Kolejne etapy budowy domu jednorodzinnego

Kolejne etapy budowy domu jednorodzinnego

Firma budowlana z kompleksowymi usługami realizuje wszystkie niezbędne etapy budowy domu. Ważne jest przy tym przestrzeganie harmonogramu budowy domu oraz zachowanie ustalonej kolejności prac budowlanych. Dzięki czemu oszacować można jak długo trwać będzie budowa domu oraz kiedy prace zostaną zakończone. Czytaj dalej

 

Początkowe etapy budowy domu

Województwo podlaskie  realizuje bardzo wiele inwestycji obejmujących budowę domów jednorodzinnych. Pierwszym etapem budowy domu jest tak zwany stan zerowy. Określenie to dotyczy wszystkich prac, które mają prowadzić do rozpoczęcia realizacji budowy. Nie są to natomiast formalności, lecz wszystkie te czynności, które prowadzą do przygotowania działki pod budowę. Oznacza to, że teren ma być przygotowany do kolejnego etapu budowania domu.

 

Kolejne etapy budowy domu jednorodzinnegoŹródło: unsplash.com Licencja: https://unsplash.com/license

Czytaj również: Czy każdy mały dom jest tani w utrzymaniu?

 

Wśród najważniejszych prac zaliczanych do etapu zerowego budowy należą wyrównywanie działki, ogrodzenie, wytyczanie obrysu budynku, wykopy fundamentów, realizacja instalacji wodnej i kanalizacyjnej w fundamentach, wstawianie ścian podziemnych, wykonywanie elementów zbrojenia, izolacja termiczna oraz przeciwwilgociowa, wylewanie posadzki, a także realizacja fundamentów ścianek działowych. Ten etap budowy domu uzależniony jest przede wszystkim od wielkości budynku, lecz także doświadczenia firmy budowlanej. Najczęściej zajmuje on od dwóch do czterech tygodni. Zależy to także od pogody, ewentualnych awarii czy też kradzieży na budowie. Zgodnie ze statystykami województwo warmińsko mazurskie wyróżnia się bardzo dynamicznym rozwojem branży budowlanej, a także coraz większą liczbą nowych firm budowlanych.

 

Stan surowy otwarty podczas budowy domu

Kolejnym krokiem zgodnie z harmonogramem budowy domu jest przejście do tak zwanego stanu surowego otwartego. Wówczas dom posiada już fundamenty, ściany oraz kominy i dach. Realizowane są również prace, które prowadzić mają do zamknięcia budowy. Są to przede wszystkim roboty murarskie, czyli budowa ściany zewnętrznych oraz wewnętrznych, a także budowa kominów. Niezbędne są również prace konstrukcyjne, takie jak wykonanie schodów oraz stropów, w konstrukcji dachu, a także orynowanie budynku. Jest to etap, kiedy firma budowlana powinna realizować prace murarskie oraz cieślarskie i dekarskie. Można oczywiście zatrudnić firmę, która oferuje wykonanie wszystkich tych usług. Z pewnością będzie to bardzo wygodne rozwiązanie, być może pozwoli także zaoszczędzić środki finansowe. Ten etap budowy domu obejmuje od 2,5 do aż czterech miesięcy. To także uzależnione jest od pogody oraz możliwości firmy budowlanej.

 

Czytaj również: Dlaczego podczas kompleksowej wymiany stolarki okienno-drzwiowej warto wybrać jednego producenta?

Źródło: Artykuł zewnętrzny / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 18067 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 855

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >