Deiterol®C - impregnacja betonu

Deiterol®C - impregnacja betonu

NIE ZAWIERAJĄCA ROZPUSZCZALNIKA, W POSTACI KREMU, WODNA EMULSJA HYDROFOBIZUJĄCA NA BAZIE SILANU PRZEZNACZONA DO IMPREGNACJI

DEITEROL C jest wysokiej jakości wyspecjalizowanym produktem do hydrofobizującej impregnacji betonu i żelbetu. W przeciwieństwie do innych, płynnych produktów, DEITEROL C ze względu na swoją tiksotropową postać może być nakładany w pożądanej ilości w jednym lub dwu cyklach roboczych również na powierzchniach sufitowych. W zależności od jakości betonu DEITEROL C wnika w czasie od pół godziny do niewielu godzin w podłoże i uzyskuje swoje właściwości hydrofobowe. Początkowo biała, kremowa warstwa znika przy tym bez śladu, nie zmieniając barwy betonu. Pory i kapilary w betonie pozostają otwarte i zdolność betonu do oddychania pozostaje zachowana.

Dzięki kremowej konsystencji DEITEROL C pozostaje długo na powierzchni betonu i może głęboko wniknąć w pory i kapilary.
Tym samym efekt hydrofobowy powstaje nie tylko na powierzchni betonu, ale również kilka milimetrów w głębi. Dzięki temu uzyskuje się dłuższą trwałość efektu hydrofobowego. Hydrofobizacja hamuje wnikanie wilgoci do żelbetu i tym samym zapobiega korozji stali zbrojeniowej.

Szczególne właściwości:
- należy do systemu ochrony elewacji betonowych OS-A
- tiksotropowa konsystencja pozwala wykorzystać produkt bez strat
- emulsja wodna jest przyjazna dla środowiska, gdyż nie zawiera rozpuszczalnika
- znakomita zdolność penetracji
- drastyczne zmniejszenie wchłaniania wody
- silne działanie ochronne przed działaniem soli odladzających
- duża zawartość substancji czynnej
- łatwa obróbka również na powierzchniach sufitowych

DEITEROL C nadaje się do impregnacji hydrofobizującej powierzchni pionowych, mocno nachylonych i spodniej powierzchni stropów z betonu i żelbetu. Hydrofobizacja nie zmieniająca barwy po wyschnięciu zapobiega wnikaniu wilgoci do betonu i dlatego nadaje się do stosowania na betonie w miejscach, które powinny być chronione przed solami do posypywania w zimie oraz szkodliwym działaniem wody deszczowej. Impregnacje hydrofobizujące wykonane materiałem DEITEROL C po przeschnięciu w czasie ok. 24 godzin w temperaturze 20°C i wilgotności względnej 60% można pokryć powłoką dyspersyjną lub farbą zawierającą rozpuszczalnik. Niższe temperatury i wyższe wilgotności względne wydłużają czas schnięcia przed malowaniem.

Źródło: budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17073 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 161

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >