Czym charakteryzuje się fundament grzewczy?

Czym charakteryzuje się fundament grzewczy?

Fundament grzewczy może być zdefiniowany jako konstrukcja oparta na zbrojonej płycie fundamentowej, w której zatopiono system rurek, zasilanych przez odpowiednią jednostkę grzewczą. Takie rozwiązanie sprawia, że ciepło nie ucieka, tylko trafia do pomieszczeń w budynku. Nie ma tutaj mostków termicznych, a powierzchnia domu ogrzewana jest w sposób równomierny. Czytaj dalej

Najważniejsze cechy charakterystyczne fundamentów grzewczych

Fundamenty grzewcze są jednym z najlepszych rozwiązań w przypadku domów energooszczędnych i pasywnych, dlatego stosowane są coraz częściej w trakcie robót budowlanych. Wśród najważniejszych cech fundamentów grzewczych, można wyróżnić następujące:

 

  • oszczędność oraz ekonomiczność i to zarówno w trakcie trwania robót instalacyjnych, jak i użytkowania,
  • ciepło rozchodzi się równomiernie po całym domu, zgodnie z idealnym rozkładem temperatur, tj. najcieplej jest przy ziemi, a im wyżej, tym jest chłodniej (w przypadku kaloryferów ciepło ucieka do góry, a przy samej ziemi pozostaje chłód),
  • dodatni bilans energetyczny,
  • fundamenty grzewcze służą ogrzewaniu podłogowemu, które jest bardzo komfortowe,
  • możliwość zastosowania takich fundamentów na wszystkich kondygnacjach,
  • zastosowanie ekologiczne,
  • zmniejszenie wilgoci na dywanach oraz wykładzinach podłogowych,
  • brak szumu, co jest typowe dla kaloryferów, zwłaszcza zapowietrzonych,
  • mieszkańcy domu zyskują więcej miejsca, ponieważ kaloryfery nie zajmują dodatkowych powierzchni, a dodatkowo zwiększa się estetyczność pomieszczenia. 

 

Czym charakteryzuje się fundament grzewczy?

 

Czytaj również: Jak fachowo izolować cokół fundamentowy?

 

Więcej informacji na temat fundamentów grzewczych można znaleźć na stronie https://parati.com.pl/fundament-grzewczy/

 

Rodzaje płyt z ogrzewaniem podłogowym

Na rynku dostępne są trzy główne systemy ogrzewania podłogowego. Wszystkie te systemy są energooszczędne i oddają ciepło za sprawą uzyskania niskiej temperatury oraz dużej powierzchni. Pierwszym rozwiązaniem jest fundament grzewczy z systemem ogrzewania wodnego, który można zasilać z pieca gazowego, czy też pompy ciepła. Ten fundament polecany jest do wszystkich powierzchni oraz praktycznie każdego rodzaju podłóg. Drugim rozwiązaniem jest fundament grzewczy z systemem ogrzewania elektrycznego, który najlepiej sprawdzi się do biur oraz powierzchni przemysłowych. Ostatnia opcja to fundament grzewczy z systemem ogrzewania powietrznego, który można zastosować z każdym rodzajem podłogi. Informacje przedstawione w artykule zdecydowanie przemawiają na korzyści fundamentów grzewczych i ogrzewania podłogowego w domu. Rozwiązanie to jest bardzo komfortowe dla użytkowników, a jednocześnie sprawia, że dom jest bardziej energooszczędny. 

 

Czytaj również: Pieniądze leżą w ziemi - ile kosztują wykopy pod fundamenty?

Źródło: Artykuł sponsorowany / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17096 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 254

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >