LESMO – mistrzowski wiraż w drzwiach

LESMO – mistrzowski wiraż w drzwiach

Z czym kojarzą nam się współczesne Włochy? Na pewno z doskonałą kuchnią, słońcem i pięknymi plażami. Serce bije też szybciej na wspomnienie włoskiego umiłowania piękna, znajdującego swoje odzwierciedlenie w architekturze, dekoracji wnętrz i... samochodach. W naszym domu niebanalnym detalem dodającym włoskiego szyku na pewno będzie kolekcja klamek LESMO OLIVARI polecana przez INTERNO, sieć salonów z drzwiami i akcesoriami. Czytaj dalej


Miłośnikom Formuły 1 nie trzeba tłumaczyć nazwy tej niezwykłej klamki. LESMO to wiraż na kultowym torze samochodowym Monza we Włoszech. To także nazwa małego miasteczka w prowincji Mediolan – stolicy światowego designu. W kontekście tych dwóch znaczeń, projektanci z OLIVARI z inżynieryjną precyzją, na podobieństwo słynnego zakrętu, wyprofilowali uchwyt klamki, który w połączeniu z kwadratową rozetą tworzy całość o wyrafinowanym wzornictwie. LESMO to stonowana estetyka i funkcjonalność, a jednocześnie ukryty duch pasji miłośników bolidowych wyścigów.

LESMO to klamka wykonana z pełnego mosiądzu dostępna w trzech wykończeniach: biochrom połysk, biochrom satyna oraz superfinish/nikiel satyna.

Superfinish to nowoczesna technologia wykańczania, która wzmacnia powierzchnię klamki, czyniąc ją odporną na wilgoć, zasolenie, duże różnice temperatur i promienie ultrafioletowe. Dlatego klamki LESMO można stosować zarówno w drzwiach wewnętrznych, jak i w zewnętrznych. Powłoka ta przeszła pomyślnie testy laboratoryjne wg. norm ISO 9227, ASTMBI 17, DIN 50021, zatem polecana jest także do obiektów użyteczności publicznej.

Natomiast biochorom to innowacyjna, ekologiczna powłoka produkowana w oparciu o technologie całkowicie nieszkodliwe dla środowiska naturalnego. OLIVARI jako pierwszy w branży rozpoczął produkcję klamek z takim właśnie wykończeniem. Kompilacja doskonałego designu oraz szlachetnych materiałów sprawia, iż niewątpliwie zespół OLIVARI, używając terminologii Formuły 1, zasługuje na miano najlepszego w klasyfikacji konstruktorów.

Klamki LESMO kosztują w zależności od wykończenia od 606 zł do 678 zł (brutto). Nowością w kolekcji są klamki okienne, które dopełnią elegancję wnętrza. Seria dostępna jest w salonach firmy INTERNO oferującej szeroką gamę drzwi, akcesoria oraz profesjonalny serwis doradczy i montażowy. www.interno-drzwi.pl.

 

Źródło: Po prostu PR / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19254 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 149

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >