Generalne porządki przed zimą

Generalne porządki przed zimą

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. Już za kilka tygodni będziemy przygotowywać nasze domy na przybycie gości. Jednak zanim zaczniemy przystrajać wnętrza świątecznymi ozdobami, czekają nas jeszcze generalne porządki. W ich trakcie obowiązkowym punktem jest oczywiście mycie okien.

 

Zaprowadzenie idealnego porządku w naszym domu, zwłaszcza w okresie przedświątecznym, wymaga przygotowania długiej listy działań i skrupulatnego wypełniania planu punkt po punkcie. Zadań jest całe mnóstwo, a wśród nich często najmniej lubiana czynność – mycie okien. Może ona pójść nam dużo szybciej i sprawniej, jeżeli zastosujemy się do kilku prostych rad.

 

Czytaj również: Fuga akrylowa barwnym rozwiązaniem

 

Pora ma znaczenie

 

Aby mycie okien przebiegło szybko i sprawnie, warto najpierw precyzyjnie zaplanować termin porządków. Pamiętajmy, że intensywne słońce przyspiesza wysychanie preparatów na szklanej powierzchni, co może powodować nieestetyczne smugi. Równie niekorzystne działanie możemy zaobserwować w trakcie silnego mrozu, zwłaszcza jeśli do mycia szyb stosujemy środki bez dodatku alkoholu.

 

 

Kolejność działań

 

Sprawne przywracanie czystości naszym oknom najlepiej jest zacząć od zdjęcia firan i wyczyszczenia rolet. Następnie warto przyjrzeć się uważniej ramom okiennym. Jeśli w swoich domach posiadamy okna drewniane pamiętajmy, aby do mycia ram nie wykorzystywać preparatu przeznaczonego do szyb, ponieważ amoniak może uszkodzić lakier. Najlepiej więc do czyszczenia tego typu powierzchni użyć wody z niewielką ilością płynu do mycia naczyń. W przypadku okien wykonanych z PCV możemy także wykorzystać zwykły płyn do naczyń, a w razie szczególnie intensywnych zabrudzeń zastosować na przykład preparat Sidolux Crystal Professional.

 

 

Czytaj również: Pielęgnacja mebli skórzanych i drewnianych

 

Z babcinych doświadczeń

 

Po dokładnym wyszorowaniu ram okiennych, pozbywamy się zabrudzeń z parapetów i możemy przejść do mycia szyb. Nasze babcie, pomimo iż nie posiadały specjalistycznych środków, które są obecnie dostępne niemal w każdym sklepie, doskonale potrafiły poradzić sobie z brudnymi oknami. Do tego celu wykorzystywały roztwór wody z octem. Następnie zgniecionymi czarno-białymi gazetami lub starymi rajstopami długo polerowały szyby, aby pozbyć się wszelkich smug.

 

Prosto, prościej, Sidolux Crystal

 

Metod mycia okien jest co najmniej kilka. Do tego celu możemy wykorzystać płyn do naczyń lub ocet. Jeśli jednak szukamy skutecznego sposobu, który jednocześnie pozwoli nam zminimalizować czas przeznaczony na mycie okien, powinniśmy sięgnąć po sprawdzone środki. Preparat Sidolux Crystal do szyb i zwykłe papierowe ręczniki z pewnością pozwolą uzyskać satysfakcjonujące efekty.

 

 

Czytaj również: Wytrzymały klej hybrydowy

 

Sidolux Crystal i szyby lśnią

 

Wszystkie preparaty z linii Sidolux Crystal przeznaczone do mycia szyb, doskonale czyszczą i nie wymagają polerowania. Co więcej unikatowa formuła NANO CODE w postaci cząsteczek srebra powoduje, że na czyszczonej powierzchni tworzy się specjalna warstwa ochronna, która ogranicza przyleganie brudu i kurzu. Dzięki temu okna pozostają czyste przez długi czas. Dodatkowo, zawarty w preparacie alkohol sprawia, że środek szybko paruje i nie pozostawia smug. Preparaty Sidolux Crystal są dostępne w trzech wersjach zapachowych: classic, lemon i arctic.

 

Źródło: Sfera PR / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Ostatnio na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 16321 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 167

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >