Innowacyjna zaprawa klinkierowa

Innowacyjna zaprawa klinkierowa

Trwałość płytek oraz cegieł klinkierowych, nieporównywalna z innymi okładzinami budowlanymi, a także różnorodność odcieni powoduje, że inwestorzy chętnie wykorzystują te materiały do wykończenia elewacji, budowania murów, czy też słupków ogrodzeniowych. Czytaj dalej

 

Zaprawa do klinkieru Baumit Klinker S to mieszanka bazująca na cemencie oraz odpowiednio dobranych piaskach murarskich. Ulepszona receptura zawiera dodatek trasu. Składnik ten powoduje proces wiązania wolnego wapna w zaprawie, co znacznie ogranicza możliwość występowania związków powodujących tworzenie się na powierzchni zaprawy wapiennych wykwitów. Jednocześnie specjalny skład zaprawy uszczelnia jej mikrostrukturę i powoduje niską nasiąkliwość, co skutecznie ogranicza transportowanie wody i związków przyczyniających się do powstawania wykwitów solnych. Receptura zaprawy Baumit Klinker S z trasem zapewnia wysoką odporność spoiny na działanie czynników atmosferycznych oraz ochronę przed przebarwieniami fugi.

 

Czytaj również: Sztukateria mocowana klejem

 

Zaprawa Baumit Klinker S z trasem przeznaczona jest do murowania z jednoczesnym fugowaniem murów z cegły klinkierowej, np. ścian elewacji, kominów, czy murów lub słupków ogrodzeniowych. Produkt można stosować do wykonywania muru licowego zewnętrznego i wewnętrznego z klinkieru o niskiej nasiąkliwości od 3 do 8%. W przypadku murowania z cegieł o nasiąkliwości od 9 do 16%, polecana jest zaprawa Baumit Klinker S WN16.  Zaprawa jest mrozoodporna, co oznacza, że może być stosowana wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. Dodatkowym atutem jest wysoka wytrzymałość klasy M10. Mieszanka jest barwiona w masie i dostępna w siedmiu kolorach: jasnoszara, szara, ciemnoszara, antracyt, beż, brąz oraz czarny.


Czytaj również: Jak walczyć z rdzą i wygrać?

 


 

Zaprawa murarska do klinkieru Baumit Klinker S może być wymieszana z wodą za pomocą elektrycznej mieszarki ręcznej, betoniarki wolnospadowej lub mieszarki przepływowej. W przypadku mieszania w betoniarce wolnospadowej lub w betoniarce o obiegu wymuszonym, należy najpierw dodać wodę - ok. 3,5 - 4 l na worek 25 kg, a następnie wsypać suchą mieszankę. Warto zawsze mieszać całą zawartość worka. Do każdego worka należy dodawać taką samą ilość wody. Zaprawa po wymieszaniu powinna mieć gęsto plastyczną konsystencję jednorodnej masy. Szczególną uwagę należy zwrócić na ilość dozowanej wody, ponieważ jej nadmiar może pogorszyć własności zaprawy. W przypadku wznoszenia murów, warto zadbać o to, aby cegła klinkierowa była sucha i czysta. Fundament należy zabezpieczyć izolacją przeciwwilgociową przed kapilarnym podciąganiem wody. Murować z zaprawy na pełną spoinę z jednoczesnym fugowaniem. Kształtowanie fugi należy wykonywać podczas twardnienia zaprawy, przy pomocy kielni – fugownicy.

 

Czytaj również: Emalia idealna do odnawiania drewna i metalu

 

Murowanie powinno odbywać się zgodnie z zasadami sztuki budowlanej. Przy murowaniu należy przestrzegać także zaleceń producenta cegieł klinkierowych. Po każdym etapie murowania i w trakcie procesu schnięcia i twardnienia zaprawy należy zabezpieczyć mur, np. przez przykrycie folią, przed opadami, wiatrem i nadmiernym nasłonecznieniem, zapewniając jednocześnie możliwość swobodnego przepływu powietrza potrzebnego do właściwego przebiegu procesu wiązania i dojrzewania zaprawy.

Źródło: GutPR / budnet.pl

Zobacz galerie zdjęć

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17195 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 160

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >