Nowość na rynku - wełna mineralna z rekordowym, najniższym w Polsce współczynnikiem przewodzenia ciepła lambda
Współczynnik przewodzenia ciepła lambda to kluczowy parametr decydujący o efektywności zastosowanego materiału izolacyjnego. Im niższa jego wartość, tym skuteczniej izolacja chroni dom przed utratą ciepła lub nagrzewaniem się, a to z kolei wpływa na wysokość rachunków za ogrzewanie zimą i chłodzenie latem. Z myślą o zapewnieniu budynkom maksymalnej efektywności energetycznej i zmniejszeniu kosztów ich eksploatacji marka ISOVER stworzyła produkt o rekordowo niskim współczynniku przewodzenia ciepła. Dzięki pracy specjalistów i zastosowaniu innowacyjnej technologii powstała wełna mineralna MULTIMAX 30 PRO, która wyróżnia się najniższą lambdą w Polsce, wynoszącą zaledwie 0,030 (W/mK).
Nowa wełna mineralna z rekordowo niskim współczynnikiem lambda
ISOVER, będąc liderem rynku materiałów izolacyjnych, nieustannie poszukuje innowacyjnych rozwiązań, które pozwolą na jeszcze większą oszczędność energii, podniesienie komfortu użytkowników budynków oraz poprawę stanu środowiska naturalnego. O tym, które ocieplenie jest najlepsze można dyskutować godzinami, jednak kluczowym miernikiem efektywności zastosowanej izolacji są jej parametry w zakresie izolacyjności termicznej, które określa wysokość współczynnika lambda.
„Rosnące ceny prądu i surowców wykorzystywanych do ogrzewania domów oraz zaostrzające się przepisy dotyczące energooszczędności budynków sprawiają, że coraz więcej osób wybierając materiał izolacyjny zwraca uwagę na to, by był on maksymalnie efektywny. Z myślą o spełnieniu oczekiwań nawet najbardziej wymagających inwestorów powstał produkt zdecydowanie wyróżniający się na tle dostępnych na rynku rozwiązań. Mowa o nowości marki ISOVER, wełnie mineralnej MULTIMAX 30 PRO, która posiada najniższy w Polsce współczynnik przewodzenia ciepła λ = 0,030 (W/mK). Dzięki rekordowo niskiej lambdzie MULTIMAX 30 PRO gwarantuje najskuteczniejszą izolację spośród wełen mineralnych dostępnych w Polsce. Nowa wełna ISOVER skutecznie chroni przed utratą ciepła zimą, a latem zapobiega nadmiernemu nagrzewaniu się pomieszczeń. W efekcie, inwestor może liczyć na komfort termiczny i znaczne oszczędności na ogrzewaniu i klimatyzacji przez cały rok”, wyjaśnia Marlena Madej ekspert marki ISOVER.
Montaż wełny MULTIMAX 30 PRO
Najlepsza izolacyjność termiczna dla niższych rachunków
Mata szklana z welonem MULTIMAX 30 PRO to najbardziej energooszczędny materiał izolacyjny z wełny mineralnej na rynku – jego współczynnik przewodzenia ciepła λ wynosi zaledwie 0,030 (W/mK). Rekordowo niska lambda sprawia, że zastosowanie produktu marki ISOVER pozwala poprawić opór cieplny przegrody o 10% w porównaniu do materiału o współczynniku przewodzenia ciepła λ = 0,033 (W/mK) i tej samej grubości i o aż 30% w porównaniu do tej samej grubości izolacji z materiału o współczynniku przewodzenia ciepła λ = 0,039 (W/mK) .Mówiąc prościej – doskonała izolacyjność termiczna nowej wełny sprawia, że przy tej samej grubości izolacji jesteśmy w stanie skuteczniej utrzymać ciepło w budynku oraz ograniczyć jego nagrzewanie się. Tym samym znacząco zmniejszamy zapotrzebowanie obiektu na energię potrzebną do jego ogrzewania zimą i chłodzenia latem, a to przekłada się na znaczne oszczędności w rachunkach. To też mniejsze zapotrzebowanie na prąd i surowce energetyczne, a więc korzyść nie tylko dla naszego portfela, ale też środowiska.
Czytaj również: Czym jest, i jak można wykorzystać w budownictwie Purenit® ?
Systemowe rozwiązanie stworzone z myślą o ochronie środowiska
Zastosowanie MULTIMAX 30 PRO z najniższą na rynku lambdą poza obniżeniem kosztów eksploatacji budynku pozwala też zmniejszyć grubość warstwy izolacji i uzyskać dodatkową przestrzeń, co ma szczególne znaczenie zwłaszcza w przypadku izolacji poddasza, gdzie każdy dodatkowy centymetr czyni pomieszczenie bardziej przestronnym. W porównaniu do materiału o współczynniku przewodzenia ciepła λ = 0,033 (W/mK)] zastosowanie najnowszej wełny ISOVER pozwala zmniejszyć grubość warstwy izolacji o 8,3%, a w porównaniu do materiału o współczynniku przewodzenia ciepła λ = 0,039 (W/mK) aż o 18,5%. Warto przy tym podkreślić, że wełna MULTIMAX 30 PRO pozostaje komplementarna ze wszystkimi dostępnymi systemami suchej zabudowy marek ISOVER i RIGIPS, m.in. systemami poddasza, ścian działowych czy sufitów podwieszanych, co ułatwia dobór odpowiednich produktów i zwiększa efektywność prac budowlanych. Podczas produkcji MULTIMAX 30 PRO marka ISOVER, jak przystało na lidera rynku, zadbała także o kwestię ochrony środowiska. Opakowanie produktu powstało z foli, której 30% stanowi PCR, czyli materiał z pochodzący z odzysku, pozyskiwany w wyniku recyklingu tworzyw sztucznych, głównie zużytych opakowań. Samo opakowanie jest też zadrukowane w zaledwie 15%, co zmniejsza zużycie farb drukarskich i ułatwia późniejszy recykling folii. Dodatkowo, do produkcji wełny w aż 80% wykorzystywane jest szkło z recyklingu, a to także przyczynia się do zmniejszenia ilości odpadów i czyni wełnę marki ISOVER jeszcze bardziej ekologiczną.
Czytaj również: Współczynnik przewodzenia ciepła lambda - dlaczego jest ważny podczas wyboru materiałów izolacyjnych?
Jeden produkt, wiele korzyści dla inwestora i wykonawcy
Wełna mineralna MULTIMAX 30 PRO idealnie sprawdzi się nie tylko w przypadku izolacji cieplnej, ale też akustycznej dachów skośnych, stropów, podłóg między legarami oraz konstrukcji szkieletowych. Poza najlepszymi parametrami cieplnymi na rynku na docenienie zasługują też jej doskonałe właściwości użytkowe. Wspomniana już innowacyjna technologia produkcji włókien przekłada się na bardzo zwartą strukturę wełny, która umożliwia łatwe i precyzyjne cięcie produktu i zminimalizowanie odpadu na budowie oraz sprawia, że rozwiązanie ISOVER bardzo dobrze utrzymuje się między krokwiami i nie wymaga sznurkowania. Szczelne wypełnienie izolowanej przestrzeni to z kolei wyższa efektywność energetyczna izolacji i możliwość ograniczenia mostków termicznych. Warto też dodać, że MULTIMAX 30 PRO jest produktem niepalnym a jego klasa reakcji na ogień to A1. Producent zadbał również o zabezpieczenie wełny przed uszkodzeniem jej powierzchni i osypywaniem się drobin. W tym celu produkt został jednostronnie pokryty welonem szklanym, który nie tylko ułatwia prace montażowe (w tym zaznaczanie wymiarów, przejść przepustów kablowych i instalacji), ale też zapewnia wysoką estetykę zaizolowanej przestrzeni i pozwala na stworzenie równej, jednolitej powierzchni. Na uznanie zasługuje też praktyczna etykietorączka, która ułatwia wnoszenie wełny na poddasze.
Komentarze
Czytaj też…
Czytaj na forum
- Izolacja dachu skośnego z zastosowaniem wełny mine... Liczba postów: 2 Grupa: Budowa i re... Jeśli planujecie izolację dachu, warto zwrócić uwagę na ofertę firmy Recticel Insulation. Ich płyty Powerroof to doskonałe rozwiązanie do ocieplenia dachu skośn...
- stoły do produkcji i naprawy palet opłaca się kupi... Liczba postów: 2 Grupa: Firmy budow... Które stoły do produkcji i naprawy palet opłaca się kupić? Jest tego trochę na rynku, a ja po latach wchodzę znowu na rynek i nie wiem na co się zdecydować.
- Garaż drewniany, blaszany czy murowany. Jaki wybra... Liczba postów: 9 Grupa: Budowa i re... Jeśli szukasz garażu, który łączy funkcjonalność i estetykę, koniecznie zapoznaj się z ofertą Amigo. To producent garaży drewnianych. Możesz dowolnie skonfiguro...
- Od czego zaczynamy urządzanie mieszkania w stanie... Liczba postów: 8 Grupa: Budowa i re... Jakbyście poszukiwali jakiegoś stołu do Waszej jadalni, to koniecznie zerknijcie na taką propozycję, jak stół okrągły rozkładany z oferty https://www.sfmeble.pl...
- Czas na remont Liczba postów: 135 Grupa: Budowa i re... Hejka! W ostatnim czasie natknąłem się na mega interesującego bloga o domowych sprawach – https://wewnetrzudomu.pl/ . Sądzę, że może Was zainteresować, szczegól...