Dekoracyjny tynk kwarcowy

Dekoracyjny tynk kwarcowy

Tynk kwarcowy Francesco Guardi Collezione to nowość w linii dekoracyjnej firmy Lakma SAT. Jest to nowoczesna masa tynkarska produkowana na bazie najwyższej jakości żywicy akrylowej oraz ściśle wyselekcjonowanych kruszyw kwarcowych. Czytaj dalej

 

Produkt przeznaczony jest do wykonywania trwałych, cienkowarstwowych wypraw tynkarskich wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. Wysokie parametry wytrzymałościowe oraz odporność na czynniki atmosferyczne sprawiają, że może on być wykorzystywany do ozdabiania fragmentów elewacji, ścian balkonów lub powierzchni ogrodzeń betonowych.  Dodatkowo dzięki wysokim walorom dekoracyjnym  coraz częściej znajduje zastosowanie przy wykańczaniu wnętrz. Masa kwarcowa doskonale sprawdzi się w roli lamperii, lub do pokrywania fragmentów ścian w kuchniach lub łazienkach. Zawarte w składzie produktu naturalne kruszywo dobrze komponuje się z płytami ceramicznymi lub kamiennymi oraz nadaje charakteru pokrytym farbą ścianom.

 

Czytaj również: Drewniane deski elewacyjne

 

 

- "Tynk Kwarcowy Francesco Guardi Collezione zawiera w swoim składzie mieszankę ściśle wyselekcjonowanych kruszyw i piasków kwarcowych o grubości ziarna od 0,1 do 1,2 mm. Drobne kamyczki barwione są na wiele odcieni, dzięki czemu pozwalają na tworzenie różnorodnych melanży kolorystycznych" – mówi Bartłomiej Cholewa, product manager firmy Lakma SAT.

 

Czytaj również: Czy cegła jest materiałem tylko na elewację?

 

 

Produkt dostępny jest w dwóch liniach kolorystycznych – Natural i Extreme. W skład pierwszego wariantu wchodzi 20 stonowanych odcieni materiału, które pozwalają uzyskać powierzchnie naśladujące naturalny kamień np. granit, marmur, czy piaskowiec. Z kolei linia Extreme to kolekcja dla odważnych. Osiem mocnych kontrastowych barw umożliwia stworzenie oryginalnych aranżacji w nowoczesnym stylu. Dodatkowy efekt dekoracyjny można uzyskać dodając do masy tynkarskiej płatki połyskującej miki (bezbarwne lub ciemnobrązowe), które sprawią, że powierzchnia tynku będzie delikatnie się mienić.

 

 

Źródło: Sfera PR / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17216 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 170

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >