Klej skalny

Klej skalny

Stałe, dodatnie temperatury powietrza pozwalają powoli zabrać się za prace naprawcze i remontowe w otoczeniu domów. Czytaj dalej


 Szczególną uwagę warto zwrócić na uszkodzenia, których dokonały zimowe warunki pogodowe w skalnych bądź brukowych nawierzchniach, materiałach elewacyjnych czy kamiennych i betonowych elementach architektury ogrodowej. Doprowadzić je do odpowiedniego stanu pomoże jeden z linii MOCNYCH KLEJÓW, czyli klej Skalny Mocny firmy Den Braven.

 

Czytaj również: Klej do cienkich spoin

 

Jednoskładnikowy, oparty na nowoczesnej technologii poliuretanowej klej montażowy Skalny Mocny to preparat o wysokiej twardości, przydatny do klejenia nierównych powierzchni w zastosowaniu zarówno domowym, jak i przemysłowym. Z jego pomocą naprawimy galanterię betonową i kamienną (parapety, nawierzchnie schodowe, nagrobki), elementy architektury ogrodowej (chodniki, klomby, murki), nawierzchnie z kostki brukowej, ubytki w powierzchniach wykonanych z ceramiki czy terakoty (posadzki, mozaiki), a także wykonamy drobne prace dekarskie.

 

 

Do najtwardszych zastosowań

Klej Skalny Mocny jest środkiem idealnym do zespalania nierównych, porowatych powierzchni. Zalecany jest do stosowania w przypadku wszystkich praktycznie rodzajów podłoży, ze szczególnym uwzględnieniem wszelkich rodzajów kamienia, m.in. granitu, piaskowca, trawertynu, wapienia, dolomitu, kwarcytu, lastryko, kostki brukowej, bloczków budowlanych, cegły, prefabrykatów betonowych. Producent poleca stosowanie go również na takie podłoża jak stal, aluminium oraz inne metale, a także gips, tynk, gładzie, kafelki, glazura czy terakota. Preparat nadaje się również do powierzchni drewnianych, wykonanych ze sklejki, korka, MDF i HDF oraz podłoży szkliwionych, emaliowanych.

 

Czytaj również: Trwałe mocowanie dekoracji domowych

 

Tak rozległy wachlarz zastosowań czyni z Kleju Skalnego Mocnego Den Braven narzędzie niemal uniwersalne. Pamiętać należy jednak o pewnych zastrzeżeniach w zakresie aplikacji. Kleju nie można stosować w miejscach narażonych na stałe zanurzenie w wodzie, a także wyeksponowanych na ciągłe działanie chloru (baseny, brodziki). Nie należy go aplikować również na powierzchnie bitumiczne czy też zawierające środki natłuszczające, gumy, PE, PP, PA, EPDM, PTFF.

 

 

Twardy i odporny jak głaz

Wykonana z kleju Skalnego Mocnego warstwa zespalająca jest wyjątkowo twarda, tworząc dzięki temu bardzo silne i wytrzymałe wiązanie. Sprawdzi się praktycznie w każdym układzie – zarówno w przypadku powierzchni poziomej, jak i pionowej, wewnętrznej i zewnętrznej. Oparty na nowoczesnych technologiach poliuretanowych preparat jest praktycznie bezwonny, nie zawiera silikonu, wody oraz rozpuszczalników. Po utwardzeniu uzyskuje bardzo wysoką odporność na warunki zewnętrzne, ze szczególnym uwzględnieniem mrozu oraz środków chemicznych. Schnie szybko (24 - 48 godzin), co dodatkowo ułatwia wykonanie prac wewnątrz domu oraz w jego otoczeniu.

 

Łatwy w użyciu

Materiały przeznaczone do sklejenia klejem Skalnym Mocnym Den Braven należy oczyścić z wszelkich zabrudzeń, pozostałości po innych klejach i powłokach lakierowych, a także odtłuścić i osuszyć, a w razie pojawienia się wątpliwości, przeprowadzić test przyczepności. Klejona powierzchnia powinna być czysta i nośna, może natomiast być lekko wilgotna – nie przeszkodzi to w funkcjonalności kleju. W celu zapewnienia optymalnego wiązania przynajmniej jedna z łączonych powierzchni powinna być porowata lub przynajmniej dobrze paroprzepuszczalna. Gładkie powierzchnie trzeba lekko przeszlifować i zrosić wodą w ilości 10 – 20 g/m2.

 

 

Pamiętać należy również o tym, by klej aplikować w odpowiedniej temperaturze otoczenia, która powinna mieścić się w przedziale od +5°C do +30°C. W czasie utwardzania kleju łączenia należy zabezpieczyć przed kontaktem z alkoholami i rozpuszczalnikami. Po aplikacji kleju zgodnie z podaną na opakowaniu instrukcją – za pomocą pistoletu ręcznego bądź pneumatycznego – należy oczyścić ręce i narzędzia. Producent preparatu zaleca stosowanie w tym celu ściereczek czyszczących Den Braven Bravo lub – do mycia narzędzi – benzyny ekstrakcyjnej albo środka Den Braven MEK Cleaner.  

 

Źródło: Fly PR / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Brama garażowa z napędem Liczba postów: 232 Grupa: Budowa i re... Jeśli wybieramy bramę to powinniśmy zwrócić uwagę od jakiego producenta pochodzi. Myślę, że najlepiej zgłosić się do takiej firmy jak http://www.bram-serwis.pl/...
  • Winda nie musi być nudna Liczba postów: 73 Grupa: Budowa i re... Przyda się dobry namiar na firmę od konserwacji i montażu wind i ja korzystam z usług firmy www.naprawawindzakopane.pl. Korzystałem z ich usług już kilka razy....
  • Wagi samochodowe, zbiornikowe, paletowe, laborator... Liczba postów: 35 Grupa: Firmy budow... Cześć ! Mogę zaproponować ciekawy artykul na ten temat, który przewinął mi się jakiś czas temu http://www.lubliniec.info/artykul/11212/ wagi-samochodowe_-wiecej...
  • Wykopy pod fundament Liczba postów: 65 Grupa: Budowa i re... Ja w ubiegłym roku korzystałem z usług firmy www.wykopy.eu. Zajęli się wyrównaniem terenu i przygotowaniem wykopu pod fundamenty budynku. Dysponują wykwalifikow...
  • klimatyzacja montaż Liczba postów: 23 Grupa: Firmy budow... Ja zdecydowałem się na tę firmę http://artis-group.pl/montaz/ Montaż klimatyzacji przebiegł profesjonalnie, szybko i bezproblemowo.

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 16091 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 158

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >