Żużel pomiedziowy, szlaka pomiedziowa, ścierniwo pomiedziowe czyli idealne ścierniwo do piaskarek

Żużel pomiedziowy, szlaka pomiedziowa, ścierniwo pomiedziowe czyli idealne ścierniwo do piaskarek

Piaskowanie to jedna z najpopularniejszych i najczęściej stosowanych metod usuwania zabrudzeń i czyszczenia różnego rodzaju powierzchni. Polega ono na wykorzystywaniu strumienia sprężonego powietrza bądź cieczy z dodatkiem ścierniwa, które uderza o daną powierzchnię, efektywnie usuwając powłoki, rdzę, resztki farby oraz pozostałe zanieczyszczenia. Czytaj dalej

 

 

Aby piaskowanie było skuteczne, należy zastosować odpowiednie ścierniwo do piaskarek umożliwiające pozbycie się resztek materiału lub przygotowanie powierzchni do dalszej obróbki. Czy żużel pomiedziowy będzie dobrym rozwiązaniem? Podpowiadamy!

 

Po co stosuje się ścierniwo i jaki ma wpływ na strukturę powierzchni?

Ścierniwo do piaskarek, czyli specjalnych urządzeń przeznaczonych do piaskowania, stosuje się po to, aby szybko, a przy tym dokładnie pozbyć się zanieczyszczeń lub starych warstw materiałów z konkretnej powierzchni. Piaskowanie ma zastosowanie do obróbki metalu, aluminium, stali, żeliwa, betonu, drewna, a także kamienia.

 

Żużel pomiedziowy, szlaka pomiedziowa, ścierniwo pomiedziowe czyli idealne ścierniwo do piaskarek

 

Czytaj również: Zastosowanie odbojnic drogowych – co trzeba wiedzieć?

 

Piaskowanie umożliwia rozwinięcie powierzchni metali, nadanie jej właściwej chropowatości niezbędnej do aplikacji malarskich powłok ochronnych lub pokrycia cynkiem bądź aluminium.

 

Dzięki procesowi piaskowania jesteśmy w stanie dokładnie oczyścić elewację budynku, kostkę brukową, schody, posadzki, trawertyn, marmur, cegłę, szkło, ceramikę, elementy konstrukcyjne, meble ogrodowe, rzeźby, zabytki i wiele innych powierzchni wymagających odświeżenia.

 

Do piaskowania używa się narzędzi, które przyśpieszają pracę, a jednocześnie pozwalają w krótkim czasie przygotować powierzchnię np. do nałożenia powłok antykorozyjnych etc. Poza odpowiednią piaskarką należy również zastosować ścierniwo o optymalnej twardości oraz wysokiej ścieralności. Idealnym przykładem jest żużel pomiedziowy będący efektem ubocznym procesu hutniczego miedzi.

 

Zastosowanie żużla pomiedziowego

Żużel pomiedziowy, czyli granulowany materiał twardszy od piasku kwarcowego, jest doskonałym ścierniwem do piaskarek. Z uwagi na to, że jest to produkt uboczny, pozwala na zmniejszenie ilości odpadów, co oznacza, że jest ekologiczny, nie zawiera wolnej krzemionki i jest stosunkowo tani. Warto wspomnieć, że podczas pracy z takim ścierniwem należy przestrzegać zasad BHP – stosować profesjonalny sprzęt ochronny do piaskowania, maski i odzież ochronną.

 

Zamawiając zatem owo ścierniwo, dobrze jest wybrać takie, które spełnia normę PN-EN ISO 11126, która jest gwarancją dobrej jakości. Żużel pomiedziowy może być transportowany pojazdami samochodowymi lub przesyłką kurierską, jeśli zostanie szczelnie zapakowany. Żużel zwykle przewozi się w kontenerach typu BigBag bądź w workach o wadze 25 kg lub 50 kg na paletach. Szczelne zabezpieczenie towaru jest tak samo istotne, jak wybór optymalnej granulacji.

 

Czytaj również: Zastosowanie drewna konstrukcyjnego w budownictwie

Źródło: Artykuł zewnętrzny / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19166 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 151

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >