Ciepłe ściany - systemy ociepleń Malfarb

Ciepłe ściany - systemy ociepleń Malfarb

W dzisiejszych czasach, gdy ciągle rosną koszty ogrzewania budynków zasadnym jest aby wykonywać izolacje cieplne ścian. Szacuje się, że przez ściany naszego domu „ucieka” ok. 25-30 % rocznego zapotrzebowania na ciepło. Choć czynnik ekonomiczny jest decydujący przy podejmowaniu decyzji o ociepleniu budynku, należy pamiętać, że ta inwestycja to równocześnie zabezpieczenie ścian przed działaniem czynników atmosferycznych a także możliwość ciekawego zaaranżowania kolorystycznego elewacji. Czytaj dalej


Firma  Malfarb proponuje systemy ociepleń oparte na styropianie w czterech liniach:

- MALFARB  OPTILINE STYROPIAN
- MALFARB  AKRYL STYROPIAN
- MALFARB  SILIKAT STYROPIAN
- MALFARB  SILIKON STYROPIAN

Wszystkie systemy bazują na zaprawie klejącej OPTILINE ZK-01, która jest przeznaczona do mocowania styropianu oraz zaprawie klejąco-zbrojącej OPTILINE ZKZ-02 służącej do wykonywania warstwy zbrojącej w systemach ociepleń firmy Malfarb.  Obie zaprawy charakteryzują się dużą przyczepnością i elastycznością; są wodo- i mrozoodporne oraz paroprzepuszczalne.
Dla zapewnienia  ochrony elewacji i wykonania  swoistego  "płaszcza ochronnego" dla ocieplenia, w ofercie firmy znajduje się cały asortyment cienkowarstwowych wypraw elewacyjnych  o różnych grubości kruszywa, rodzajach struktur oraz niezliczonej liczbie kolorów.

W systemie MALFARB  OPTILINE STYROPIAN warstwą wykończeniową jest mineralny tynk strukturalny Optiline TM-01. Produkt ten dostępny jest w kolorze białym w strukturze „baranek” o grubości ziaren 1,5 mm i 2,0 mm. Jest paroprzepuszczalny, elastyczny, hydrofobowy i odporny na warunki atmosferyczne. System MALFARB  OPTILINE STYROPIAN polecany jest wszędzie tam gdzie liczy się ekonomiczne wykonanie ocieplenia.

Tynki akrylowe, na których oparty jest system MALFARB  AKRYL STYROPIAN charakteryzują się wyjątkową elastycznością i trwałością. Tworzą atrakcyjne wizualnie powłoki odporne na działanie różnego rodzaju zanieczyszczeń oraz warunków atmosferycznych. Bogata kolorystyka pozwala na dużą swobodę w projektowaniu. Stosując tynk rolkowy (MT-43) przy pomocy prostych narzędzi np.: szpachelki, pędzla, gąbki morskiej, wałka itp. można uzyskać efektowne i ciekawe struktury. Tynki akrylowe dostępne są trzech strukturach : kornik (MT-41, o grubości ziarna 2;3 i 4 mm), baranek (MT-42, o grubości ziarna 1, 1,5, 2,0 i 2,5 mm) oraz rolkowy (MT-43).   
MALFARB  SILIKAT STYROPIAN to system, w którym warstwą wykończeniową jest tynk silikatowy. Dzięki zawartości wodnego szkła potasowego tynk ten trwale (chemicznie) łączy się z podłożem tworząc powłoki bardzo odporne mechanicznie zachowując przy tym najwyższe parametry dyfuzji pary wodnej – efekt tzw. „oddychania ścian”  

Najbardziej odpornym na warunki atmosferyczne jest system  MALFARB  SILIKON STYROPIAN. Warstwą dekoracyjną jest tu tynk silikonowy przeznaczony do ścian szczególnie narażonych na zabrudzenia. Charakteryzuje się on wysoką hydrofobowością – ogranicza wsiąkanie wody opadowej w głąb tynku, przez co elewacja posiada zdolności samooczyszczania (krople wody „toczą się” po tynku zbierając nagromadzone na nim zanieczyszczenia). Brak możliwości wnikania wody w głąb elewacji, zmniejsza ponadto możliwość rozwoju alg i grzybów.

Wszystkie elewacyjne materiały wykończeniowe tworzą powłoki o wysokich walorach estetycznych.  Firma Malfarb oferuje tynki szlachetnie w 288 gotowych kolorach w gamie MAX- COLOR oraz dowolnym kolorze z mieszalnika.
Uzupełnieniem systemu ociepleń Malfarb są również farby elewacyjne dające możliwość odświeżenia lub zmiany kolorystycznej starej elewacji. W ofercie znajdują się farby akrylowe, silikatowe, silikonowe oraz farba egalizacyjna. Ponadto do wykończenia detali architektonicznych (cokoły, podmurówki, itp.) firma proponuje tynki mozaikowe oparte na kruszywach barwionych i spoiwie akrylowym. Nowością w portfelu produktów firmy jest Tynk SISI- łączący w sobie cechy tynków silikatowych i silikonowych.   
Produkty firmy spełniają najwyższe normy jakościowe i posiadają odpowiednie atesty, aprobaty techniczne i certyfikaty.

UKŁAD WARSTW SYSTEMU OCIEPLEŃ MALFARB

1. ściana zewnętrzna

2. zaprawa klejąca do płyt styropianowych ZK-01

3. styropian

4. łączniki mechaniczne

5. zaprawa klejąca do zatapiania siatki ZKZ-02

6. siatka z włókna szklanego

7. podkład tynkarski MT-45

8. tynk strukturalny
(mineralny TM-01; akrylowy MT-41, MT-42, MT-43;
silikatowy MT-11, MT-12; silikonowy MT-21, MT-22)

9. farba
(akrylowa MF-41, silikatowa MF-11, silikonowa MF-21)

 

Źródło: budnet.pl
Autor: Malfarb Sp. z o.o./ budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17200 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 99

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >