Izolacje budowlane – lista artykułów

Zapytaliśmy ekspertów, jak uniknąć błędów przy izolacji systemów instalacyjnych?

Bez względu na rodzaj obiektu, prawidłowo wykonana izolacja systemów instalacyjnych gwarantuje bezpieczne i komfortowe użytkowanie danego budynku. Błędy i niedopatrzenia w tym zakresie skutkują nie tylko drastycznym zmniejszeniem wydajności instalacji, ale i pracy całego obiektu. Jak zatem uniknąć błędów w doborze izolacji?

Jak przeprowadzić kompleksową izolację budynku i instalacji?

W dobie lawinowo rosnących cen energii, a co za tym idzie – kosztów utrzymania budynków – niezbędne staje się wdrożenie wszelkich możliwych rozwiązań mających na celu minimalizację strat ciepła. Co ważne, do sprawy należy podejść kompleksowo, czyli wziąć pod uwagę wszystkie składowe, które te straty generują: od fundamentów przez ściany aż po dach, nie zapominając o instalacjach grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych.

Do czego służy hydroizolacja pod płytki?

Wykańczasz swoje mieszkanie i niebawem zajmiesz się łazienką? Jeżeli tak, powinieneś dowiedzieć się wszystkiego na temat wykonania hydroizolacji. Jest to bardzo ważny element zabezpieczenia pomieszczenia przed działaniem wilgoci.

Jakie płyty do zabudowy kasetonowej sufitów wybrać, aby lepiej wygłuszyć dźwięki - gipsowe czy wełniane?

Sufity kasetonowe pełnią nie tylko rolę dekoracyjno-maskującą, ale także pozwalają uzyskać optymalną akustykę wnętrz. Ze względu na ich właściwości z powodzeniem stosuje się je w obiektach biurowych, szpitalach, szkołach czy hotelach. Do zabudowy najczęściej wykorzystuje się płyty gipsowe lub te wykonane z wełny mineralnej. Czym się one charakteryzują i na co zwracać uwagę, wybierając konkretny rodzaj materiału do zabudowy sufitowej?

Jakie są sposoby na ocieplenie domu od wewnątrz?

Rosnące oczekiwania co do energooszczędności domu sprawiają, że coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z konieczności ułożenia izolacji termicznej nie tylko „wokół” budynku (przy gruncie, na ścianach i dachu), ale i w środku.

Jak można zwiększyć szczelność dachu płaskiego?

Dachy płaskie zazwyczaj wymagają częstszych napraw i konserwacji od dachów spadzistych. Dzieje się tak ze względu na występujący w ich przypadku niewielki spadek, który w sytuacji źle wykonanej konstrukcji dachu sprzyja zaleganiu wody. Jest ona jednym z kluczowych destrukcyjnych czynników obniżających trwałość pokrywy dachowej. W jaki sposób można zabezpieczyć płaski dach, aby zmniejszyć częstotliwość napraw, a co za tym idzie, oszczędzić pieniądze?

Jak prawidłowo wykonać hydroizolację odpływu liniowego w kabinie prysznicowej?

Montaż prysznica bez brodzika, z odpływem liniowym zyskuje coraz więcej zwolenników. Sprawdza się dobrze nawet w niewielkich pomieszczeniach i pozwala na stworzenie funkcjonalnej, estetycznej przestrzeni kąpielowej. Przy zastosowaniu tego rozwiązania ważna jest odpowiednia hydroizolacja połączeń, w tym miejsc styku ściany z podłożem. Jak wykonać skuteczne uszczelnienie łazienki? Pomogą w tym taśmy na bazie butylu.

Termoizolacja białą wełną do wdmuchiwana zyskuje coraz więcej zwolenników

Wyższy komfort użytkowania budynku, niższe rachunki za ogrzewanie i chłodzenie pomieszczeń, czystsze powietrze… Ocieplenie domu niesie za sobą szereg korzyści, które w dużej mierze zależą od tego, czy i jaki materiał termoizolacyjny zdecydujemy się zastosować. Czym zatem najlepiej ocieplić dach, poddasze, stropodach czy ścianę? Nowatorskim rozwiązaniem jest biała wełna do wdmuchiwania. Dlaczego warto na nią postawić? Już wyjaśniamy.

Jak uszczelnić płaski dach budynku mieszkalnego przed działaniem wody?

W polskim budownictwie mieszkaniowym najbardziej popularnym rozwiązaniem stosowanym jako pokrycie płaskich dachów budynków jest papa, która po pewnym czasie, z czasem może przestać stanowić skuteczne zabezpieczenie jego powierzchni przed działaniem wody. Zazwyczaj przy stwierdzeniu nieszczelności dachu, pokrywany jest on kolejną warstwą papy, co stanowi rozwiązanie krótkoterminowe… Czy istnieją zatem rozwiązania trwałe i długofalowe?

Rodzaje i zastosowanie foli drenażowych w hydroizolacjach budowlanych

Folie ochronne i drenażowe zostały opracowane specjalnie do stosowania na stropodachach i ścianach fundamentowych. Ich podstawowym zadaniem jest oddzielenie konstrukcji od wilgotnego gruntu, zabezpieczenie odpornej na nacisk hydroizolacji oraz odprowadzenie nagromadzonej wody. Jest to uzyskiwane poprzez skierowanie nadmiaru wody do odwodnienia dachowego lub drenażu podziemnego oraz ochronę okładziny przed obciążeniem punktowym i osiadaniem gruntu. Stosowanie tego rodzaju folii ochronnych i drenażowych wspomaga również funkcję izolacji obwodowej zarówno wodnej, jak i termicznej.


Stron: 74 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  2 3 4 5 6  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19167 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 199

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >