Szarość na salonach

Szarość na salonach

Jak oswoić i wykorzystać odcienie szarości we wnętrzu tak, aby nie wyglądały surowo i zimno, a stylowo i elegancko? Wystarczy umiejętnie połączyć materiały, dodać odrobinę koloru oraz drewna dla ocieplenia na pozór mało przytulnych aranżacji. Stosując się do tych zasad można uzyskać niepowtarzalny efekt. Czytaj dalej

 

Architekci z pracowni 81.WAW.PL udowodnili, że odrobina odwagi i niesztampowego podejścia do aranżacji wnętrza może dać spektakularny efekt. Doskonałym przykładem jest 80-metrowe mieszkanie na warszawskiej Saskiej Kępie, w którym bazą do aranżacji były surowe materiały i odcienie szarości. Duży metraż pomieścił przestronny salon, kuchnię, trzy sypialnie oraz dwie łazienki. Jednak właścicielom mieszkania brakowało miejsca do pracy. Okazało się, że odpowiednie rozplanowanie pozwoliło na wygospodarowanie dodatkowej przestrzeni na miejsce w części dziennej.

 

Czytaj również: Skandynawska stylizacja mieszkania

 

 

Kuchnia oraz WC dla gości zostały wpisane w bryłę, która sprawia wrażenie, jakby była wstawiona w środek strefy dziennej. Została ona otoczona szarymi, matowymi płytkami. Kubik od strony salonu posiada duże wcięcie, co pozwala na płynne przejście kuchni w salon. Fronty szafek kuchennych wykończone są białym lakierem. - Wnęka za zlewem zyskała na praktyczności dzięki pokryciu jej tablicową farbą – dzięki niej można pisać na ścianie kredą zupełnie jak na tradycyjnej tablicy – podkreśla Anna Paszkowska-Grudziąż, architektka z pracowni 81.WAW.PL. - Takie rozwiązanie jest świetne dla zapominalskich, można np. na bieżąco notować listę zakupów – dodaje.

 

Czytaj również: Szklane wnętrza

 

 

Po jednej stronie szarej kostki znajduje się główne wejście do mieszkania. Ściana prowadząca od wejścia do części dziennej pokryta została starymi plakatami w czarnych ramach. Takie samo obramowanie mają także drzwi wejściowe. Po drugiej stronie bryły mieści się  wspominany już minigabinet, który został zlokalizowany przy oknie. Dzięki wydzieleniu kącika do pracy drzwiami przesuwnymi, w dowolnej chwili może tworzyć zamknięty pokoik pracy, a gdy nie ma takiej konieczności - stanowi on część otwartej przestrzeni dziennej.

 

Czytaj również: Kilka rad dotyczących aranżacji przestrzeni na poddaszu

 

Strefa dzienna to nie tylko kuchnia i gabinet, to także przestronny i wielofunkcyjny salon. Na jednej ze ścian znajduje się biały regał na sprzęt RTV, ale dzięki dużej liczbie półek może być także idealną biblioteczką. W centralnej części pokoju mieści się kanapa modułowa, która dzięki swojej budowie jest łatwa w przesuwaniu, a co za tym idzie, pozwala na szybką zmianę aranżacji salonu. Podczas spotkań rodzinnych lub w gronie przyjaciół łatwo zamienia się miejscami ze stołem stojącym pod ścianą, który w takich sytuacjach stanowi centralny punkt pokoju.

 

Czytaj również: Pokój przyjazny dziecku

 

 

- Ściana, która mieści się po przeciwnej stronie części dziennej, została w całości obłożona lustrami. Taki zabieg doskonale powiększa wnętrze mieszkania oraz pozwala sprytnie ukryć drzwi do innych pomieszczeń – zaznacza Rafał Grudziąż, współautor projektu. Jednym z nich jest łazienka gościnna, która została zaaranżowana w bardzo nietypowy sposób. Uwagę zwraca przede wszystkim nietypowa szafka pod umywalkę, która w niczym nie przypomina tych tradycyjnych. Bardziej przywodzi na myśl elegancką drewnianą komodę w kolorze olchowego drewna, której fronty wykonano z drobnych kwadratów. Podłoga w łazience została pokryta tym samym materiałem co w kuchni – szarym zacieranym betonem. To nie koniec podobieństw, także ściany zostały pokryte tą samą farbą tablicową, którą wykorzystano w kuchni. Jedynie wnęka prysznica pokryta jest drobnymi, białymi płytkami.

 

Czytaj również: Jak powinien wyglądać pokój nastolatka

 

 

Zaskakująca jest również aranżacja sypialni głównej. Kolorystyka tego pokoju jest konsekwentnie utrzymana w tonacji drewna i odcieniach szarości. Podłoga to znów zacierany beton. O nietypowości tego pomieszczenia świadczy połączenie części sypialnej z łazienką, które dzieli jedynie szyba. - Brak ścian działowych sprawia, że przestrzeń sprawia wrażenie dużo większej. Taki zabieg sprawdził się dzięki ponownemu zastosowaniu systemu kubików, w które zostało wpisane łóżko oraz łazienka – opisuje Anna Paszkowska-Grudziąż. Przeciwległa ściana łóżka została w całości zagospodarowana na szafy wnękowe z białej lakierowanej płyty mdf.

 

Czytaj również: Pokojowy POP ART

 

 

Aranżacja mieszkania na Saskiej Kępie doskonale pokazuje, że warto czasem odejść od przyjętych schematów i zabawić się formą oraz kolorystyką. Efekt takich kombinacji najczęściej przechodzi najśmielsze oczekiwania i sprawia, że wnętrze staje się niepowtarzalne i pełne zaskakujących rozwiązań.

Źródło: Core PR / budnet.pl

Zobacz galerie zdjęć

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Ostatnio na forum

  • Podłogi drewniane - parkiet, deski... Liczba postów: 356 Grupa: Robimy stro... Podłogi drewniane moim zdaniem są najlepsze, bo sprawiają wrażenie ciepłych i są stosunkowo łatwe w utrzymaniu. Świetnie się prezentują i bez problemu można je....
  • Rozbiórki Liczba postów: 107 Grupa: Stawiamy śc... A propos takich czynności jak skup złomu to warto pamiętać, że dobrze jest zezłomować starą niepotrzebną pralkę czy z gospodarstwa rolnego pług itd.
  • Pokój dla dziecka Liczba postów: 194 Grupa: Nowości ara... Gdzie szukaliście inspiracji podczas aranżacji pokojów Waszych dzieci? W moim przypadku zdecydowałem się skorzystać z oferty polecanego mi sklepu internetowego....
  • Samemu czy z firmą Liczba postów: 4 Grupa: Aktualności Każdego w końcu czeka przeprowadzka i do tego polecam fantastyczną firmę przeprowadzkową https://www.przeprowadzkiwroclaw.pl Bardzo dobrze się z nimi współpraco...
  • blacha trapezowa Liczba postów: 142 Grupa: Robimy dach Gdy wiata ma być solidna to tylko blachotrapez. Klienci czasem szukają innych rozwiązań ale to są opcje mniej korzystne w relacji jakość do ceny.
  • Komputerowe projektowanie domów - polska wersja na... Liczba postów: 7 Grupa: Budowa i re... W mojej opinii zdecydowanie warto wziąć pod uwagę w takim razie ZwCAD-a i oczywiście w wersji 2020 ale i najnowszej aktualizacji 2021 który jak na razie prezent...

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 19151 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 214

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >