Lakierowanie powierzchni drewnianych

Lakierowanie powierzchni drewnianych

Już najwyższa pora, aby zadbać o powierzchnie drewniane na działce. Lakierobejca nowej generacji Arborcoat® Stain 638 marki Benjamin Moore zapewni skuteczną ochronę drewna, a zarazem podkreśli jego piękno i naturalny rysunek. Czytaj dalej

 

Sezon działkowy rozkręcił się już na dobre. Pierwsze prace porządkowe zapaleni działkowcy mają dawno za sobą. Przyszedł najwyższy czas, aby zadbać o zewnętrzne elementy drewniane domu, altanki, werandy itp. Po długiej i intensywnej zimie z pewnością wymagają one odpowiedniej konserwacji i pielęgnacji.

 

 

Nie obejdzie się zapewne bez gruntownego szlifowania, czy niwelowania śladów po kornikach. Na koniec najlepiej sprawdzi się lakierobejca, bo po pierwsze chroni drewno, a po drugie zapewni estetyczny wygląd podkreślający jego naturalne piękno.

 

Przy wyborze odpowiedniego produktu szczególną uwagę należy zwrócić na jego jakość i poziom ochrony, jaki gwarantuje drewnu, a także na wachlarz dostępnej kolorystyki.

 

Czytaj również: Klej do styropianu o podwyższonych parametrach

 

Na rynku pojawiają się coraz nowocześniejsze technologicznie i skuteczne produkty do ochrony i dekoracji powierzchni drewnianych. Dobrym przykładem jest Arborcoat® Stain 638 marki Benjamin Moore, lakierobejca nowej generacji bazująca na hybrydowym układzie spoiwa.

 

 

Alkidowo-akrylowa formuła sprawia, że lakierobejca głęboko penetruje w strukturę drewna i gwarantuje mu pełną ochronę przed deszczem, wahaniami temperatur, czy działaniem mikroorganizmów.

 

Dzięki zastosowaniu wysokiej jakości absorberów promieniowania UV, drewno zyskuje również wyjątkowe zabezpieczenie przed działaniem promieni słonecznych. Powłoka Arborcoat® Stain 638 jest bardzo odporna na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne (zarysowanie, ścieranie).

 

Czytaj również: Jak zapewnić idealnie gładkie ściany w pomieszczeniach?

 

Poza właściwościami stricte ochronnymi lakierobejca Arborcoat® Stain 638 wyróżnia się walorami dekoracyjnymi. Jest to produkt półtransparentny, który podkreśla naturalne piękno drewna. Arborcoat® Stain 638 sprawi, że dalej będziemy się cieszyć oryginalnym rysunkiem drewna z jego słojami, sękami, a jednocześnie możemy zmienić kolorystykę odnawianych powierzchni.

 

 

Lakierobejcę można zabarwić na bardzo wiele odcieni imitujących różne gatunki drewna. Produkt marki Benjamin Moore równomiernie barwi malowane podłoże i w efekcie uzyskujemy eleganckie, w pełni matowe wykończenie.

 

Lakierobejca Arborcoat® Stain 638 przeznaczona jest do ochrony i dekoracji surowych podłoży drewnianych znajdujących się na zewnątrz budynków.

 

Czytaj również: Jak ochronić pomieszczenia przed wilgocią?

 

Może być stosowana m.in. do ogrodzeń, płotów, konstrukcji, balustrad, mebli ogrodowych, altan, krokwi, belek, elewacyjnych okładzin drewnianych, werand i tarasów. Produkt szczególnie polecany jest do miękkich gatunków drewna (sosny, cedru).

 

 

Na podłożach poziomych wymagane jest dodatkowe zabezpieczenie powierzchni wodorozcieńczalnym, akrylowym lakierem Arborcoat® Stain 636. Arborcoat® Stain 638 jest produktem wodorozcieńczalnym, barwionym w innowacyjnym systemie Gennex Platform, przy wykorzystaniu kolorantów, które nie zawierają szkodliwych lotnych związków organicznych (LZO).

 

 

Źródło: B. M. Polska / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17215 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 204

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >