Bezpieczne okna dla najmłodszych

Bezpieczne okna dla najmłodszych

Dzieci chętnie poznają świat wokół. Szczególnie kuszące są dla nich okna. Najmłodszych interesuje dobiegająca zza nich symfonia dźwięków i widoczna feeria barw.

 

Ta nieposkromiona ciekawość może niekiedy być jednak niebezpieczna dla małych odkrywców. Co zatem zrobić aby mogli oni poszerzać swoje horyzonty bez zagrożeń? 

 

Czytaj również: Siłowniki łańcuchowe

 

Ciekawskiego malucha nie można spuścić z oka ani na moment. W jednej chwili grzecznie bawi się on klockami, w drugiej usiłuje sprawdzić, co znajduje się w gorącym garnku, bada kontakty lub wspina się na parapety. Dlatego warto ograniczyć ryzyko wypadku, zabezpieczając wszystkie miejsca i przedmioty stanowiące zagrożenie. Obecnie na rynku dostępne są rozwiązania, dzięki którym nasze dziecko nie zrobi sobie krzywdy.

 

 

Pasjonujący świat na zewnątrz

Okna są niezbędnym elementem pomieszczenia, zapewniają odpowiednie oświetlenie i wentylację. Widok za szybą często przyciąga dzieci, dlatego pierwszą zasadą, jakiej powinniśmy przestrzegać jest nieułatwianie maluchom dostępu do okien. Nie należy zatem ustawiać pod nimi żadnych stołków czy foteli. Sama wspinaczka może skończyć się siniakami lub rozbitym czołem, ale pierwsze niepowodzenia rzadko kiedy hamują zapał młodego poszukiwacza przygód.

 

Czytaj również: Sprężyna zamiast koralików

 

Prędzej czy później parapet zostanie zdobyty, dlatego warto pomyśleć o odpowiednim wyposażeniu okien. Rozwiązaniem, które w znacznym stopniu podniesie bezpieczeństwo jest klamka z kluczykiem. Klamka z kluczykiem uniemożliwia dziecku samodzielne otworzenie okna. Jeśli przekręcimy klucz do pozycji zamknięte, poruszenie klamką nie wystarczy by otworzyć skrzydło. Powinniśmy tylko pamiętać by schować klucz w miejscu niedostępnym dla najmłodszych domowników – mówi Anna Pawłowicz, Specjalista ds. Komunikacji Marketingowej z OKNOPALST. W ofercie OKNOPLAST znajdziemy klamkę z kluczykiem, która dodatkowo zabezpieczy nasz dom przed włamywaczami. Zamek ten jest wyposażony bowiem we wkładkę antyrozwierceniową, która znacznie utrudni zadanie złodziejom.

 

 

Świeże powietrze

Czasem, chcąc wpuścić do domu świeże powietrze uchylamy okno. W takim przypadku ważne jest, aby dziecko nie mogło samo, uchylić go szerzej czy zamknąć przytrzaskując sobie palce. Tu z pomocą przychodzi nam blokada rozwarcia z kluczykiem. Dzięki niej skrzydło pozostanie w wybranej przez nas pozycji i nie zatrzaśnie się nawet gdy maluch je popchnie.

 

Czytaj również: Okna ze wzmocnieniem termicznym

 

Sposobem na wietrzenie pomieszczeń bez otwierania okien są nawiewniki. Warto zastanowić się nad ich zamontowaniem w pokoju dziecka. Elementy te umożliwiają wymianę powietrza i regulację jego wilgotności przy zamkniętych skrzydłach.

 

Producenci oferują dziś głównie dwa rodzaje nawiewników - higrosterowane i ciśnieniowe. Te pierwsze są w pełni automatyczne i nie wymagają regulacji z naszej strony. Przy wzroście  wilgotności w pomieszczeniu samoczynnie zwiększają przepływ powietrza. Nawiewniki ciśnieniowe natomiast, są sterowane ręcznie, zapewniają stały ustalony przez nas poziom dopływu powietrza – wyjaśnia Anna Pawłowicz z OKNOPLAST

 

 

Bezpiecznie za szybą

Latem utrapieniem są komary, muchy i inne mniej przyjazne owady jak osy czy szerszenie. Ich ukąszenia mogą być niebezpieczne zwłaszcza dla alergików. Prostym rozwiązaniem zapobiegającym pogryzieniu naszego berbecia jest moskitiera. Przymocowana do ramy okiennej chroni wnętrze domu, a także uniemożliwia wyrzucenie przez malca przedmiotów przez okno.

 

Czytaj również: Unośno-przesuwne okucia okienne

 

Dzieci uwielbiają żywiołowe zabawy, podczas których zdarza się, że niektóre przedmioty uderzą w szybę. Nie musi to na szczęście skończyć się jej stłuczeniem. Obecnie możemy zdecydować się na montaż bezpiecznych szyb laminowanych. Składają się one z dwóch tafli szkła float, połączonych dwoma lub czterema warstwami foli PVB. Konstrukcja taka sprawia, że nawet jeśli szyba pęknie, nie rozsypie się, będzie bowiem utrzymywana przez folię.

 

Poznawanie świata zaczyna się od domu. Mały odkrywca będzie chciał odwiedzić każdy zakamarek domu. Bardzo ważne jest zatem, aby zadbać o jego bezpieczeństwo. Pamiętajmy, że dzieci są niezwykle pomysłowe, dlatego najważniejsza jest troska i uwaga rodziców. 

Źródło: Partnersi.com.pl / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Nocleg dla pracowników Liczba postów: 17 Grupa: Firmy budow... O jak miło !!! znam tą firmę od kwater https://kwaterysilesia.pl/kontakt/ i powiem wam, ze nieraz korzystałem z ich gościny i zawsze zarówno ja i moi pracownic...
  • Własna firma Liczba postów: 30 Grupa: Firmy budow... Prowadzicie własne firmy? ___ Gry zuma
  • wywóz odpadów budowlanych Liczba postów: 1 Grupa: Firmy budow... Jaka firma z kontenerami oferuje wywóz odpadów budowlanych Lublin ? Szukam kogoś do współpracy od zaraz.
  • Blog budowlany Liczba postów: 10 Grupa: Firmy budow... Jeżeli ktoś z was szuka dobrego szklarza, który wykona na przykład lustra łazienkowe na wymiar lub szklane półki to ja mogę polecić dobrego szklarza z Gdyni. F...
  • Narzędzia dla profesjonalistów Liczba postów: 139 Grupa: Budowa i re... A gdzie szukać firm od zadań specjalnych ? bo ja ostatnio szukałem firmy, która oferuję taką usługę jak zrywanie asfaltu. Dobrze, że mam ogarniętego kolegę, któ...

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17350 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 272

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >