Izolacje cieplne – lista artykułów

Docieplanie budynków - jak skorzystać z ulgi podatkowej na termomodernizację domu?

Ciepła zima zachęca do planowania wiosennych remontów, zwłaszcza że z dużym prawdopodobieństwem uda się rozpocząć je w tym roku wyjątkowo wcześnie. Z początkiem wiosny rozpoczną się w całej Polsce tysiące inwestycji związanych z docieplaniem domów. Termomodernizacja należy do takich inwestycji, które znacząco poprawiają komfort mieszkania. Dobrze wykonana izolacja cieplna przyda się nie tylko zimą, ale i w upalne lato.

Ocieplanie stropu pomiędzy kondygnacjami mieszkalnymi

Termomodernizacja domu to wyzwanie, które stoi przed każdym inwestorem. Szczególnie jeśli chodzi o wybór materiału do ocieplenia – zarówno od zewnątrz, jak i wewnątrz budynku. Oprócz odpowiedniej izolacji cieplnej bardzo ważna jest izolacyjność akustyczna pomiędzy kondygnacjami mieszkalnymi – za co w głównej mierze odpowiada odpowiednia konstrukcja stropu. O tym na jakie parametry należy zwrócić uwagę przy wyborze materiałów izolacyjnych wyjaśnia doradca techniczny.

Ocieplenie poddasza w jeden dzień z pomocą pianki otwartokomórkowej

Prace związane z termoizolacją budynku bywają uciążliwe dla mieszkańców, dlatego najlepiej, gdy udaje się je ukończyć w planowanym terminie. Innowacyjna pianka otwartokomórkowa to rozwiązanie, które umożliwia efektywne docieplenie dachu domu jednorodzinnego w ciągu zaledwie jednego dnia.

Nie ma lepszego sposobu na obniżenie rachunków za ogrzewanie niż termomodernizacja

Kompleksowa termomodernizacja redukuje zużycie energii potrzebnej do ogrzania budynku, dlatego jest najlepszym sposobem na obniżenie rachunków za ogrzewanie. Najważniejszymi jej elementami są: ocieplenie ścian zewnętrznych domu oraz wymiana źródła ogrzewania. Każdy, kto przeprowadzi termomodernizację swojego domu będzie oszczędzać na jego eksploatacji, ale przyczyni się również do aktywnej walki ze smogiem.

Wełna mineralna czy pianka poliuretanowa - co będzie lepsze do ocieplenia poddasza?

Badania pokazują, że aż 30% ciepła domu ucieka przez dach. Nic dziwnego, że coraz więcej rodzin myśli o termoizolacji poddasza, która pozwala podnieść komfort życia, zaoszczędzić pieniądze i zrobić coś pożytecznego dla środowiska. Na rynku dominują dwa konkurencyjne rozwiązania: wełna mineralna i pianka poliuretanowa. Efektem tej rywalizacji są niespotykane dotąd produkty nowej generacji.

Natryskowe ocieplenie dachu pianką PUR

Ciepłe powietrze unosi się do góry, a potem… Ucieka przez źle ocieplony i zabezpieczony dach! Jak zachować ciepłe powietrze w domu na dłużej? Branża budowlana z roku na rok potwierdza, że najlepszym sposobem jest wykonanie efektywnej izolacji z wykorzystaniem pianki poliuretanowej.

Najważniejsze zasady korzystania z ulgi termomodernizacyjnej

Robi się coraz zimnej, przy takiej aurze wyraźnie widać potrzebę wprowadzenia efektywności energetycznej budynków. W Polsce istnieje ulga podatkowa dla właścicieli domów jednorodzinnych, którzy zdecydują się na przeprowadzenie termomodernizacji w swoich domach. To jedna z finansowych motywacji do poprawy efektywności energetycznej domów mieszkalnych w Polsce i aktywnego włączenia się ich właścicieli do walki ze smogiem. Warto rozważyć termomodernizację swoich domów, tym bardziej że tego typu inwestycje mogą się zwrócić nawet w niecałe dwa lata.

Precyzyjne zamocowanie izolacji ETICS warunkiem skutecznej termoizolacji

Właściwe docieplenie budynku wpływa na odczuwanie komfortu cieplnego wewnątrz pomieszczeń. Im lepiej zaizolowane ściany, tym lepsza gospodarka energią, a to przekłada się wprost na zmniejszenie kosztów ogrzewania oraz ograniczenie emisji CO2 do atmosfery. Co determinuje wykonanie trwałej i funkcjonalnej termoizolacji?

Sposoby na ciepłe poddasze

Można mieć piękny dom, ale jeśli nie będzie odpowiednio zabezpieczony przed zimnem na nic zdadzą nam się jego wdzięki. Najwięcej zimna może wdzierać się przez poddasze. Dowiedz się dlaczego warto zająć się odpowiednim jego uszczelnieniem.

Dom będzie miał mniejsze straty ciepła, jeśli ocieplimy przylegający do niego garaż

Garaż w obrysie budynku to bardzo praktyczne rozwiązanie, które pozwala na pełniejsze wykorzystanie jego zalet. Warto jednak pamiętać, że nawet jeśli nie przewidujemy w nim systemu grzewczego, należy go odpowiednio ocieplić, gdyż w innym wypadku może stać się źródłem sporych strat energii cieplnej.


Stron: 45 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 15858 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 146

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >