Minimalistyczne grzejniki, które wtapiają się w tło

Minimalistyczne grzejniki, które wtapiają się w tło

Czy można zredukować budowę grzejników dekoracyjnych do ich minimalistycznej formy, tak aby ukryć przyłącza, zawory i zawieszenia? Tej próby podjął się zespół projektantów, biorąc na warsztat dwa topowe modele grzejników aluminiowych. W efekcie powstały dekoracyjne grzejniki pionowe, które stały się uosobieniem niezwykłej prostoty i wolności architektonicznej. Czytaj dalej

 

Dekoracyjne grzejniki pionowe

Zaprojektowane przez belgijskie Studio Segers dla VASCO Group płaskie, pionowe grzejniki Beams oraz Bryce o fakturze głębokich, nieregularnych rowków to modele, które w ostatnich latach stały się niezwykle popularne i zdążyły na stałe zadomowić się w nowoczesnych wnętrzach. Wszystko za sprawą swojej wyjątkowej formy, którą jak się okazało można jeszcze bardziej uprościć. W ten właśnie sposób opracowano koncepcję Beams Mono i Bryce Mono, najbardziej minimalistycznych grzejników aluminiowych, jakie kiedykolwiek powstały w firmie VASCO. 


Minimalistyczne grzejniki, które wtapiają się w tło

 

Czytaj również: Jak powstał designerski betonowy grzejnik?

 

MONO BEAMS & BRYCE to wyróżniające się designem i zastosowanymi technologiami grzejniki, które zyskały uznanie zarówno klientów, użytkowników, jak i specjalistów w branży. Świadczą o tym przyznane im nagrody, takie jak Dobry Wzór, Dobry Design, Łazienka – Wybór Roku oraz IF Design Awards, Archiproducts Design Awards czy ICONIC Design – przyznaje Patrycja Michałek, Marketing Product Manager VASCO Group. 


Minimalistyczne grzejniki, które wtapiają się w tło

Architektoniczna esencja

Patrząc na dekoracyjne grzejniki pionowe Beams i Bryce w wersji MONO na pierwszy plan wysuwa się profil. Ich wyrazistej linii nie zaburzają żadne kolektory, a wszelkie elementy mocowania zostały dokładnie ukryte. Niewidoczne jest również podłączenie do systemu grzewczego. Dzięki zabiegowi uproszczenia formy firma Vasco otwiera nieograniczone możliwości przed architektami i klientami, którzy poszukują innowacyjnych metod montażu i estetycznego, minimalistycznego wzornictwa.


Minimalistyczne grzejniki, które wtapiają się w tło

 

Technologiczna innowacyjność

W przeciwieństwie do standardowego wzornictwa grzejników Beams i Bryce, wersja Mono to jeden profil o szerokości 150 mm. Grzejniki z serii Beams wyróżnia płaska powierzchnia, podczas gdy charakterystyczną cechą grzejników z serii Bryce jest powierzchnia o fakturze nieregularnych rowków. Kolektor jest całkowicie schowany i niewidoczny.

 

Grzejniki dla fanów eleganckiej prostoty 

Wyjątkowa forma oraz doskonale opracowana technologia grzejników pozwalają na tworzenie różnorodnych kombinacji – zarówno pod względem ich łączenia, kolorystyki czy wysokości zawieszenia. Grzejniki mogą występować 1, 2 lub maksymalnie 3, razem lub osobno. Każdy profil posiada indywidualne sterowanie, a głowice termostatyczną można umieścić w dowolnym miejscu na ścianie. 


Minimalistyczne grzejniki, które wtapiają się w tło

 

Czytaj również: Dopasuj grzejnik do charakteru i stylu wnętrza

 

Aby jeszcze bardziej zwiększyć funkcjonalność grzejników Beams Mono i Bryce Mono, VASCO Group oferuje idealnie dopasowane luksusowe akcesoria, które łatwo można zamontować z tyłu grzejnika. Są to krótkie, kwadratowe bądź prostokątne poręcze na ręczniki dostępne w odcieniu szlachetnej bieli, czerni i antracytu.


Elektryczna wersja grzejników 

Nową opcją dla grzejników Mono Beams jest jego wersja elektryczna. Ten designerski grzejnik wykonany z aluminium łączy w sobie wszystkie zalety ogrzewania elektrycznego z czystością konstrukcji – pozycja obowiązkowa dla osób ceniących minimalizm!


Minimalistyczne grzejniki, które wtapiają się w tło

 

Profile Mono Beams-EL wyposażone zostały w dodatkowe lamele zwiększające ich wydajność cieplną. Z tyłu urządzenia znajduje się panel osłonowy, pod którym ukryta została instalacja elektryczna. Dzięki temu grzejnik w krótkim czasie można nagrzać do jego maksymalnej temperatury. Oczywiście istnieje również opcja automatycznej regulacji temperatury grzejnika zgodnie z potrzebami użytkownika.


Minimalistyczne grzejniki, które wtapiają się w tło

 

W miarę doskonalenia systemów fotowoltaicznych w naszych domach ogrzewanie elektryczne stanowi idealne alternatywne rozwiązanie, które jest oszczędne i przyjazne dla użytkownika
i środowiska. Grzejniki elektryczne stanowią również idealne uzupełnienie ogrzewania podłogowego, np. w łazience, gdzie mamy potrzebę szybkiego nagrzania, a grzejnik może nam posłużyć jako suszarka na ręczniki.

 

Ogrzewanie elektryczne działa na zasadzie plug-and-play, tj. bez inwazyjnego wiercenia, prowadzenia instalacji, czy prac konserwacyjnych. Rozwiązania te łączą estetykę systemów ogrzewania elektrycznego z wysokimi wymogami w kwestii zużycia energii.


Źródło: OKK PR / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 15762 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 172

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >