Izolacje budowlane – lista artykułów

Izolacja ścian - ocieplenia, izolacje przy wykorzystaniu styropianu

Wzrost cen nośników energii oraz nowe regulacje prawne w zakresie certyfikacji energetycznej budynków wymuszają inwestycje w docieplanie budynków. Najczęściej spotykaną, najtańszą i najbardziej efektywną ekonomicznie technologią ocieplania ścian zewnętrznych, jest technologia "lekka - mokra".

Izolacja dachu - szpachla dekarska DEKABIT do izolacji i naprawy dachów

Szpachla dekarska DEKABIT to kolejny środek z jarocińskiej Izolacji do wykonywania profesjonalnych hydroizolacji. DEKABIT jest jednorodną masą koloru czarnego o konsystencji pół-płynnej lub pastowatej do stosowania na zimno bez podgrzewania.

Izolacja cieplna - norma PN-EN 13162

Norma PN-EN 13162:2002 (ustanowiona przez Polski Komitet Normalizacyjny) obowiązująca od 31 grudnia 2002 roku dotyczy wyrobów do izolacji cieplnej w budownictwie, a w szczególności wyrobów z wełny mineralnej (MW) produkowanych fabrycznie. Jest polską wersją normy europejskiej EN 13162:2001.

Ocieplenia budynków - metoda lekka sucha

Metoda ociepleń budynków, zwana lekką suchą - po wielu modyfikacjach i zmianach technologicznych - przeżywa obecnie swój prawdziwy rozkwit. Podstawową zaletą tej metody jest wyeliminowanie procesów mokrych (nie używa się w niej zapraw klejących i tynkarskich), co pozwala na prowadzenie prac ociepleniowych przez cały rok, także i w temperaturach ujemnych.

Ocieplenia budynków - metoda lekka mokra

Metoda lekka mokra jest obecnie najchętniej stosowaną technologią ocieplania ścian zewnętrznych. Decydują o tym przede wszystkim - prostota wykonywanych robót, konkurencyjny w porównaniu z pozostałymi metodami koszt i duża trwałość, sprawdzona przez wiele lat stosowania.

Przenikanie ciepła - poddasze użytkowe

W przegrodach budowlanych (ścianach, stropach, połaciach dachowych) zjawiska cieplne i wilgotnościowe są ze sobą ściśle związane, stąd powinniśmy rozpatrywać je łącznie. Grubość izolacji cieplnej należy obliczyć za każdym razem dla poszczególnych przegród (sufitu, połaci dachowej, stropu i ścianki oddzielającej przestrzeń nieprzełazową).

Izolacja ścian - jak zaizolować poddasze, strych

Istotnym elementem etapu budowy budynku jest wykonanie prawidłowego systemu ocieplenia nie tylko spełniającego wymagania normy cieplnej, lecz również trwale zabezpieczającego właściwy poziom izolacyjności cieplnej oraz pozwalającego na uzyskanie oszczędności w ogrzewaniu pomieszczeń. Największe straty ciepła mogą wystąpić poprzez źle zaizolowane warstwy dachu. Stąd wiele uwagi należy poświęcić dokładnej realizacji poszczególnych etapów wykonywania systemu ocieplenia dachu.

Izolacja ścian zewnętrznych - mur warstwowy

Udział strat cieplnych przez ściany zewnętrzne budynku może sięgać nawet 32% całkowitych strat. Izolacja ściany zewnętrznej może te straty wielokrotnie zredukować. Stąd też ta metoda ocieplana – chociaż mniej popularna niż metoda lekka mokra jest również powszechnie stosowany na polskich budowach.

Izolacja akustyczna pomieszczeń

Wyroby z wełny mineralnej są stosowane zarówno do wytłumiania pomieszczeń i korekcji pogłosu, jak i do izolacji akustycznej. W ustrojach dźwiękochłonnych, takich jak sufity podwieszane płaskie i przestrzenne lub boazerie, płyty z wełny mineralnej spełniają funkcję wkładek pochłaniających.

Klasyfikacja ogniowa wyrobu budowlanego - wyroby izolacji cieplnej: mineralne w klasie A1

Bezpieczeństwo pożarowe jest traktowane w krajach Unii priorytetowo, wyroby budowlane mają wyznaczone zakresy zastosowań odpowiednio do uzyskiwanej przez nie klasyfikacji ogniowej.


Stron: 74 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  61 62 63 64 65  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19170 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 261

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >