Drzwi aluminiowe, otwierane na zewnątrz, z ukrytymi zawiasami

Drzwi aluminiowe, otwierane na zewnątrz, z ukrytymi zawiasami

Drzwi są wizytówką domu, ponieważ już od wejścia podkreślają jego charakter. Szerokie drzwi wejściowe z aluminium to obecnie jeden z najmodniejszych trendów stolarki drzwiowej. Inwestorzy wybierają je ze względu na nowoczesny wygląd, z charakterystycznymi cienkimi konturami, a także trwałość, będącą efektem zastosowanego materiału. Czytaj dalej

 

Roto rozszerza możliwości stosowania ukrytego zawiasu Roto Solid C do drzwi wejściowych z aluminium: o drzwi otwierane na zewnątrz. Zawias Solid C łączy walory estetyczne z funkcjonalnością: wygodnym działaniem i bezpieczeństwem antywłamaniowym. Jego niezawodność potwierdza 10-letnia gwarancja, udzielana przez producenta.

 Nowy zawias Roto Solid C zaprojektowano tak, by spełniał wszystkie wymagania: ukryty mechanizm podkreśla efekt jednolitej eleganckiej płaszczyzny drzwi, a solidna, dopracowana konstrukcja gwarantuje ich niezawodne działanie.

 

 

Komfortowe i energooszczędnie drzwi na kolejne dekady

Roto Solid C zwiększa wygodę codziennego zamykania i otwierania drzwi. Zawias umożliwia lekką obsługę nawet bardzo ciężkich drzwi o wadze 140 kg. Maksymalny kąt rozwarcia skrzydła sięga 110°. Może być stosowany w aluminiowych drzwiach antywłamaniowych w klasie RC2.


Ukryty mechanizm Solid C to walory wizualne, ale i małe drobiazgi ułatwiające życie. Brak wystających elementów umożliwia wygodne i łatwe czyszczenie. W trakcie wieloletniej eksploatacji nie ma potrzeby konserwacji, bo prawidłowe działanie zapewnia samosmarująca tuleja zawiasu. Dodatkowo zawias zwiększa szczelność drzwi. Nieprzerwana płaszczyzna uszczelniająca minimalizuje straty ciepła.

 

Czytaj również: Bezobsługowe drzwi wejściowe aluminiowo-drewniane


Roto Solid C charakteryzują doskonałe parametry wytrzymałościowe. Zawias gwarantuje niezawodne funkcjonowanie drzwi nawet przy 200 000 cyklach, zgodnie z normą DIN EN 1191. Wszystkie komponenty zawiasu zachowują bardzo wysoką odporność antykorozyjną – spełniając wymagania najwyższej 5 klasy wg normy DIN EN 1670. Zawias Roto Solid C objęty jest 10 letnią gwarancją na niezawodność działania.


Uniwersalne elementy - szerokie zastosowanie

Zawias drzwiowy Roto Solid C dostępny w kolorze srebrnym i czarnym, może być stosowany w większości dostępnych na rynku profili aluminiowych. Wersję do drzwi otwieranych do wewnątrz można w łatwy sposób zaadaptować do wariantu otwieranego na zewnątrz. Wystarczą dodatkowe akcesoria do mocowania i inny moduł do regulacji w pionie. Takie rozwiązanie zwiększa optymalizację przestrzeni magazynowej producentów.

 

Czytaj również: Przeszklone drzwi przesuwne, które łatwo się otwierają i zamykają


Drzwi aluminiowe otwierane na zewnątrz, z ukrytymi zawiasami

Trendem są wysokiej jakości drzwi wejściowe do domu i mieszkania wykonane z aluminium. Ukryty zawias drzwiowy Roto Solid C do drzwi otwieranych do wewnątrz i na zewnątrz to walory i funkcjonalne dla użytkowników i efektywna produkcja dla producentów drzwi. Zdjęcie: Roto_Solid_C_estetyka i funkcjonalność drzwi z ukrytym zawiasem.jpg

Drzwi aluminiowe otwierane na zewnątrz, z ukrytymi zawiasami

Roto Solid C” do drzwi aluminiowych otwieranych na zewnątrz. Zawias do drzwi otwieranych do wewnątrz można w łatwy sposób zaadaptować do wariantu otwieranego na zewnątrz. Wystarczą dodatkowe akcesoria do mocowania i inny moduł do regulacji w pionie. Zdjęcie: Roto Solid C – nowy zawias.


Źródło: Roto Frank / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 15682 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 134

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >