Izolacje cieplne – lista artykułów

Termoizolacja białą wełną do wdmuchiwana zyskuje coraz więcej zwolenników

Wyższy komfort użytkowania budynku, niższe rachunki za ogrzewanie i chłodzenie pomieszczeń, czystsze powietrze… Ocieplenie domu niesie za sobą szereg korzyści, które w dużej mierze zależą od tego, czy i jaki materiał termoizolacyjny zdecydujemy się zastosować. Czym zatem najlepiej ocieplić dach, poddasze, stropodach czy ścianę? Nowatorskim rozwiązaniem jest biała wełna do wdmuchiwania. Dlaczego warto na nią postawić? Już wyjaśniamy.

Użycie wełny z welonem szklanym do ocieplenia poddasza zapewnia wysoką jakość izolacji

Wełna mineralna szklana to jeden z najpopularniejszych materiałów, gwarantujących niezawodną izolację termiczną oraz akustyczną. Nowe produkty w rolkach – Super-Mata Plus PRO i Super-Mata PRO, zostały wzmocnione welonem szklanym. To innowacyjne rozwiązanie na rynku, opracowane z myślą o wykonawcach i komforcie ich pracy, przy zachowaniu najwyższych parametrów termoizolacyjnych, dzięki technologii ThermiStarTM.

Zastosowanie mat z wełny kamiennej, na siatce w izolacjach przemysłowych

Temperatury sięgające setek stopni Celsjusza, jakie towarzyszą instalacjom przemysłowym czy rurociągom w sieciach ciepłowniczych, to nie lada wyzwanie pod kątem skutecznej izolacji termicznej. W tak ekstremalnych warunkach sprawdza się materiał trwały jak skała – maty z wełny kamiennej na siatce.

Wełna wdmuchiwana - proste ocieplanie metodą wdmuchiwania wełny

Przez dach i ściany może uciekać z budynków nawet do 70% ciepła – to duże koszty zarówno ekonomiczne, jak i środowiskowe. Istnieje jednak skuteczny sposób, by obniżyć rachunki za ogrzewanie, poprawić komfort mieszkania i zmniejszyć ślad węglowy, jaki po sobie zostawiamy – ocieplenie domu. Podstawa to odpowiedni materiał termoizolacyjny. Rynek oferuje obecnie różne rozwiązania, ale czy istnieje to jedno idealne? W jego poszukiwaniu z pewnością warto przyjrzeć się białej wełnie wdmuchiwanej, będącej jednym z ciekawszych debiutów tego roku.

Ocieplanie celulozą, czyli jak ocieplić dom na lata?

Klimat panujący w Polsce sprawia, że ocieplanie budynków od fundamentów aż po dach nikogo nie dziwi. Jak się jednak okazuje, wykorzystywanego do tego od lat styropian i wełna mineralna, w rzeczywistości przynoszą mierne korzyści. Coraz częściej więc zwraca się uwagę na bardziej wydajne metody ocieplania. Jednym z najnowszych odkryć w tej dziedzinie jest izolacja celulozowa, o której opowiemy poniżej!

Jak uniknąć wysoleń na elewacji podczas aplikacji bezspoinowych systemów ociepleń (ETICS)?

W okresie wiosennym oraz jesienno-zimowym mamy do czynienia ze zmiennymi warunkami atmosferycznymi. Nawet, gdy temperatura przekracza +5°C, deszczowa i wietrzna pogoda podczas prowadzenia prac elewacyjnych może powodować problemy w postaci pojawienia się białego nalotu, czyli wysoleń na elewacji.

Poprawna izolacja oraz uszczelnienia połączeń okien i drzwi z murem podczas montażu w warstwie ocieplenia

Jak ograniczyć straty energii cieplnej w budynku? Przede wszystkim zadbać o poprawę jego szczelności, w tym odpowiednią izolację stolarki otworowej. Rozwiązaniem zapewniającym osiągnięcie maksymalnej ochrony termicznej w tym przypadku jest montaż okien i drzwi w warstwie ocieplenia, poza licem ściany, z wykorzystaniem wysokiej jakości systemu.

Jakie dofinansowanie możemy uzyskać w rządowym programie Czyste powietrze?

Termoizolacja to od lat najcenniejsza inwestycja budowlana. Obniża zużycie energii niezbędnej do ogrzania domu, zapewnia oszczędność pieniędzy oraz utrzymanie optymalnej temperatury i zdrowego mikroklimatu w jego wnętrzu. Obecna, trudna sytuacja geopolityczna spowoduje kolejny wzrost cen energii, dlatego eksperci przekonują, że ocieplenie domu jest obecnie jeszcze bardziej opłacalne. Uwaga! W 2022 roku można skorzystać z dotacji do 69 tys. złotych na termomodernizację w programie „Czyste Powietrze” oraz z ulgi termomodernizacyjnej pozwalającej odliczyć od dochodu 53 tys. zł.

Rozwiązania izolacyjne, które ograniczają zapotrzebowanie na energię elektryczną w centrach danych

Od naszych zdjęć w portalach społecznościowych do wielomiliardowych operacji finansowych – wszystko to jest dziś zapisane na serwerach w centrach danych w cyfrowej postaci za pomocą zer i jedynek. I choć urządzenia informatyczne przechowują wirtualne dane, to ich praca odbywa się w dobrze znanej fizycznej rzeczywistości. Dla sprawnego i niezawodnego funkcjonowania potrzebują skutecznych izolacji termicznych, a także ochrony przed działaniem czynników zewnętrznych w postaci wilgoci czy kurzu.

Przeprowadzenie kompleksowej termomodernizacji domu - to mniejsze rachunki i mniej smogu

Sezon grzewczy to dla każdego właściciela domu okres ponoszenia dużych wydatków na ogrzewanie. Jak podają statystyki Eurostatu, na ten cel Polacy wydają ponad połowę budżetu przeznaczonego na utrzymanie domu! Niestety, wiele wskazuje na to, że w najbliższych latach kwota ta może sukcesywnie rosnąć. Jak uchronić się przed wzrostem cen? Kluczową kwestią jest poprawne przeprowadzenie kompleksowego ocieplenia domu, dzięki któremu możemy zaoszczędzić od 3 nawet do 4,5 tysiąca złotych rocznie.


Stron: 49 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17565 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 207

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >