Błędy popełniane przy montażu i pielęgnacji skrzydeł drzwiowych wewnętrznych

Błędy popełniane przy montażu i pielęgnacji skrzydeł drzwiowych wewnętrznych

Wybierz kierunek otwierania, dbaj o odpowiednią wilgotność wnętrza, unikaj nadmiaru wody podczas czyszczenia – RuckZuck, jedna z największych w Europie sieci sprzedaży podłóg i skrzydeł drzwiowych wewnętrznych radzi, jak w siedmiu krokach prawidłowo zamontować i później pielęgnować drzwi, aby zapewnić im atrakcyjną długowieczność. Czytaj dalej

 

– "Pielęgnacja drzwi zaczyna się tak naprawdę już od ich prawidłowego montażu. Wybierając właściwy kierunek otwierania skrzydła, montując w pomieszczeniu o odpowiedniej wilgotności, czy zapewniając właściwą wentylację, zadbamy o to, że drzwi nie będą się odkształcać, dzięki czemu będą się prezentowały atrakcyjnie nawet po wielu latach użytkowania" – mówi Maciej Sporek, Szef Centrum Badawczo Rozwojowego, RuckZuck – "Aby tak właśnie było, opracowaliśmy listę siedmiu grzechów, których absolutnie nie wolno popełnić podczas montażu i pielęgnacji drzwi."

 

 

Siedem grzechów i siedem porad, jak zapewnić drzwiom atrakcyjną długowieczność według RuckZuck: 

 

1.       Niewłaściwa wilgotność powietrza 

 Planując wymianę lub montaż nowych drzwi wewnętrznych, należy sprawdzić, jaka wilgotność powietrza panuje w danym pomieszczeniu. Drzwi wewnętrzne montujemy zawsze w temperaturach dodatnich powyżej 10 stopni Celsjusza i przy wilgotności nie przekraczającej 70 proc. Takie warunki zwykle panują w naszych mieszkaniach i domach, warto je jednak zweryfikować. Standardowe drzwi możemy z powodzeniem montować również w naszych łazienkach, koniecznie stosując się do załączonej instrukcji montażu.

 

2.       Prawe zamiast lewych 

 Kolejnym krokiem jest określenie, w którą stronę drzwi będą się otwierały, na zewnątrz czy do wewnątrz pomieszczenia, a więc czy będą „prawe” czy „lewe”. Prawe skrzydło to takie, które ma zawiasy po prawej stronie, przy założeniu, że otwieramy je do siebie. Z kolei lewym skrzydłem nazywamy takie, które otwieramy do siebie, a zawiasy mocowane są po stronie lewej. Decyzja o kierunku otwierania drzwi jest kwestią indywidualną i z reguły zależy od projektu architekta, wygody i funkcjonalności. Konieczne jest jednak pozostawienie wolnej przestrzeni na swobodne otwieranie drzwi – warto więc zwrócić uwagę na ustawienie mebli, a także na rozmieszczenie włączników światła. Unikniemy wówczas utrudnień, które mogą doprowadzić do uszkadzania drzwi podczas ich otwierania lub zamykania.

 

Czytaj również: Białe drzwi wewnętrzne

 

3.       Drzwi jednoskrzydłowe w niewielkim, umeblowanym pomieszczeniu 

 W przypadku niewielkich pomieszczeń warto przemyśleć również sposób otwierania drzwi – czy będą to drzwi rozsuwane (system przesuwny), czy otwierane klasycznie. Odpowiednio dobrane drzwi powinny być bowiem nie tylko eleganckie, ale również funkcjonalne. Jeśli otwarte skrzydło drzwiowe zajmuje w pomieszczeniu zbyt wiele miejsca i jednocześnie uniemożliwia ustawienie mebli, możemy zdecydować się na drzwi przesuwne. Wówczas nie będą kolidowały z innymi elementami w mieszkaniu i dłużej zachowają estetyczny wygląd.  

 

4.       Montaż przed pracami wykończeniowymi 

 Remontując mieszkanie należy pamiętać o kolejności, w jakiej prowadzimy prace remontowe. Jeśli planujemy tynkowanie, kładzenie gładzi gipsowych lub wylewki, montaż drzwi wewnętrznych powinniśmy koniecznie zostawić na koniec. Unikniemy wówczas trudno usuwalnych zabrudzeń i niejednokrotnie trwałych uszkodzeń, czy wręcz zniszczeń produktu.  

 

Czytaj również: Jak uzyskać proste i stylowe wnętrze?


5.       Niezabezpieczanie drzwi podczas malowania 

 Przeprowadzając remont mieszkania konieczne jest właściwe zabezpieczenie skrzydeł drzwiowych taśmą malarską i folią ochronną. Należy pamiętać, aby taśmę zdjąć maksymalnie do dwóch godzin od momentu jej naklejenia. Ślady po farbie emulsyjnej, szczególnie zaschnięte są trudne do usunięcia. Jeśli jednak zdarzy nam się drzwi zabrudzić, nie wolno farby zdrapywać, ani używać środków czyszczących, wymagających spłukiwania dużą ilością wody.

 

6.       Detergenty 

 Pielęgnacja skrzydeł drzwiowych wewnętrznych z pozoru wydaje się prosta. Często jednak, używając niewłaściwych środków czystości, możemy drzwi zniszczyć. Skrzydeł okleinowanych nie należy czyścić za pomocą „tłustych” środków do mebli. Nie wolno ich też drapać. Najlepszym sposobem czyszczenia jest wykorzystanie wilgotnej, bawełnianej szmatki. Jeśli drzwi posiadają strukturę czy ryflowanie, tj. widoczne wgłębienia, należy najpierw usunąć (np. za pomocą odkurzacza) kurz, który się nich zbiera, a dopiero potem wytrzeć je wilgotną szmatką.

 

Czytaj również: Nowe systemy drzwi przesuwnych


 7.       Nadmiar wody

Myjąc podłogę należy szczególnie zwracać uwagę na obszar przy drzwiach. Ważne jest właściwe zabezpieczenie silikonem „styku” zamontowanej ościeżnicy z podłogą. Nie wolno także doprowadzać do bezpośredniego kontaktu skrzydła drzwiowego z wodą, zacznie się ono odkształcać lub „puchnąć”. Woda jest największym wrogiem drzwi drewnianych i drewnopochodnych okleinowanych. 

 

Aby mieć pewność, że krok pierwszy do długowieczności naszych drzwi – ich prawidłowy montaż – został spełniony, najlepiej zwrócić się do specjalistów firmy RuckZuck. Dzięki temu można nie tylko oszczędzić czas, ale i wydłużyć gwarancję zakupionego skrzydła. Realizujemy bowiem program warsztatów dla montażystów, pozwalający najlepszym zdobyć certyfikat, na podstawie którego okres gwarancji na montowane drzwi może ulec wydłużeniu nawet o dodatkowy rok – dodaje Maciej Sporek.

 

Salony RuckZuck oferują najszerszy na rynku wybór podłóg laminowanych, drzwi wewnętrznych oraz materiałów wykończeniowych cenionej na rynku firmy Classen. W ramach kompleksowej obsługi klienta, punkty RuckZuck oferują również transport oraz montaż zakupionych podłóg i drzwi. 

 

Źródło: Imago PR / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Co to jest rekuperacja? Liczba postów: 45 Grupa: Budowa i re... Rekuperacja to świetne rozwiązanie. A mimo to wciąż widzę, że ludzie często nawet nie zastanawiając się za bardzo - wybierają, że wolą system grawitacyjny. Szko...
  • Rozwój firmy budowlanej - marketing internetowy. Liczba postów: 66 Grupa: Firmy budow... Ucz się od doświadczonych ekspertów i odkrywaj nowe strategie sprzedażowe, które przyniosą wymierne korzyści Twojej firmie. Szkolenia na https://www.projektgamm...
  • Monitoring mojego domu Liczba postów: 60 Grupa: Moja budowa W przypadku monitoringu to ze swojej strony polecam zwrócić uwagę na model KZ5 na który również postawiliśmy w naszej firmie. Jest to wersja obrotowa także pozw...
  • Moskitiery chroniące dom przed owadami Liczba postów: 17 Grupa: Budowa i re... Jak myślicie, czy moskitiery mają wpływ na przepływ powietrza w pomieszczeniach?
  • Logistyka Liczba postów: 36 Grupa: Moja budowa Wymiana danych w czasie rzeczywistym między partnerami biznesowymi jest fundamentem sprawnego łańcucha dostaw. Dzięki technologiom takim jak IoT i blockchain, m...

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19129 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 257

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >