Jaki wybrać kit do drewnianego parkietu?

Jaki wybrać kit do drewnianego parkietu?

Piękna drewniana podłoga jest zawsze w modzie. Jednak nawet najładniejszy parkiet z wiekiem zmienia swój wygląd. Intensywne użytkowanie, zmiany temperatury i wilgotności – powstają nieestetyczne szczeliny, w których dodatkowo zbiera się kurz i brud. Czytaj dalej

Aby móc ponownie cieszyć się urokiem drewnianej podłogi nie musimy jej wymieniać… wystarczy  trochę pracy i odpowiednie produkty by przywrócić jej estetyczny wygląd. Podłoga to ważny element aranżacji domowego wnętrza. Drewniany parkiet oprócz niewątpliwych walorów wizualnych, nadaje pomieszczeniu wyjątkowy klimat. Ciepłe w odbiorze drewno sprawia, że nawet duże przestrzenie nabierają przytulności. Jednak nawet w najlepszej jakości parkiecie z biegiem lat mogą się pojawić szczeliny. Pod wpływem zmian wilgotności ich szerokość może się  zmieniać nawet o 200%. W praktyce oznacza to, że prawie niewidoczne przerwy pomiędzy „deskami” o szerokości 1 milimetra, mogą osiągnąć szerokość aż 4,5 milimetrów.

 

 

Szpecące podłogę szczeliny łatwo ulegają zabrudzeniu – co dodatkowo obniża walory parkietu. Aby temu zapobiedz luki między rozeschniętymi deskami powinniśmy wypełnić kitem do parkietu. W tym celu możemy wykorzystać  kit do parkietu firmy Soudal - dostępny w postaci gotowej do użycia pasty jest niezwykle łatwy w aplikacji. Zanim jednak wypełnimy szczelinę masą uszczelniającą musimy odpowiednio przygotować podłoże. Szczelinę w miarę możliwości należy oczyścić usuwając kurz i brud, dbając jednocześnie o to by nie uszkodzić lakieru. Podłoże musi być suche i wolne od zanieczyszczeń (kurz, brud, pozostałości starego szczeliwa).

 

 

Końcówkę kartusza można obciąć na różnej wysokości – w ten sposób uzyskując grubsze lub cieńsze pasmo wyciskanego kitu. Wypełnienie wyrównuje my mokrym palcem i pozostawiamy do wyschnięcia. Po utwardzeniu kit pozostaje trwale elastyczny, co gwarantuje wytrzymałość utworzonej spoiny pomimo „pracy” drewna.  Kit do parkietu marki Soudal po utwardzeniu nie wymaga szlifowania. Bez obaw o uszkodzenie lakieru może być stosowany do naprawy polakierowanej podłogi. Można go również zastosować do wypełniania szczelin w nowym parkiecie – masa daje się malować, przyjmuje kolor lakieru do parkietu. Kit do parkietu Soudal nie zawiera szkodliwych rozpuszczalników i jest bezwonny – nie wymaga długotrwałego wietrzenia, dzięki czemu nawet zimą możemy pokusić się o poprawę wyglądu naszej podłogi.

 

 

Źródło: Pegasus PR / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17309 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 191

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >