Izolacje budowlane – lista artykułów

Problem rozszerzalności cieplnej izolacji technicznych i sposoby na powstające mostki termiczne

Jednym z problemów przy projektowaniu i wykonywaniu izolacji termicznych rurociągów jest rozszerzalność cieplna materiału izolacyjnego, która może generować znaczące straty ciepła, zwłaszcza w instalacjach przemysłowych operujących w wysokich temperaturach. Jak poradzić sobie z tym zjawiskiem?

Prawidłowa kolejność - ocieplenie domu później wymiana pieca

Termomodernizacja to najbardziej opłacalna inwestycja budowlana. Zapewnia komfort cieplny w domu oraz ogranicza zużycie energii na ogrzewanie i klimatyzację, a to skutkuje znacznymi oszczędnościami pieniędzy. Najlepiej by była wykonana kompleksowo, czyli z wymianą pieca oraz termoizolacją. Na efekty, w tym opłacalność termomodernizacji olbrzymi wpływ ma kolejność wykonywanych prac. Eksperci zalecają w pierwszej kolejności ocieplenie, a następnie wymianę źródła ciepła.

Ocieplenie historycznego budynku z równoczesną ochroną przeciwpożarową

Rewitalizacja czy inaczej nadawanie nowego życia starszym obiektom, choć ma wielu zagorzałych zwolenników, nastręcza sporo trudności projektantom i inwestorom. Poza typowymi problemami z wilgocią czy dostosowaną do współczesnych wymagań izolacją termiczną, jednym z podstawowych kłopotów jest zapewnienie właściwej odporności ogniowej. Rozwiązaniem na wszystkie te dolegliwości architektonicznych „nestorów” jest spienione szkło komórkowe.

Wełna do ocieplenia na poddaszu i w ścianach - izolacja domu i bezpieczeństwo

Efektywna wełna zapewnia izolację akustyczną, termiczną i pożarową, a dodatkowo chroni przed szkodliwymi pleśniami. Przewyższa styropian pod każdym z tych względów. Planując prace budowlane, trzeba jednak odpowiednio dobrać pozostałe materiały budowlane użyte w towarzystwie wełny do ocieplenia (np. tynków ściennych i folii). Tylko w ten sposób da się maksymalnie wykorzystać jej właściwości. Sprawdź, jakie są zalety izolowania budynków wełną szklaną oraz skalną i które materiały wybrać.

Czym jest hydroizolacja pod płytki?

Wiele domów mieszkalnych wyposażonych jest w taras czy balkon. Miejsca te narażone są na działanie warunków, panujących na zewnątrz. Czynniki atmosferyczne mogą powodować szybsze niszczenie się całych konstrukcji. Na szczęście istnieje sposób, aby temu zapobiec. Jest nim hydroizolacja pod płytki ceramiczne.

Modernizacja i zabezpieczenie przed wpływem wysokiej wilgotności obiektów basenowych

Baseny to obiekty szczególnie trudne z punktu widzenia ochrony przed kondensacją pary wodnej. Jak poradzić sobie z problemem zawilgoconego lub przeciekającego dachu, który jak bumerang powraca pomimo kolejnych prób remontu? Jak rozwiązać typowe bolączki budynków o podwyższonej wilgotności wewnętrznej?

Ociepl dom styropianem – spore oszczędności i komfort

Praktycznie wszystkie nowe budynki są już ocieplone. Izolacja termiczna jest wykonywana wraz ze wszystkimi innymi pracami na fasadach i elewacjach budynków.

Gdzie warto zastosować innowacyjny system ognioodpornej izolacji kanałów

U Protect, system ochrony przeciwpożarowej kanałów wentylacyjnych i przewodów oddymiających, stosowany od 10 lat przez wykonawców w ponad 20 krajach europejskich, teraz dostępny jest również w Polsce. Rozwiązanie oferowane przez ISOVER odznacza się ochroną przeciwpożarową do 2 godzin, a także wyjątkowo niską wagą oraz prostotą montażu. System znajdzie zastosowanie w izolacji pionowych i poziomych kanałów okrągłych oraz prostokątnych w budynkach o podwyższonych wymaganiach przeciwpożarowych, takich jak centra handlowe, hotele, szpitale czy obiekty widowiskowo-konferencyjne.

W czasach kryzysu energetycznego termoizolacja domu to konieczność

Obecny kryzys energetyczny uświadomił nam co najmniej dwie ważne rzeczy: po pierwsze nasze domy i mieszkania są niesamowicie energochłonne, a po drugie - systemowe działania związane z ograniczeniem zapotrzebowania na energię są niezbędne i potrzebne na już. Docieplenie domu jest jednym z takich działań.

Jak przygotować poddasze na ocieplenia pianką poliuretanową?

Prawidłowe ocieplenie domu znacząco podnosi komfort mieszkańców i zapewnia duże oszczędności pieniędzy przeznaczanych na ogrzewanie budynku w zimie. Co więcej, nie pozwala też na nadmierne nagrzanie obiektu w czasie, gdy występują bardzo wysokie temperatury. Szukając więc odpowiedniego produktu, zapewniającego prawidłową izolację termiczną, warto zwrócić uwagę na piankę PUR, która ma bardzo dobre parametry i jest niezwykle trwała.


Stron: 74 ▾ Skocz do strony
◂  1 2 3 4 5  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19164 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 274

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >