Jakie okna kupić - debesto.com porównało aluminiowe okna HS i energooszczędne okna PVC

Jakie okna kupić - debesto.com porównało aluminiowe okna HS i energooszczędne okna PVC

Które aluminiowe drzwi tarasowe są o 40% tańsze od konkurencji? Jak zaoszczędzić na popularnym zestawie okien PVC nawet 1142 euro? Który system wybrać, aby mieć bardziej konkurencyjną ofertę dla klienta lub wpasować się w potrzeby inwestora? Czytaj dalej

 

Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się w najnowszych rankingach firmy debesto. Autorzy zestawienia ocenili finalne, gotowe produkty. Inwestując kilka minut poznasz zalety i wady najpopularniejszych okien na rynku, bez potrzeby poświęcania kilkudziesięciu godzin na żmudne analizy i porównania.

 

Jakie aluminiowe okna tarasowe HS wybrać?

Pierwsze z zestawień objęło aluminiowe systemy HST, czyli produkt, który obecnie najbardziej podąża za wiodącymi trendami na rynku. Jest on nie tylko ekologiczny, ale również minimalistyczny i niezwykle trwały.

 

Dlatego w rankingu możemy też choćby sprawdzić, który system zapewni nam najwięcej światła w pomieszczeniach przez najniższe złożenie skrzydła i ramy.

 

debesto.com porównało aluminiowe okna HS i energooszczędne okna PVC

 

Czytaj również: Jak wybrać okna do domu? Poradnik

 

Pod lupę debesto.com wzięło 7 wiodących na rynku systemów HS. Znajdują się tu takie marki jak Aliplast, Aluprof, Cortizo, Ponzio, Reynaers, Schuco i Yawal. Wyniki zestawienia można znaleźć w formie pisanej, jak również krótkiego wideo, które linkujemy poniżej.

https://www.youtube.com/watch?v=LAxJN9G5yGo?utm_source=budnet&utm_medium=other &utm_campaign=yt-alu-debesto ] 

 

W rankingu porównywane są okna o takich samych parametrach. Dział analiz debesto.com sprawdził popularne HS-y porównując: szerokość słupka środkowego, wysokość złożenia profili, możliwość wykonania fixa w ramie oraz jakość dostawców gotowego produktu.

 

Zestawienie rankingowe: https://debesto.com/pl/rankingi/aluminiowe-okna-przesuwne-hst-ranking-drzwi-tarasowych/? utm_source=budnet&utm_medium=other&utm_campaign=ranking-alu-debesto ] zostało przygotowane w 4 kategoriach: najtańsze aluminiowe okna przesuwne - otwierane ręcznie oraz z napędem, najlepszy stosunek jakości do ceny, oraz najlepsze aluminiowe okno tarasowe.

 

Najtańszymi aluminiowymi HST są systemy marek: Aluprof i Aliplast. Kategorię systemów przesuwnych z silnikiem zdeklasował system od Aluprofa. W dwóch pozostałych kategoriach: najlepsze tarasowe okna aluminiowe i najlepszy stosunek jakości do ceny na podium znalazły się systemy Yawala, Cortizo, Aliplasta i Aluprofa, który wygrywa obie kategorie.

 

Jakie są najlepsze energooszczędne okna PVC?

Drugie zestawienie zaprezentowane w lecie tego roku dotyczy trzyszybowych okien PVC. Ranking debesto.com https://debesto.com/pl/rankingi/ranking-okien-trzyszybowych-najlepsze-okna-energooszczed ne-pcv/?utm_source=budnet&utm_medium=other&utm_campaign=ranking-pvc-debesto] to wiedza, zebrana dzięki współpracy z producentami i doświadczenie firm monterskich na całym świecie. Jak zaznaczają autorzy porównania, ocenione zostały gotowe produkty, a nie jedynie parametry z systemowych ulotek.

 

W najnowszym rankingu porównywane są zestawy składające się z 11 okien, uwzględniające najpopularniejsze konstrukcje na rynku. debesto.com sprawdziło okna energooszczędne na bazie systemów takich marek jak: Aluplast, Decco, Gealan, Salamander, Schuco, Veka i Wital. Wyniki rankingu możesz zobaczyć również w formie krótkiego filmiku, który linkujemy poniżej.

https://www.youtube.com/watch?v=F_DGia4NnZg?utm_source=budnet&utm_medium=other &utm_campaign=yt-pvc-debesto ]

 

Rezultaty porównań przedstawione są w kilku przydatnych kategoriach. W kategorii najtańsze trzyszybowe okna PVC na podium jest bardzo ciasno. Znalazły się tam marki: Decco, Gealan i Salamander. Kolejna kategoria to najlepsze energooszczędne okna PVC. Tutaj wygrywa Gealan, a zaraz obok stoją Veka i Rehau - te marki posiadają najlepsze rozwiązania techniczne i użytkowe, które doceniają klienci.

 

Czytaj również: Jakie drzwi tarasowe wybrać? Modele i systemy dostępne na rynku

 

Gealan charakteryzuje się również najlepszym stosunkiem jakości do ceny. W tej kategorii warto zobaczyć również systemy Salamander i Decco, które są ciekawą alternatywą w przypadku innych wymagań klientów.

 

“Rankingi przygotowywane przez debesto.com to unikalna wiedza oparta o doświadczenie i najnowsze trendy na rynku stolarki. W naszych rankingach przedstawiamy produkty łącząc wiedzę producentów i doświadczenia użytkowników. Widzimy, że prezentowana wiedza jest pomocna zarówno firmom z branży budowlanej, jak i ich późniejszym klientom. Chcemy, aby nasze rankingi były również feedbackiem dla systemodawców jak wygląda ich produkt z perspektywy producentów, monterów i użytkowników. - mówi CEO debesto.com Wojciech Stanowsk"

Źródło: debesto / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17910 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 188

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >