Energooszczędne okna z ochroną antywłamaniową i akustyczną

Energooszczędne okna z ochroną antywłamaniową i akustyczną

Energooszczędne okna Schüco Corona SI 82 dają znacznie większe możliwości związane z dodatkowymi funkcjami, takimi jak ochrona przed włamaniem czy podwyższona ochrona akustyczna przy zachowaniu doskonałych parametrów termoizolacyjnych.

Nowa konstrukcja skrzydła o ciekawym konturze Cava umożliwia stosowanie specjalnych, szerokich pakietów szybowych przy zachowaniu eleganckiego wyglądu okna z szeroką listwą przyszybową.

 

Jak kupować okna? Szczegóły, na które warto na co warto zwrócić uwagę przy zakupie nowoczesnych okien

 

Do tej pory zastosowanie specjalnych dwukomorowych szyb o bardzo dobrych właściwościach termoizolacyjnych, antywłamaniowych lub akustycznych wiązał się z daleko idącym kompromisem. Łączenie wspomnianych cech wymaga użycia szerszych pakietów szybowych, co było dotąd niemożliwe lub wiązało się z koniecznością zastosowania mało estetycznych rozwiązań. Okno musiało być wyposażone w drogie i bardzo szerokie ramy lub ekstremalnie wąskie listwy przyszybowe, które nie zapewniają dobrego wyglądu. Nowe, rewolucyjne okno Schüco Corona SI 82 w wersji Cava o głębokości zabudowy ramy wynoszącej zaledwie 82 mm to maksimum funkcjonalności w połączeniu z najwyższej klasy wzornictwem. Nie tylko umożliwia stosowanie ekonomicznych szyb o bardzo dobrych parametrach cieplnych i jednocześnie np. antywłamaniowych, lecz także imponuje eleganckim, ponadczasowym konturem o ciekawym kształcie. Okucia mocno przykręcone do stali, specjalne kształtowe wzmocnienia oraz starannie przemyślany system uszczelnień sprawiają, że okna PCV Schüco Corona SI 82 stanowią trwałą i efektywną barierę przed ucieczką ciepła, hałasem czy włamaniem.

 

 

Klasyka dobrego standardu

Energooszczędne okna w systemie Schüco Corona SI 82 z sześcioma zamkniętymi komorami powietrznymi pozwalają na uzyskanie bardzo dobrej ochrony cieplnej, bez kosztownych rozwiązań konstrukcyjnych. Dzięki doskonałym parametrom izolacyjności termicznej spełniają wymagania budownictwa przyszłości. Wartość współczynnika przenikania ciepła okna w tym systemie można obniżyć do standardu pasywnego (Uw[0,8 W/m2K) stosując szybę dwukomorową o współczynniku Ug=0,5 W/m2K z ciepłą ramką. Jednak wykonanie estetycznego okna antywłamaniowego z szybą w klasie P4A i współczynniku Ug=0,5 W/m2K z tańszym argonem było dotąd niemożliwe, gdyż wymaga to zastosowania pakietu dwukomorowego o szerokości 53-54 mm, na co pozwala nowy system Corona SI 82 Cava. Na estetykę okna niebanalny wpływ ma proporcjonalnie szeroka listwa przyszybowa, której wstawienie również nie stanowi teraz problemu.

 

Warstwowy montaż okien – fakty i mity

 

System Corona SI 82 Cava umożliwia stosowanie pakietów szybowych o szerokości nawet do 60 mm nie wykluczając innych zestawów, także tradycyjnych. Uniwersalność tego rozwiązania zapewnia spójność estetyczną wszystkich stref budynku, zarówno tych, od których wymaga się wysokiej izolacyjności cieplnej i tych, które muszą tę izolacyjność zachować zapewniając jednocześnie ochronę przed włamaniem lub hałasem. Dzięki trzem niezależnym poziomom uszczelnień okno Corona SI 82 odgradza wnętrze budynku od wiatru, wody opadowej i hałasów otoczenia. Skutecznie zapobiega występowaniu przeciągów, zaś głębokie osadzenie ramki międzyszybowej w profilu uniemożliwia powstawanie wody kondensacyjnej i roszenie szyb. Wszystko to przy zachowaniu wysokiej estetyki pod znakiem Schüco, przejawiającej się w ciekawie zaokrąglonych listwach przyszybowych i konturach profili okiennych.

 

 

Imponujące wzornictwo z linii Cava

Innowacyjny profil Schüco Corona SI 82 w wersji Cava stanowi dowód, że można pogodzić zaawansowane rozwiązania techniczne z wymogami wysokiej estetyki. Przy wszystkich swoich cechach funkcjonalnych, energooszczędne okna wyprodukowane w systemie Schüco Corona SI 82 pozwalają na realizację ambitnej kompozycji fasadowej budynku. Profil Cava o nowoczesnej, podciętej geometrii od zewnątrz i smukłej linii profilu od strony wewnętrznej to idealna propozycja dla zwolenników ponadczasowych i niebanalnych form. Głęboka, elegancko wyprofilowana listwa przyszybowa, możliwość wstawienia szprosów czy wykonania skrzydła i ramy w innych kolorach pozwolą uzyskać unikalny efekt wizualny. Szeroka gama folii w wielu kolorach i strukturach, także imitujących różne gatunki drewna umożliwia swobodne dopasowanie wyglądu okna zarówno do elewacji, jak i wnętrz pomieszczeń. Energooszczędne okna w systemie Schüco Corona SI 82 mogą być ponadto wyposażone w nawiewniki, specjalne siatki chroniące przed insektami a także pozwalają na montowanie dowolnego typu rolet.


Energooszczędne okna na miarę nowoczesnej architektury

 

Źródło: echoPR / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17328 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 129

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >