Bramy idealne do garaży zbiorczych

Bramy idealne do garaży zbiorczych

Z roku na rok rośnie liczba samochodów osobowych jeżdżących po polskich ulicach. Coraz więcej aut musi znaleźć miejsce do parkowania w mieście. Rozwiązaniem są garaże zbiorcze.

 

Ich bramy wjazdowe, szczególnie w domach mieszkalnych, powinny być nie tylko ciche i bezpieczne, ale również wyjątkowo niezawodne. Ważne jest też, aby harmonijnie wpisywały się w architekturę budynku. Nowa brama do garaży zbiorczych ET 500 firmy Hörmann spełnia te wymagania.

 

Czytaj również: Doskonała brama garażowa

 

Bramę garażu zbiorczego przekracza codziennie wiele samochodów osobowych, dlatego głównym celem towarzyszącym konstruowaniu bramy ET 500 była jej długotrwała niezawodność. Wytrzymała konstrukcja bramy ET 500 zaprojektowana została na ponad ćwierć miliona cykli. Dzięki niezużywającemu się mechanizmowi przeciwwagi brama
ta praktycznie nie wymaga konserwacji. Pozwala to uniknąć uszkodzeń i związanych z tym zatorów przed bramą oraz zredukować koszty konserwacji. Brama ET 500 charakteryzuje się długim okresem niezawodnego użytkowania.

 


Spokojne i bezpieczne sąsiedztwo

Dla mieszkańców budynków z garażami zbiorczymi i podziemnymi oraz ich sąsiadów istotne jest jak największe zredukowanie dokuczliwości hałasu. Poruszająca  się bardzo cicho  brama ET 500 daje taką możliwość. Przede wszystkim jednak brama ta jest bramą bardzo bezpieczną - podwójny napęd linowy praktycznie uniemożliwia opadnięcie skrzydła bramy, a spora ilość miejsca między skrzydłem bramy i bryłą budynku eliminuje niebezpieczeństwo przygniecenia palców.

 

Czytaj również: Ogrodzenie domu na wysokim poziomie!

 

Różnorodność form

Wypełnienie bramy ET 500 może być wykonane z blachy perforowanej lub pełnej. Istnieje jednak także możliwość indywidualnego wypełnienia bramy z zastosowaniem nowoczesnych aplikacji lub drewna, tak aby idealnie wkomponowała się ona w estetykę fasady budynku. Brama może mieć na przykład  kształt segmentów, wtedy będzie miała taki sam wygląd jak brama segmentowa.  

 

Czytaj również: Katalog bram garażowych


Idealna, gdy mało miejsca

Chociaż brama ET 500 jest bramą uchylną, wychyla się zaledwie na 20 centymetrów i właśnie tyle miejsca zabiera przed garażem podczas otwierania. W związku z tym idealnie nadaje się do miejsc o ograniczonych warunkach przestrzennych.

 

 

Jedna brama - dwa napędy

W garażach na mniej niż 50 miejsc parkingowych nowa brama jest napędzana za pomocą napędu do bram garażowych SupraMatic H. Dzięki funkcji łagodnego startu i zatrzymania brama z napędem SupraMatic H porusza się bardzo cicho, dlatego dobrze sprawdza się  w hotelach, budynkach z mieszkaniami na wynajem i biurowcach. Jeżeli garaż jest przewidziany na więcej niż 50 samochodów osobowych  - do częstego otwierania i zamykania bramy lepiej przystosowany jest napęd łańcuchowy ITO 400. Oba napędy można łączyć
z różnymi sterowaniami i sygnalizatorami świetlnymi.

 

 

Wejście obok wjazdu

W przypadku potrzeby wchodzenia do garażu bez otwierania bramy – istnieje możliwość  wyposażenia bramy ET 500 w drzwi przejściowe umieszczone w płycie bramy. Takie rozwiązanie pozwala na szybkie wejście do garażu przy minimalnych stratach ciepła.

Źródło: PEM / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17772 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 137

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >