Typy ładowarek marki Caterpillar dostępne na Mascus

Typy ładowarek marki Caterpillar dostępne na Mascus

Sprzęt marki Caterpillar to najczęściej spotykane ładowarki na sprzedaż dostępne na polskim i europejskim rynku wtórnym. Sprawdziliśmy, jakie rodzaje tych maszyn można znaleźć w jednym z najpopularniejszych serwisów z używanym sprzętem budowlanym. Czytaj dalej

 

 

Jakie typy ładowarek Caterpillar są na sprzedaż w serwisie Mascus?

Na portalu Mascus.pl jest prawie 3 tysiące ogłoszeń z używanymi ładowarkami Caterpillar (pełna oferta dostępna jest pod adresem: https://www.mascus.pl/budownictwo/ladowarki/caterpillar). Większość z nich to ładowarki kołowe, ale są również ładowarki gąsienicowe i kołowe ładowarki teleskopowe. Czym się wyróżniają poszczególne rodzaje sprzętu i jakie modele są najpopularniejsze?

 

Używane ładowarki kołowe Caterpillar

Ładowarka kołowa z głównym osprzętem w postaci łyżki to jedna z najpowszechniej wykorzystywanych i najbardziej wszechstronnych maszyn na budowie. Sprawdzi się między innymi do załadunku urobku i transportu na niewielką odległość oraz do odspajania gruntów, czy przeładunku bloków kamiennych i dłużnic, bo można w niej zastosować dodatkowy osprzęt.

 

Typy ładowarek marki Caterpillar dostępne na Mascusadobestock.com 

Czytaj również: Piła spalinowa - na co zwrócić uwagę przed zakupem?

 

Ładowarki kołowe marki Caterpillar należą do najbardziej wydajnych i niezawodnych, a przy tym zapewniają duży komfort pracy operatora. Do najpopularniejszych maszyn należą kompaktowe modele 906 o mocy maksymalnej 55,7 kW oraz pojemności łyżek 0,75-1,55 m³. Wśród średniej wielkości ładowarek na sprzedaż uznaniem cieszą się natomiast między innymi maszyny 950 (moc 168 kW, łyżki o pojemności 2,9-4,4 m³).

 

Używane ładowarki gąsienicowe Caterpillar

W odróżnieniu od sprzętu kołowego, ładowarka gąsienicowa poradzi sobie w trudniejszym terenie z bardziej stromymi wzniesieniami lub luźnym gruntem. Jest jednak mniej mobilna, bo może poruszać się po asfalcie tylko ze specjalnymi gumowymi nakładkami i do tego bardzo wolno (ok. 5 km/h), przez co może wymagać transportu na ciężarówce/platformie.

 

Używane ładowarki gąsienicowe Caterpillar są uznawane za efektywne i wyjątkowo wszechstronne maszyny. Sprawdzają się równie dobrze choćby do prac na zboczach, oczyszczania i profilowania terenu, czy kopania i załadunku na pojazdy.

W serwisie Mascus.pl są zarówno nieco większe maszyny jak Caterpillar 973 o masie eksploatacyjnej 20,385 ton (moc 151 kW, standardowa pojemność łyżki 2,5 m³), jak i bardziej kompaktowe ładowarki gąsienicowe – choćby model 289 (waga 4,9 t, moc 61 kW, pojemność czerpaka 0,63 m³).

 

Używane kołowe ładowarki teleskopowe Caterpillar

Kołowa ładowarka teleskopowa to bardzo uniwersalna maszyna, którą wykorzystuje się nie tylko w budownictwie, lecz także między innymi w robotach przemysłowych i rolnictwie. Dzięki wysięgnikowi teleskopowemu zawartość szufli możne dotrzeć do miejsc, gdzie nie sięgają zwykłe ładowarki. Do podstawowego osprzętu należą też widły paletowe do podnoszenia i rozładunku, a dodatkowo stosuje się czasem żuraw z hakiem czy wysięgniki z platformą roboczą.

 

Czytaj również: Pompy SCHERZINGER i ich zastosowanie

 

Kołowe ładowarki teleskopowe Caterpillar mają bardzo dobre parametry udźwigu i zasięgu oraz niskie koszty eksploatacji i wytrzymałą konstrukcję. Do najpopularniejszych modeli na rynku wtórnym należy TH407 o maksymalnym zasięgu 3,76 m, wydajności podnoszenia 7,3 m i wydajności przy pełnym wyciągu 2 t.

Źródło: Artykuł sponsorowany / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 18191 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 116

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >