Kto może pomóc otworzyć zablokowany zamek we własnym mieszkaniu?

Kto może pomóc otworzyć zablokowany zamek we własnym mieszkaniu?

Sytuacja w której stoimy przed wejściem do własnego mieszkania i nie możemy dostać się do środka z powodu zgubionego klucza lub zablokowanego zamka nie jest wcale rzadkością. Warto wiedzieć, że tego typu sytuacja może zdarzyć się praktycznie każdemu i dlatego warto wiedzieć co należy zrobić w takim przypadku.

 

Pomoc profesjonalisty w otwarciu zamka

Renomowane i sprawdzone firmy ślusarskie, takie jak na przykład https://www.pogotowie-zamkowe-krakow.pl już od wielu lat zajmują się awaryjnym otwieraniem zamków u swoich klientów. Zamiast więc tracić czas na samodzielne próby otwarcia zamka lub korzystać z ofert mniej doświadczonych ślusarzy, najlepiej jest postawić na sprawdzone rozwiązania. Ślusarz Kraków będzie w stanie pojawić się w wyznaczonym przez klienta miejscu i błyskawicznie przystąpi do próby otwarcia zamka. Niebagatelne znaczenie ma tutaj to, że tego typu specjalista ma do dyspozycji nie tylko bogatą wiedzę na temat każdego rodzaju zamka, ale ma dostęp do zaawansowanych i nowoczesnych narzędzi dzięki którym może bezinwazyjnie otwierać zamki.

 

Czytaj również: Zabezpiecz swój dom przed wakacyjnym wyjazdem w 5. krokach

 

Kto może pomóc otworzyć zablokowany zamek we własnym mieszkaniu?

 

Jak uniknąć sytuacji z zablokowanym zamkiem?

Zablokowany zamek w drzwiach wejściowym to bez wątpienia koszmar dla każdego właściciela mieszkania. Aby uniknąć takich sytuacji warto regularnie dbać o konserwację mechanizmu i stosować się do zaleceń producenta. W przypadku jeśli zauważymy pierwsze symptomy zacinania się zamka to warto skonsultować tego typu kwestię ze specjalistą ślusarskim. Być może będzie potrzebna wymiana lub naprawa mechanizmu. Oczywiście czasem nie sposób przewidzieć to co może się wydarzyć, dlatego jeśli zamek do tej pory nie wykazywał problemów i jego awaria jest dla nas całkowitym zaskoczeniem to może oznaczać, że ktoś celowo mógł doprowadzić do jego uszkodzenia. Ślusarz może sprawdzić kondycję zamka i stwierdzić między innymi to czy ktoś próbował manipulować w zamku i próbować otworzyć go w trakcie naszej nieobecności.

 

Czy warto samodzielnie otwierać zamek?

Samodzielna próba otwarcia drzwi może doprowadzić do uszkodzenia zamka, drzwi lub nawet futryny, dlatego jeśli nie dysponujemy profesjonalnymi narzędziami to tego typu kwestię najlepiej zostawić ekspertom ślusarskim. Czasem wystarczy jednak zapytać kogoś z rodziny, kogoś kto dysponuje dodatkową kopią klucza. Może się okazać, że zamek wcale nie jest uszkodzony, a problem dotyczy jedynie klucza. Jeśli nie mamy doświadczenia w awaryjnym otwieraniu zamków to eksperymentowanie na zamku antywłamaniowym może doprowadzić do jego całkowitego zablokowania.

 

Czytaj również: Dlaczego warto w drzwiach wejściowych, od zewnątrz zamontować zamiast klamki gałkę?

 

 

Źródło: Artykuł zewnętrzny / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17583 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 272

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >