Czym pielęgnować marmur w łazience? Mleczko do czyszczenia kamienia naturalnego.

Czym pielęgnować marmur w łazience? Mleczko do czyszczenia kamienia naturalnego.

Kamienie naturalne, takie jak marmur czy trawertyn, są często stosowane w nowoczesnych i ekskluzywnych łazienkach. Wyłożone nimi ściany, podłogi czy zabudowy wanien i pryszniców nadają wnętrzom salonów kąpielowych elegancki charakter. Czytaj dalej

Przy aranżowaniu wymarzonej łazienki warto jednak pamiętać, że kamienie naturalne zachowają swoje piękno tylko wtedy, gdy będą odpowiednio pielęgnowane. Stosowanie niewłaściwych produktów może doprowadzić do uszkodzenia powierzchni kamienia.

Zabrudzenia powstające w łazience, takie jak osad wapienny z wody, resztki olejków kąpielowych czy zacieki z rdzy mogą skutecznie pozbawić kamień naturalny efektownego wyglądu i walorów estetycznych. Aby temu zapobiec warto systematycznie czyścić kamienne powierzchnie pamiętając o tym, że ze względu na zawartość wapienia w składzie, nie mogą one być pielęgnowane środkami zawierającymi kwasy. Tylko środki dedykowane są gwarancją, że czyszczona powierzchnia nie zmatowieje i nie pojawią się na niej przebarwienia.

 

Delikatny dla kamienia naturalnego

HG mleczko do czyszczenia marmuru w łazience to mocno skoncentrowany środek do usuwania uciążliwych zabrudzeń pojawiających się na marmurze i innych kamieniach naturalnych w łazience. Preparat ten skutecznie czyści powierzchnie zawierające wapień, bez ryzyka wystąpienia przebarwień lub zmatowienia. Bez problemu usuwa osad z mydła, olejków czy osad wapienny powstały na skutek działania wody.

 

Do usuwania zabrudzeń z niewielkich powierzchni stosuje się HG mleczko do czyszczenia marmuru w łazience w formie nierozcieńczonej. W tym celu należy nanieść kilka kropli mleczka na zwilżoną wodą gąbkę, przetrzeć zabrudzenie, a następnie spłukać powierzchnię czystą wodą.

 


Przy czyszczeniu większych powierzchni (np. podłogi) HG mleczko do czyszczenia marmuru w łazience stosuje się w postaci rozcieńczonej (100 ml/10 l wody). Po usunięciu zabrudzeń powierzchnię należy spłukać czystą wodą.

Marmurowe powierzchnie warto dodatkowo zabezpieczyć preparatem HG impregnat do marmuru. Środek ten zabezpiecza kamienie naturalne przed wnikaniem wilgoci, uciążliwymi zabrudzeniami oraz osadzaniem się kamiennego nalotu, wzmacniając także ich naturalny kolor.

 

Źródło: E.C.H.O Communications / budnet.pl

Tagi

Chcesz coś przesłać? Jedziesz w trasę?

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Koszt hali magazynowej Liczba postów: 298 Grupa: Moja budowa W budynkach przemysłowych dobrze sprawdzają się drzwi stalowe płaszczowe. Tutaj http://www.interprodukt.pl/drzwi-stalowe -plaszczowe/ można dowiedzieć się o nich...
  • Jak oszukują osoby prywatne? Liczba postów: 2 Grupa: Firmy budow... Oszustka : NEO Monika Sohlich (obecnie Monika Krezelewska) ze Szcecinka e-mail: neo.betonbud@poczta.fm oraz akma@autograf.pl. Tel 577824696 Nr konta firmy : 11...
  • Budowa hali jakie koszty? Liczba postów: 200 Grupa: Firmy budow... Najwięcej rzeczy z hydrauliki siłowej i pneumatyki na pewno ma Bipromasz http://www.bipromasz.pl/ To polski producent, a można u nich dostać nie tylko ich produ...
  • Serwis AGD Liczba postów: 2 Grupa: Firmy budow... zródło zakupów tanich zakupów https://north.pl/czesci-agd/czesci-do-pr alek/hydrostaty-do-pralek,g1492.html dla serwisów i klientów indywidualnych.
  • Ile kosztuje budowa domu? Liczba postów: 183 Grupa: Budowa i re... Kwestie rusztowań , szalunków itp. to polecam ci ogarnąć od www.novarent.pl. Mają dobry sprzęt i bardzo konkurencyjne ceny.

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 21205 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 211

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >