ArCADia-ARCHITEKTURA 5

ArCADia-ARCHITEKTURA 5

ArCADia-ARCHITEKTURA to program będący modułem branżowym systemu ArCADia. Głównym zadaniem programu jest ułatwić i znacznie przyspieszyć rysowanie w programie CAD. Czytaj dalej

 

Program stworzony jako edytor graficzny CAD w którym rysujemy używając obiektów architektonicznych (np ściany wielowarstwowej) pozwala na szybkie wstawianie różnego rodzaju elementów architektonicznych takich jak okna, drzwi, schody itp. które są posiadają szereg cech zdefiniowanych w bazie obiektów umieszczonych w programie. Program pozwala na tworzenie profesjonalnych rzutów i przekrojów architektonicznych, interaktywnego podglądu 3D oraz realistycznej wizualizacji. Program ArCADia-ARCHITEKTURA jest częścią systemu ArCADia z tego powodu do pracy zawsze wymaga licencji na program ArCADia-START. Aplikacja może pracować w trzech trybach :

 

Czytaj również: ArCADia-START 4

 

1.    Jako niezależna aplikacja z dedykowanym do tego celu edytorem graficznym  którym jest program ArCADia-START.

 

 

2.    Jako nakładka dla programu ArCADia-INTELLICAD,

 

 

3.    Jako nakładka dla programu AutoCAD.

 

Program ArCADia-ARCHITEKTURA 5 posiada zaawansowany tryb wymiany danych z programem ArCon, które umożliwia obiektowe dwukierunkowe przenoszenie całej bryły budynku. Projekt wykonany w ArCADii-ARCHITEKTURZE będący np. domkiem jednorodzinnym po przeniesieniu do programu ArCon jest widoczny jako trójwymiarowy projekt budynku. Tak samo jak budynek narysowany w ArConie przenoszony jest jako pełen budynek do programu ArCADia-ARCHITEKTURA. Zapewnia to architektowi możliwość posługiwania się nie tylko zwykłymi liniami, lecz kompletnymi obiektami typu: ściana, okno czy drzwi.

 

Czytaj również: Rozwiązania IT dla logistyki

 

ArCADia-ARCHITEKTURA posiada także możliwości przeniesienia „obiektowego” projektu w formacie IFC, czytanym między innymi przez programy Allplan, Revit i ArchiCAD. Oznacza to, że rzuty budynków zostaną przeniesione jako zbiór ścian, okien, drzwi, itp. elementów architektonicznych 3D, a nie linii, polilinii i okręgów. Tak zaawansowana wymiana danych pomiędzy programami CAD pozwala na znacznie szybsze wykonywanie projektu architektonicznego oraz umożliwia projektantom wykorzystać najlepsze cechy każdego ze środowisk CAD bez większych nakładów pracy związanych z ponownym przerysowywaniem projektu.

 

 

 

Podstawowe możliwości programu:

- Wprowadzanie ścian łukowych jedno- lub wielowarstwowych (projektant korzysta ze zdefiniowanych typów ścian lub definiuje własne).

 

- Możliwość przekształcenia rysunku 2D w formacie .dwg, stworzonego z polilinii lub linii (czyli np. w programie AutoCAD lub programie Intellicad innego producenta) w rzut ścian jedno bądź wielowarstwowych, ścian wirtualnych lub rzutu fundamentów.

 

- Wprowadzanie słupów o przekroju prostokątnym i eliptycznym z możliwością wyboru rodzaju kreskowania dla odwzorowania materiału.

 

- Wprowadzanie okien o różnych kształtach (okrągłe, trójkątne, z łukiem, itp.) z możliwością zadawania podziału poziomego i pionowego oraz definiowaniem widoczności parapetu lub wycinania wyłącznie otworu w ścianie w kształcie okna specjalnego.

 

- Wprowadzanie drzwi łukowych pojedynczych i podwójnych.

 

- Wprowadzanie w ścianie otworu o zadanej szerokości i wysokości z lewej i prawej strony (wstawianie na dowolnej wysokości), możliwość wprowadzenia wnęki o zadanej głębokości.

 

- Wprowadzanie dowolnych stropów poprzez wskazanie kształtu.

 

- Wprowadzanie otworów w stropie w sposób automatyczny lub dowolny.

 

- Tworzenie schodów krętych wprowadzanych wraz ze słupkiem konstrukcyjnym lub bez niego.

 

- Wprowadzanie ramp/pochylni pojedynczych lub ze spocznikem.

 

- Automatyczne, jak i dowolne wprowadzanie dachów wielospadowych z pełną możliwością edycji (zmiany na jedno- lub dwuspadowy, zmiany wysokości ścianki kolankowej i nachylenia dla każdej połaci oddzielnie). Wprowadzanie okien i otworów w dachu. Wprowadzanie facjatek dachowych (lukarn).

 

- Wprowadzanie na rzut ław oraz dowolnie definiowanych stóp fundamentowych.

 

- Rysowanie dowolnego kształtu bryły o zadanej wysokości. Bryła może być użyta jako taras, podest, antresola, itp. element.

 

- Wprowadzanie bryły o określonej szerokości i wysokości, np. jako podciągi i belki z możliwością wyboru osi lub krawędzi wprowadzania.

 

- Wprowadzanie bryły poprzez obrys prostokątny.

 

- Import obiektów w formacie 3DS.

 

- Możliwość zapisu własnych symboli z elementów 2D do biblioteki programu.

 

- Automatyczne wymiarowanie całego rzutu kondygnacji poprzez wybór linii wymiarowych (całkowity zewnętrzny, zewnętrzny elementów wystających, pomieszczeń i ścian oraz stolarki i otworów).

 

- Przypisanie wymiarowania do obiektów umożliwiające automatyczną modyfikację po każdorazowej edycji.

 

- Rendering uproszczony (szybki i prosty w użyciu) lub zaawansowany z możliwością definiowania wszystkich potrzebnych ustawień (definiowanie własnych materiałów dla każdego obiektu, rodzaju i pozycji oświetlenia, zmiękczania cieni, itp.).

 

- Program posiada bazą materiałów normowych (wg PN-EN 6946 i PN-EN 12524) wraz z możliwością dowolnej modyfikacji poprzez dodawanie, zmianę i usuwanie elementów z biblioteki.

 

- Automatyczne tworzenie przekroju poprzez wskazanie linii cięcia budynku z możliwością definiowania elementów widocznych w przekroju.

 

- Automatyczne wprowadzanie wieńców, umieszczanie ich nad nośną warstwą ściany (przy zadaniu typów ścian) w przestrzeni stropu, wraz ze stolarką i otworami, automatyczne wprowadzanie nadproży widocznych na przekroju.

 

- Komunikacja z innymi programami CAD, obiektowy import / eksport projektu w formacie IFC.

 

 

Specyfikacja techniczna:

Producent: ArCADiasoft

 

Główny dystrybutor:  INTERsoft sp z o.o.

 

Czytaj również: System Streamsoft PRESTIŻ

 

Wymagania:

•    Licencja na program ArCADia-START 4

 

•    W przypadku instalacji jako nakładka dla ArCADia-INTELLICAD wymagany jest program ArCADia-INTELLICAD 2009 SE (6.6.7) lub ArCADia-INTELLICAD 7 

 

•    W przypadku instalacji jako nakładka dla AutoCAD niezbędny jest program AutoCAD 2009 / 2010 / 2011 32/64bit, dla wersji 64bit należy instalować program ArCADia również w wersji 64bit.

 

Uwagi dodatkowe:

•    Klienci chcący pracować na tym samym stanowisku z programem ArCADia-SIECI ŚWIATŁOWODOWE, powinni zamówić aktualizację z ArCADia-SIECI ŚWIATŁOWODOWE do ArCADia-SIECI TELEKOMUNIKACYJNE 2

 

Źródło: INTER soft / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17565 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 225

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >