W jakich sytuacjach zaciskarka jest niezbędnym narzędziem?

W jakich sytuacjach zaciskarka jest niezbędnym narzędziem?

Każdy fachowiec dobrze zna problemy związane z wykonywaniem połączeń w wąskich szachtach instalacyjnych, przy samej podłodze lub ponad głową. Nowe zaciskarki bardzo ułatwiają prace montażowe w takich sytuacjach, dzięki wyjątkowo smukłej obudowie, niskiej wadze i obracanym nawet o 270° mocowaniu szczęk zaciskowych.

 

 

Zaciskarka jest niewątpliwie najważniejszym narzędziem dla instalatora pracującego w technice zaprasowywania, a kluczowe cechy dobrego urządzenia to efektywność, niezawodność i komfort obsługi. Firma Viega oferuje obecnie na polskim rynku trzy modele: standardowy Pressgun 6, kompaktowy Pressgun Picco 6 oraz Pressgun 6B, przeznaczony do pracy w szczególnie trudnych warunkach atmosferycznych. Wszystkie zostały zaprojektowane w taki sposób, by zapewnić wykonawcom maksymalnie wygodny montaż, w każdej sytuacji budowlanej. Dzięki ergonomicznej konstrukcji zaciskarki Viega doskonale leżą w dłoni, a smukła obudowa i obracane mocowanie szczęk, ułatwiają podejście do trudno dostępnych fragmentów instalacji.

 

Funkcjonalne i wydajne narzędzia

Pressgun 6 i Pressgun Picco 6 wyposażone są w akumulatory 18 V o ulepszonej technologii ogniw, dzięki czemu uzyskano o 25% większą pojemność niż w modelach poprzedniej generacji, przy tej samej wielkości. Przekłada się to w istotny sposób na wydajność pracy, pozwalając na wykonanie większej ilości zaprasowań bez kolejnego ładowania. Mocowanie szczęk zaciskowych obraca się o 270°, co niezwykle ułatwia instalatorowi montaż w miejscach, takich jak wąskie szachty instalacyjne.

 

Pressgun 6 zapewnia siłę zacisku 32 kN, wystarczającą w przypadku wszystkich złączek zaprasowywanych Profipress, Sanpress, Sanpress Inox i Prestabo o średnicach od 12 do 108 mm oraz stalowych kształtek Megapress o wymiarach od 3/8 do 2 cali. W przypadku systemów tworzywowych możemy wykonywać połączenia w zakresie od 12 do 63 mm.

 

Czytaj również: Obowiązkowa odzież robocza

 

Kompaktowy model Pressgun Picco 6 o sile zacisku 24 kN to poręczne i wydajne narzędzie, które doskonale się sprawdza przy montażu mniejszych instalacji. Przeznaczony jest do złączek o średnicach od 12 do 35 mm (Profipress, Sanpress, Sanpress Inox, Prestabo), od 3/8 do 3/4 cala (Megapress) i od 12 do 40 mm (systemy z tworzywa sztucznego). Zaciskarka waży jedynie 2,6 kg, co z pewnością docenimy zwłaszcza podczas montażu instalacji znajdujących się ponad głową.

 

Odporny na każdą pogodę

Nawet najnowocześniejsze akumulatory mogą tracić swoje właściwości w trudnych warunkach pogodowych. Przy mocno ujemnych temperaturach ich pojemność wyraźnie się zmniejsza, a podczas upałów mogą się przegrzewać. Odpowiedzią na te problemy jest niezwykle wytrzymały model Pressgun 6B, podłączany do zasilania sieciowego. Urządzenie waży jedynie 3 kg, ale dzięki sile nacisku 32 kN proces zaprasowywania złączki trwa zaledwie 5 sekund. Szczęki zaciskowe pasują do wszystkich metalowych systemów firmy Viega w zakresie średnic od 12 do 108 mm, systemów z tworzyw sztucznych (od 12 do 63 mm) oraz złączek Megapress i Megapresss XL o wymiarach od 3/8 do 2 cali. Również w tym modelu zastosowano obracane (o 180°) mocowanie szczęk zaciskowych, gwarantujące wygodną pracę w skomplikowanych sytuacjach montażowych.

 

Czytaj również: Ekonomiczny, Ekologiczny, Elektryczny! Wózek widłowy na miarę XXI wieku

 

W jakich sytuacjach zaciskarka jest niezbędnym narzędziem?Kompaktowy model Pressgun Picco 6 to poręczne i wydajne narzędzie, które doskonale się sprawdza przy montażu mniejszych instalacji

W jakich sytuacjach zaciskarka jest niezbędnym narzędziem?Smukłe zaciskarki Viega Pressgun zdecydowanie ułatwiają instalatorowi montaż w miejscach, takich jak wąskie szachty instalacyjne (na zdjęciu model Pressgun Picco 6)

W jakich sytuacjach zaciskarka jest niezbędnym narzędziem?Ergonomiczna konstrukcja zaciskarek Viega Pressgun pozwala wygodnie wykonywać połączenia przy samej podłodze (na zdjęciu model Pressgun 6)

W jakich sytuacjach zaciskarka jest niezbędnym narzędziem?Niska waga zaciskarek Viega oraz obracane mocowanie szczęk zaciskowych ułatwiają montaż instalacji znajdujących się ponad głową oraz podejście do trudno dostępnych zakamarków (na zdjęciu model Pressgun 6B)

Źródło: Brand Promotions / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Co sadzicie o Natur Eko Dom? Liczba postów: 219 Grupa: Firmy budow... Myślę, że to dobra firma, na pewno godna polecenia. ________ https://www.trojmia sto.pl/wiadomosci/Tabletka-dzien-po-jak- dziala-antykoncepcja-awaryjna-n171615.h. ..
  • Remont mieszkania Liczba postów: 13 Grupa: Firmy budow... Ja chyba zdecyduje się na dulux easy care biala - znajomy ma na ścianach w sypialni i prezentuje się fenomenalnie, klasycznie i elegancko. Ma bardzo ciekawe wyk...
  • Czas na remont Liczba postów: 109 Grupa: Budowa i re... Osobiście przy remoncie polecam podjąć współpracę z firma https://term-os.pl/. Świadczą profesjonalne i rzetelne usługi inżynieryjne i okołobudowlane. Dzięki sw...
  • Pomysł na wykorzystanie ogródka Liczba postów: 7 Grupa: Moja budowa Najważniejsze aby ogródek był praktyczny. Mi marzy się w nim maszyna do wędzenia. Dzięki niej mogłabym cieszyć się domowymi wędlinami, a takie uwielbiam najbard...
  • Dom z bali Liczba postów: 1 Grupa: Firmy budow... Jak prezentują się domy z bali na tle konkurencyjnych technik budowlanych?

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 18316 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 120

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >