Łatwiejsza w obróbce, idealnie gładka powierzchnia to nowa jakość fugi

Łatwiejsza w obróbce, idealnie gładka powierzchnia to nowa jakość fugi

Choć mogłoby się wydawać, że o zaprawach fugowych powiedziano już niemal wszystko a powiedzieć o fugach „materiał wykończeniowy”, to nie powiedzieć w zasadzie nic. Spoinowanie to jeden z ostatnich, lecz także i najważniejszych etapów prac glazurniczych. Do podstawowych zadań fugi, obok funkcji czysto dekoracyjnych, należy m.in. wypełnienie i maskowanie ewentualnych nierówności szczelin, ochrona przed wnikaniem wilgoci prowadzącej do rozwoju pleśni i grzybów, a także kompensowanie naprężeń powstających w materiale, zabezpieczenie płytek przed spękaniem oraz zwiększenie stabilności i przyczepności okładziny do podłoża. Czytaj dalej

 

Sopro nadaje słowu „fuga” zupełnie nowe znaczenie. Wraz z nadejściem wiosny, wprowadza do oferty udoskonaloną recepturę zaprawy Sopro DF 10, która stanowi prawdziwy krok milowy w rozwoju chemii budowlanej.  Udoskonalona fuga Sopro DF 10, dedykowana spoinowaniu wszystkich okładzin ceramicznych, z kamienia naturalnego oraz mozaiki szklanej sprawdzi się zarówno na ścianach, jak i na podłogach - wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń. Jest  odporna na oddziaływanie mrozu, dlatego doskonale nadaje się do wykończenia powierzchni podlegających termicznym obciążeniom – na przykład na balkonach i tarasach.

 

Łatwiejsze w obróbce o idealnie gładkiej powierzchni to nowa jakość fug

 

Fuga inspirowana technologią 

Innowacyjne, najwyższej jakości komponenty pochodzące od czołowych dostawców oraz najczystsze i bardzo drobne kruszywo sprawiają, że fuga jest jeszcze łatwiejsza w obróbce, a jej powierzchnia idealnie gładka. Dzięki temu spoina nie sprawia kłopotu w utrzymaniu czystości - nawet w przypadku stosowania kwasowych preparatów czyszczących. Specjalna receptura, wzbogacona o nowatorską formułę antybakteryjną, znacząco podwyższa odporność fugi na przenikanie wody oraz aktywnie przeciwdziała rozwojowi pleśni i mikroorganizmów. Obecność cementu glinowego zapobiega zaś tworzeniu się osadów wapiennych, gwarantując trwałość koloru przez cały okres użytkowania. Sopro postawiło również na innowacyjny dodatek uelastyczniający, co przekłada się na jeszcze większe uelastycznienie spoiny. Całość wspiera licencja EMICODE® wg GEV: EC1PLUS – w trakcie zabudowy, jak i po związaniu, zaprawa jest więc całkowicie bezpieczna dla ludzi i zwierząt. 

 

Łatwiejsze w obróbce o idealnie gładkiej powierzchni to nowa jakość fug

 

Czytaj również: Czym najlepiej wyczyścić kamień, gres, klinkier, marmur i granit?

 

Udoskonalona fuga Sopro DF 10, inspirowana technologią, wynosi prace glazurnicze na zupełnie nowy poziom.


Estetyka najwyższej próby

Tak, jak detal wieńczy dzieło, tak odpowiednio dobrana barwa zaprawy może nadać całemu pomieszczeniu niepowtarzalny charakter. Sopro DF 10 to 25 modnych kolorów – od ponadczasowych szarości, przez rozbudowaną paletę beżo-brązów po elegancką czerń i biel, które doskonale zagrają zarówno z klasyczną ceramiką, jak i płytkami inspirowanymi licem betonu, rysunkiem drewna czy pięknem naturalnego kamienia. Możliwość uszlachetnienia każdego z nich za pomocą srebrnego lub złotego brokatu, otwiera przed projektantem zupełnie niebanalne możliwości aranżacyjne. 


Design na miarę XXI wieku

Tak rewolucyjne spojrzenie na recepturę wymagało równie innowacyjnej szaty graficznej, dlatego metamorfozę przeszły nie tylko kolory wyróżniające fugę na półce, ale i kształt pudełka. Czarne, satynowe tło etykiety ze złotymi akcentami, widoczna naklejka z kolorem, czytelna komunikacja benefitów i właściwości oraz niezwykle designerskie opakowanie to prawdziwy synonim elegancji i jakości, które plasują Sopro DF 10 w randze produktu premium.


Nowoczesne budownictwo, nieustająca ewolucja rynku oraz śmiałe projekty architektoniczne wymagają stosowania rozwiązań na miarę XXI wieku. Sopro kolejny raz chętnie podejmuje wyzwanie, jakie stawiają przed branżą profesjonalni wykonawcy oraz coraz bardziej świadomi i wymagający inwestorzy, prezentując nową odsłonę kultowej zaprawy fugowej Sopro DF 10 – o jeszcze lepszym składzie, doskonałych parametrach roboczych i w zupełnie nowym, wyróżniającym opakowaniu.

 

Czytaj również: Czym czyścić silne zbrudzenia po remoncie, takie jak płytki po fudze czy narzędzia po zaprawach cementowych?


Łatwiejsze w obróbce o idealnie gładkiej powierzchni to nowa jakość fug

Producent: Sopro


Źródło: Tower Communications / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17341 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 255

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >