Gont bitumiczny na dach

Gont bitumiczny na dach

Gont bitumiczne są dość lekkim pokryciem dachowym w granicach 9 – 13 kg/m2. Wykonane są z rdzenia z włókna szklanego pokrytego podkładem z masy bitumicznej a od strony licowej dodatkowo wykończone posypką mineralną nadającą kolor oraz chroniącą pokrycie dachowe przed działaniami promieni słonecznych. Czytaj dalej

 

Właściciele domów, którzy wybierają tradycyjne pokrycia dachowe, takie jak gonty, cenią sobie ponadczasowe – i niekłaniające się zmiennym trendom – piękno nieruchomości. Producenci, chcąc wyjść naprzeciw coraz większym oczekiwaniom inwestorów, tworzą kolekcje oddające aktualne tendencje w zakresie wzornictwa i kolorystyki dachów. Gonty bitumiczne łączą w sobie modną estetykę z nieśmiertelnym stylem, dlatego są świetnym wyborem na lata.


gont bitumiczny na dach

 


Gont bitumiczny TECHNONICOL – najważniejsze zalety

Gonty bitumiczne z kolekcji RANCHO marki TECHNONICOL stanowią trwały, wytrzymały i piękny rodzaj materiału konstrukcyjnego, stosowany najczęściej do pokryć dachów skośnych o nachyleniu 12 stopni lub większym. Nowoczesne produkty to połączenie włókna szklanego i bitumu oksydowanego z granulkami bazaltowymi na wierzchu. Znajdujące się na spodzie paski kleju pod wpływem promieni słonecznych trwale łączą poszczególne płytki gontu, tworząc wytrzymałe i estetyczne pokrycie dachowe. Profesjonalnie ułożony gont zapewnia ciszę wewnątrz domu oraz wysoką odporność na wiatr.

 

Najmodniejsze wzory gontów bitumicznych

W kolekcji ATLANTIC – jednej z najmodniejszych serii wielowarstwowych gontów bitumicznych w Polsce – znajduje się minimalistyczna szara karpiówka w wersji kolorystycznej MADEIRA. Jedną z jej zalet jest niewielka powierzchnia, swoim układem przypominająca rybią łuskę lub koronkę, dzięki której łatwo ułożyć ją nawet na dachu o skomplikowanej konstrukcji i elementach zdobniczych (na przykład na lukarnach typu wole oko). Karpiówka prezentuje się świetnie nie tylko w bardzo współczesnych projektach, ale także w modnych domach z bali i budynkach o klasycznej bryle, nadając im rustykalnego, swojskiego stylu. Prosta geometryczna forma, brak wyrazistych zdobień i stonowana, tradycyjna kolorystyka (antracyt, srebrzysta szarość, brąz) czynią z niej również idealne wykończenie dachów budynków o znaczeniu historycznym lub na takie stylizowanych. Seria jest objęta aż 60-letnią gwarancją.


gont bitumiczny na dach

 

 

Czytaj również: Dlaczego przy budowie domu należny zwrócić szczególną uwagę na wentylację przegrody dachowej

 

W rustykalnych domach wznoszonych obecnie, coraz częściej zlokalizowanych w dużych miastach lub na przedmieściach, doskonale sprawdza się także karpiówka w kolorze łagodnej zieleni lub dwóch, kontrastujących ze sobą odcieniach brązu – z jednej strony te palety nadają budynkowi szlachetności, z drugiej świetnie wpisują się w miejską stylistykę. Nowoczesna technologia pozwala obecnie na produkcję z wykorzystaniem wytrzymałych i odpornych na warunki atmosferyczne surowców.

 

Inwestorzy, którzy planują budowę domu w estetyce dworkowej z rustykalną nutą oraz cenią sobie tradycyjny wygląd obiektów mieszkalnych, na pewno docenią gont bitumiczny z serii BEAVER SMILE, utrzymany w kolorystyce wyrazistej czerwieni. Ten typowy odcień, za sprawą eleganckiego i trwałego pokrycia, świetnie zaprezentuje się na dachu budynku i nigdy nie wyjdzie z mody.


gont bitumiczny na dach

 

 

Czytaj również: Wybierając pokrycie dachowe do przyszłego domu warto wziąć pod uwagę jego lokalizację


Gont bitumiczny można układać na dachach o kącie pochylenia od 12 do 70-80°. W przypadku pokryć o pochyleniu poniżej 20° należy dodatkowo pod gontem ułożyć papę podkładową.

Gonty układa się na deskowaniu pasami na zakład, którego granica dla ułatwienia montażu zaznaczona jest na każdym pasie. W zaznaczonych miejscach pasy przybija się za pomocą gwoździ. Dodatkowo gonty łączone są za pomocą naniesionych na ich powierzchni samo wulkanizujące się punktów.

 

Zaletom gontów bitumicznych jest to że przy ich układaniu praktycznie nie powstają „spady”. Odcięty element z jednego końca można wykorzystać w innym miejscu. W przypadku układania gontów na papie podkładowej wentylację warstwy pokrycia zapewniają wmontowane kominki wentylacyjne.

 

Ważnym elementem jest by przy dociepleniu dachu pomiędzy izolacją z wełny mineralnej a deskowaniem pozostawić szczelinę wentylacyjną.

 

Powiększ

Źródło: Communication Lab / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Ostatnio na forum

  • Podłogi drewniane - parkiet, deski... Liczba postów: 356 Grupa: Robimy stro... Podłogi drewniane moim zdaniem są najlepsze, bo sprawiają wrażenie ciepłych i są stosunkowo łatwe w utrzymaniu. Świetnie się prezentują i bez problemu można je....
  • Rozbiórki Liczba postów: 107 Grupa: Stawiamy śc... A propos takich czynności jak skup złomu to warto pamiętać, że dobrze jest zezłomować starą niepotrzebną pralkę czy z gospodarstwa rolnego pług itd.
  • Pokój dla dziecka Liczba postów: 194 Grupa: Nowości ara... Gdzie szukaliście inspiracji podczas aranżacji pokojów Waszych dzieci? W moim przypadku zdecydowałem się skorzystać z oferty polecanego mi sklepu internetowego....
  • Samemu czy z firmą Liczba postów: 4 Grupa: Aktualności Każdego w końcu czeka przeprowadzka i do tego polecam fantastyczną firmę przeprowadzkową https://www.przeprowadzkiwroclaw.pl Bardzo dobrze się z nimi współpraco...
  • blacha trapezowa Liczba postów: 142 Grupa: Robimy dach Gdy wiata ma być solidna to tylko blachotrapez. Klienci czasem szukają innych rozwiązań ale to są opcje mniej korzystne w relacji jakość do ceny.
  • Komputerowe projektowanie domów - polska wersja na... Liczba postów: 7 Grupa: Budowa i re... W mojej opinii zdecydowanie warto wziąć pod uwagę w takim razie ZwCAD-a i oczywiście w wersji 2020 ale i najnowszej aktualizacji 2021 który jak na razie prezent...

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19154 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 104

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >