziano miejsce na kominek. Każdy z domów będzie posiadał garaż na jeden, a w przypadku domów o powierzchni większej niż 180m2, dwa samochody.

Teren osiedla będzie ogrodzony i objęty ochroną. Każdy dom będzie posiadał łączność domofonową z portiernią.

Ceny domu z działką i udziałem w częściach wspólnych kształtują się następująco: segmenty: od 399 678,91 do 904 438, 91zł, bliźniaki: od 812 758,91 do 1 023 138,91 zł.

Osiedle Miasteczko Regaty

Osiedle Miasteczko Regaty na Białołęce to jedna z pierwszych inwestycji mieszkaniowych  realizowanych w tym rejonie. Dom Development zaprojektował i wybudował osiedle o kameralnej i niskiej zabudowie, położone w sąsiedztwie terenów leśnych, Kanału Żerańskiego. W pobliżu znajdują się tereny rekreacyjne, do których prowadzą malownicze trasy wycieczkowe. Dzięki tym walorom mieszkania na osiedlu Miasteczko Regaty są doskonałą propozycją dla osób poszukujących spokoju, możliwości różnych form odpoczynku i obcowania z przyrodą.

Cała inwestycja obejmuje 3-piętrowe budynki wielorodzinne oraz 88 domów jednorodzinnych w zabudowie szeregowej i bliźniaczej. W części mieszkaniowej powstanie łącznie 1 259 lokali o średniej powierzchni 55,48m2, 599 miejsc postojowych naziemnych oraz 755 miejsc w garażach podziemnych. Łączna ilość PUM całości osiedla wynosi 79 794 m2.

Dodatkowo na osiedlu powstaną 4 lokale usługowe o powierzchni 224 m2 oraz pawilon handlowo-usługowy o powierzchni blisko 1 800 m2, w którym znajdzie się kilkanaście lokali. W pobliżu osiedla znajduje się także przedszkole i szkoła.

Obecnie realizowane są III etapy osiedla Miasteczka Regaty, gdzie łącznie powstanie 556 mieszkań. W realizacji jest także IX etap, w którym powstanie 88 domów. Terminy oddania inwestycji to:
Mieszkania:
·    I etap – koniec marca 2009 roku
·    II etap – II połowa kwietnia 2009 roku
·    III etap – IV kwartał 2009 roku
Domy:
·    I etap 36 domów – koniec czerwca 2009 r.
·    II etap 52 domy – koniec sierpnia 2009 roku

Dom Development zagospodarowuje na wysokości III etapu Miasteczka Regaty odcinek nabrzeża Kanału Żerańskiego, który bezpośrednio przylega do inwestycji. Wszystko po to, aby mieszkańcy osiedla w wolnej chwili mogli spędzić czas na łonie natury i rozkoszować się ciszą i spokojem. Powstaną tam ławeczki do wypoczynku oraz mini pomost.

DOM DEVELOPMENT NA RZECZ SPOŁECZNOŚCI LOKALNEJ

Dom Development przykłada bardzo dużą wagę do rozwoju infrastruktury w rejonie realizowanych przez siebie inwestycji Ze zrealizowanych inwestycji infrastrukturalnych korzystają nie tylko mieszkańcy osiedl Dom Development, ale także okolicznych terenów, co wpływa na poprawę jakości ich życia.

Oczyszczalnia ścieków
Do tej pory Spółka wybudowała 6,5 kilometrowy odcinek kanalizacji i ma zamiar przyłączyć go do miejskiej oczyszczalni ścieków Czajka. Obecnie trwa procedura odbioru tej oczyszczalni przez MPWiK. Projekt został zrealizowany z myślą o 100 tys. mieszkańców północno-wschodniej Białołęki. Koszt inwestycji wyniósł 49 mln zł.

Kotłownia
Z inicjatywy Dom Development firma Vattenfall Heat Poland S.A. wybudowała i oddała do użytku lokalną kotłownię. Inwestycja była niezbędna do zapewnienia mieszkańcom tych rejonów bezpiecznego i bezproblemowego dostępu do bieżącej ciepłej wody oraz ogrzewania. Z lokalnej kotłowni mogą korzystać również okoliczni mieszkańcy Białołęki.

Drogi dojazdowe
Dom Development z własnych środków wybudował ulicę Frachtową, która jest drogą dojazdową do Miasteczka Regaty i przekaże ją bezpłatnie wraz z gruntem na rzecz Urzędu Dzielnicy Białołęka. Koszt tej inwestycji, blisko 6 mln zł, pokryła w całości firma Dom Development.

Następnym krokiem inwestora w infrastrukturę drogową będzie przebudowa skrzyżowania ulicy Kobiałka z ulicą Frachtową. W pierwszym etapie przebudowy powstanie oddzielny pas włączania się do ruchu dla samochodów wyjeżdżających z osiedla, zaś w kolejnym etapie powstanie rondo, które ma docelowo usprawnić komunikację dla poruszających się w tych rejonach pojazdów.  

 


Tramwaj wodny
W trosce o poprawę komunikacji miejskiej tej części Warszawy, Dom Development we wrześniu 2008 roku przekazał władzom Dzielnicy Białołęka, na ręce Burmistrza Jacka Kaznowskiego, studium rewitalizacji Kanału Żerańskiego. Zakłada ono uruchomienie pierwszego w Warszawie tramwaju wodnego operującego w ramach sieci komunikacji miejskiej. W tej chwili trwają rozmowy pomiędzy Zarządem Transportu Miejskiego i Radą Warszawy, które zdecydują o dalszych losach inwestycji.


Źródło: M+G / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

 • Gdzie na wczasy ? Liczba postów: 65 Grupa: Trudne tema... My wybraliśmy Zajazd Jurajski w Podlesicach i była to bardzo dobra decyzja. Jest to bez wątpienia miejsce, które mogę każdemu polecić.
 • Firma transportowa Liczba postów: 36 Grupa: Trudne tema... Poszukuje sprawdzonej firmy z branży Warszawa Modlin transport z lotniska. Zależy mi na nowoczesnej flocie pojazdów. Niedawno znalazłam firmę Shuttle24.pl. Czy....
 • zadaszenie tarasu Liczba postów: 17 Grupa: Trudne tema... Jeśli chodzi o tarasy to najlepiej korzystać z nowoczesnych rozwiązań a takie ma ten producent https://www.drutex.pl/ Jest to lider rynku i nie zawiedzie oczeki...
 • Zakupy przez internet Liczba postów: 753 Grupa: Trudne tema... Jeżeli o mnie chodzi, to ja nie mam najmniejszego problemu aby robić zakupoy w sieci. Ostatnio wpadły mi w oko ciekawe szpilki w Manufaktura Obuwia. Co ciekawe....
 • Potrzebny adwokat Liczba postów: 322 Grupa: Trudne tema... Według mnie warto korzystać z usług specjalistów, aby nie marnować swojego czasu i pieniędzy. W razie jakich kolwiek problemów z prawem zawsze korzystam z usług...

Ostatnio na forum

 • Pokój dla dziecka Liczba postów: 186 Grupa: Nowości ara... Warto wybrać odpowiednie doniczki do pokoju dziecka.
 • Jaka będzie łazienka przyszłości? Liczba postów: 8 Grupa: Wnętrza Szukając wysokiej jakości baterii i kranów do swojej łazienki to serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszej marki Sotbe https://sklep.sotbe.com/ w....
 • Ogrody Zimowe Liczba postów: 87 Grupa: Ogrody Ogrody zimowe to najlepsza propozycja i bardzo mi się podobają, aby można było pięknie korzystać z niego przez cały rok. Chcecie sprawdzić, które opcje są najko...
 • Ogrody Liczba postów: 374 Grupa: Ogrody To co mogę doradzić odwiedzającym to zakup roślin w szkółce drzewek i krzewów ozdobnych Bór. A dlaczego tam? Bo oni mają duży asortyment, atrakcyjne ceny i dbaj...
 • Konferencja "Buduj z Drewna" Liczba postów: 4 Grupa: Konferencje... Organizujcie konferencje? Domyślam się, że trzeba mieć wiele kwestii na głowie i najlepiej stworzyć sobie całą listę wszystkich ważnych punktów, aby o niczym ni...
 • Odgrzybianie murów i konstrukcji drewnianych budyn... Liczba postów: 38 Grupa: Stawiamy śc... Pleśń i grzyb to poważny problem, który nie tworzy się na ścianie w jedną noc. Czasem jednak łatwo przeoczyć jego pierwsze symptomy. Gdy zaczyna się on pojawiać...

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 18172 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 121

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >