Budowa domu: izolacja fundamentów papą firmy Swisspor

Budowa domu: izolacja fundamentów papą firmy Swisspor

W czasie powstawania budynku ok. 3-4 % nakładów przeznaczone jest na izolację fundamentów. Dlatego warto zainwestować w papę Swisspor BIKUTOP podkładową 200, która zapewni nie tylko ochronę przed wilgocią, ale również przed promieniowaniem radonowym. Czytaj dalej

„Należy pamiętać, że jakakolwiek naprawa izolacji fundamentów po zrealizowaniu obiektu jest trudna lub wręcz niemożliwa z powodu prostego faktu – fundamenty są etapem budowy bardzo szybko znikającym pod ziemią. Popełnienie błędu w tym miejscu konstrukcji jest bardzo trudne do zlokalizowania i naprawienia w późniejszym czasie”  - mówi Marcin Bernaś, Product Manager firmy Swisspor.

Dobra papa grzewalna do izolacji fundamentów tworzy szczelną warstwę oddzielającą budynek od wody lub pary wodnej. Papa powinna idealnie przylegać do izolowanej powierzchni i zapewniać jej pełną ochronę przed wilgocią. Dodatkowo nowoczesne papy do izolacji fundamentów powinny chronić przed promieniowaniem radonowym.

Jak izolować ?

Pierwszym krokiem w pracy nad izolacją fundamentów  jest przygotowanie podłoża. Powierzchnia betonu na fundamencie musi być wolna od piasku, tłustych plam i innych zanieczyszczeń. Maksymalna wilgotność podłoża betonowego zapewniająca odpowiednią przyczepność wgrzanej papy nie może przekroczyć 6%. Następnie osadzamy na fundamencie niezbędne oprzyrządowanie. Rolkę papy w celu przymiarki rozwijamy na całej długości miejsca, w którym będzie zgrzewana. Po dopasowaniu zwijamy rolkę z jednej strony do połowy i rozpoczynamy zgrzewanie z drugiej. Papę termozgrzewalną układamy, rozgrzewając palnikiem podłoże oraz spodnią warstwę papy aż do momentu zauważalnego stopienia bitumu z jednoczesnym powolnym i równoczesnym rozwijaniem rolki. Pasy papy z nowych rolek łączymy ze sobą wzdłuż rolki 8 cm, a zakład poprzeczny powinien wynosić 10-20 cm.


Miejsce zakładów poprzecznych podgrzewamy palnikiem, po czym szpachelką wciskamy posypkę w asfalt na całej powierzchni zakładu.  
 


O prawidłowym zgrzaniu papy świadczy wypływ masy asfaltowej o grubości 0,5 - 1,0 cm na całej długości i szerokości rolki. W przypadku nie pojawienia się wypływu należy docisnąć zakład przy użyciu wałka silikonowego.
 Tak wykonana izolacja papą Swisspor BIKUTOP podkładowa 200 zapewni fundamentom trwałość a wnętrza naszego domu będą wolne od promieniowania radonowego.

Firma SWISSPOR jest międzynarodowym producentem materiałów izolacyjnych o 60 letniej tradycji. W tym roku świętuje 10 lat swojej obecności na rynku polskim. SWISSPOR Polska ma 4 linie do produkcji styropianu, dwie linie produkcyjne styropapy oraz fabrykę pap zgrzewalnych w Międzyrzeczu. W ofercie firmy znajduje się styropian swisspor EPS, papy zgrzewalne swisspor BIKUTOP, styropian laminowany papą swisspor BITERM oraz wełna szklana swisspor GLASS.

Źródło: budnet.pl
Autor: Klaxon Communications/ budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Nocleg dla pracowników Liczba postów: 17 Grupa: Firmy budow... O jak miło !!! znam tą firmę od kwater https://kwaterysilesia.pl/kontakt/ i powiem wam, ze nieraz korzystałem z ich gościny i zawsze zarówno ja i moi pracownic...
  • Własna firma Liczba postów: 30 Grupa: Firmy budow... Prowadzicie własne firmy? ___ Gry zuma
  • wywóz odpadów budowlanych Liczba postów: 1 Grupa: Firmy budow... Jaka firma z kontenerami oferuje wywóz odpadów budowlanych Lublin ? Szukam kogoś do współpracy od zaraz.
  • Blog budowlany Liczba postów: 10 Grupa: Firmy budow... Jeżeli ktoś z was szuka dobrego szklarza, który wykona na przykład lustra łazienkowe na wymiar lub szklane półki to ja mogę polecić dobrego szklarza z Gdyni. F...
  • Narzędzia dla profesjonalistów Liczba postów: 139 Grupa: Budowa i re... A gdzie szukać firm od zadań specjalnych ? bo ja ostatnio szukałem firmy, która oferuję taką usługę jak zrywanie asfaltu. Dobrze, że mam ogarniętego kolegę, któ...

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17350 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 276

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >