Ceramika budowlana - 3 warstwy

Ceramika budowlana - 3 warstwy

Dlaczego ściana trójwarstwowa? Czytaj dalej

Doskonały mikroklimat
Ceramika budowlana jest materiałem o wyjątkowych właściwościach. Jej zdolność pochłaniania i oddawania ciepła i wilgoci z naszego otoczenia w stopniu zdecydowanie większym niż inne materiały o podobnej i wyższej izolacyjności termicznej powodują, że staje się ona najlepszym regulatorem warunków mikroklimatu w naszych domach i mieszkaniach. Wykonanie ściany zewnętrznej o bardzo dobrych parametrach cieplnych(niski współczynnik Uo<0,3W/mkwK) w przypadku ściany trójwarstwowej nie ma negatywnego wpływu na mikroklimat w budynku, gdyż właściwości ceramiki pozostają niezmienne.

Gwarancja
że ściana ma założoną izolacyjność termiczną. To znakomite właściwości izolacji termicznej mają decydujące znaczenie dla ochrony cieplnej budynku i właśnie jej obecność jest 100% gwarancją niskiego wsp. przenikania ciepła Uo

Wolność wyboru
Tylko ściana warstwowa daje możliwość wyboru wysokości kosztów ogrzewania, jakie będzie ponosił użytkownik przez następne kilkadziesiąt lat. A to dzięki temu, że w sposób praktycznie nieograniczony kształtuje się współczynnik przenikania ciepła jest niemożliwe.

Niezmienność
Właściwie skonstruowana i wykonana ściana trójwarstwowa zapewnia, że poszczególne jej warstwy harmonijnie ze sobą współpracują, co pozwala uzyskać niezmienną w czasie izolacyjność termiczną ściany, niezależną od warunków zewnętrznych, szczególnie wilgoci.

...............................................

Zalety ściany dwuwarstwowej
W ścianach dwuwarstwowych, oprócz warstwy konstrukcyjnej, występuje warstwa izolacji termicznej (od zewnątrz).

Warstwa izolacji termicznej jest osłonięta pocienioną masą tynkarską. Zalety tej technologii w porównaniu do typowej ściany trójwarstwowej to:
a) zmniejszenie materiałochłonności budynku,
b) zmniejszenie grubości ściany i fundamentu,
c) eliminacja większości technologicznych mostków cieplnych,
d) obniżenie kosztów inwestycyjnych,
e) wyeliminowanie kondensacji pary wodnej wewnątrz przegrody

Ściana trójwarstwowa ze szczeliną powietrzną
Większe znaczenie praktyczne w stosunku do ściany trójwarstwowej ze szczeliną powietrzną zamkniętą ma stosowanie w przegrodzie szczeliny wentylowanej, która umożliwia usunięcie ze ściany wilgoci penetrującej z wnętrza pomieszczenia.

Niewentylowana szczelina powietrzna w przegrodzie tylko w niewielkim stopniu zwiększa jej izolacyjność cieplną, pozwala za to na oddzielenie okresowo zawilgacanej przez deszcz warstwy osłonowej od izolacji cieplnej. Ma to szczególne znaczenie w okolicach obfitujących w zacinające deszcze. Większe znaczenie praktyczne ma stosowanie w przegrodzie szczeliny wentylowanej, która umożliwia usunięcie ze ściany wilgoci penetrującej z wnętrza pomieszczenia. Usuwanie pary wodnej odbywa się dzięki stałemu krążeniu powietrza zewnętrznego w szczelinie wentylowanej ściany. Aby to było możliwe konieczne jest wykonanie w warstwie osłonowej ściany otworów wentylacyjnych u dołu i u góry ściany.
Źródło: budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19162 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 228

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >