Materiał drewnopodobny – imitacja czy alternatywa dla drewna?

Materiał drewnopodobny – imitacja czy alternatywa dla drewna?

Drewno to surowiec uważany za niemalże doskonały w kwestii wykończenia wnętrza. Drewniane podłogi oraz meble cieszą się niesłabnącą popularnością. Na rynku pojawiła się jednak ciekawa alternatywa dla parkietów wykonanych z surowca drzewnego. Chodzi oczywiście o płytki drewnopodobne. Czytaj dalej

 

Wariant ekonomiczny


Faktem jest, że wykonanie posadzki z naturalnego drewna to spory wydatek. Ponadto należy się także przygotować na olbrzymi nakład pracy z tym związany. Chodzi w tym przypadku o sam proces układania. Warto także zwrócić uwagę na, w pewnym stopniu kłopotliwą, konserwację parkietu. Okazuje się zatem, że drewniana podłoga, obok niewątpliwych zalet, ma także pewne skazy. W tej sytuacji należy zastanowić się nad alternatywą. Do wyboru mamy panele laminowane, elastyczne wykładziny oraz płytki imitujące drewno. To ostatnie rozwiązanie wydaje się być najbardziej interesującym.

 

Tanie i dobre?


Nie da się ukryć, że cena płytek drewnopodobnych jest relatywnie niższa od parkietu. A to ogromna zaleta. Pamiętajmy, że wykończenie całego mieszkania wiąże się z dużymi wydatkami. Dlatego warto szukać alternatywnych rozwiązań, które jednocześnie odciążą nasz portfel. Nie chcemy przecież, aby w połowie remontu okazało się, że brakuje nam wolnych środków. Wracając jednak do płytek imitujących drewno należy podkreślić, że w ich przypadku niższa cena wcale nie oznacza gorszej jakości. Płytki to rozwiązanie o zupełnie innej charakterystyce niż parkiet. Z drugiej strony potrafią one w sposób niemalże doskonały imitować naturalne drewno.

Podstawowe zarzuty stawiane płytkom ceramicznym dotyczą tego, że wydają się one zimne. Jakkolwiek idealnie pasują do łazienki bądź kuchni, to wiele osób nie wyobraża sobie zastosowania ich w salonie. Przecież to pomieszczenie ma być ciepłe i przytulne. Okazuje się jednak, że płytki drewnopodobne mogą to ciepło stworzyć. A wszystko dzięki zaawansowanemu procesowi produkcji. Ceramika nigdy nie stanie się drewnem. Co do tego nie można mieć żadnych wątpliwości. Niemniej jednak zastosowanie odpowiedniej technologii może sprawić, że pod względem wyglądu płytki będą wręcz idealnie naśladować drewno.

 

Czytaj również: Samopoziomujący podkład podłogowy

 

 

Czytaj również: Funkcjonalne wykorzystanie betonu

 

Bogate wzornictwo


Producenci płytek w chwili obecnej mogą zaproponować szeroki wachlarz produktów, które są w stanie imitować określone gatunki drewna. Tak więc bez problemu możemy kupić płytki na wzór drewna sosnowego, dębowego bądź też akacji. Co więcej na dobrej jakości płytkach możemy zobaczyć naturalny rysunek drewna. Zróżnicowane słoje przyrostów rocznych, sęki, drobne przebarwienia i szereg innych elementów to cechy charakterystyczne drewna, które w chwili obecnej możemy dostrzec także na płytkach drewnopodobnych. Wybór jakiego mogliśmy dokonać decydując się na zakup parkietu jest w tej chwili możliwy również w przypadku ceramiki.

Bardziej praktyczne niż drewno?


Skoro omówiliśmy już cechy wizualne płytek i porównaliśmy je z drewnem, to czas najwyższy zająć się właściwościami technicznymi tego produktu. Wybierając dane rozwiązanie nie sugerujemy się tylko i wyłącznie ceną. Zależy nam także na cechach praktycznych. Można chyba śmiało powiedzieć, że płytki ceramiczne doskonale sprawdzają się w intensywnie użytkowanych pomieszczeniach. Przede wszystkim są łatwe w czyszczeniu, a także odporne na stosowane środki. Co prawda parkiet również posiada ochronę, ale do jego czyszczenia musimy używać specjalnych preparatów.

Co ciekawe osoby planujące remont mieszkania bardzo często wybierają płytki drewnopodobne również do pomieszczeń takich jak sypialnia czy pokój gościnny. Doceniają oni nie tylko praktyczne walory tych produktów oraz ich niską cenę, ale także efektowny wygląd. Z drugiej strony, remontując mieszkanie, warto zadbać o pewną jednorodność jeśli chodzi o zastosowane elementy. Nie mówimy tutaj o ich stylistyce, a więc fakturze oraz kolorze. Chodzi raczej o kwestie techniczne. Skoro w większości pomieszczeń planujemy położenie płytek, to nie ma sensu, w przypadku jednego pokoju, decydować się na parkiet. Idealnie zastąpią go płytki imitujące drewno. Wygląd z pewnością nas zachwyci, a i koszt położenia będzie o wiele niższy.

Rozważając zakup płytek drewnopodobnych trzeba wziąć pod uwagę wiele czynników. Kierowanie się czystą ekonomią nie jest w tym przypadku dobrym rozwiązaniem. Niemniej jednak okazuje się, że za niższą cenę możemy otrzymać produkt, który w sposób niemalże doskonały zastąpi drewno. I to zarówno pod względem wizualnym, wytrzymałościowym oraz technicznym.

Materiał powstał dzięki sklepowi Banyo zapewniającemu doskonałe płytki drewnopodobne i mozaiki ceramiczne.

Źródło: banyo.pl / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Ostatnio na forum

  • Pokój dla dziecka Liczba postów: 196 Grupa: Nowości ara... Bardzo ciekawą ofertę edukacyjnych zabawek dla dzieci posiada sklep https://www.toyz.pl/ Z pewnością znajdziecie tam idealną propozycje dla każdego dziecka.
  • Ogrody Zimowe Liczba postów: 96 Grupa: Ogrody Ogrody zimowe to najlepsza propozycja i bardzo mi się podobają, aby można było pięknie korzystać z niego przez cały rok. Chcecie sprawdzić, które opcje są najko...
  • Podłogi drewniane - parkiet, deski... Liczba postów: 356 Grupa: Robimy stro... Podłogi drewniane moim zdaniem są najlepsze, bo sprawiają wrażenie ciepłych i są stosunkowo łatwe w utrzymaniu. Świetnie się prezentują i bez problemu można je....
  • Rozbiórki Liczba postów: 107 Grupa: Stawiamy śc... A propos takich czynności jak skup złomu to warto pamiętać, że dobrze jest zezłomować starą niepotrzebną pralkę czy z gospodarstwa rolnego pług itd.
  • Samemu czy z firmą Liczba postów: 4 Grupa: Aktualności Każdego w końcu czeka przeprowadzka i do tego polecam fantastyczną firmę przeprowadzkową https://www.przeprowadzkiwroclaw.pl Bardzo dobrze się z nimi współpraco...
  • blacha trapezowa Liczba postów: 142 Grupa: Robimy dach Gdy wiata ma być solidna to tylko blachotrapez. Klienci czasem szukają innych rozwiązań ale to są opcje mniej korzystne w relacji jakość do ceny.

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19164 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 202

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >