Nowoczesne i funkcjonalne bramy garażowe

Nowoczesne i funkcjonalne bramy garażowe

Bramy garażowe firmy Normstahl można wyposażyć w praktyczne i atrakcyjne przeszklenia. Użytkowe oraz estetyczne walory tego typu rozwiązania skutkują większą ilością światła w garażu oraz podkreślonym charakterem wejścia garażowego.

 

Do wyboru mamy okna z motywem, design lub ekskluzywne, które dedykowane są bramom bocznym i górnym z oferty firmy Normstahl.

 

Przeszklone powierzchnie nie tylko efektownie wyglądają, ale przede wszystkim wpuszczają do pomieszczeń dużą ilość naturalnego światła.  Dzięki temu optycznie powiększają przestrzeń. Co więcej, odpowiednio dobrane do bryły budynku wielkość i kształty okien mogą poprawić jego estetykę. Niezwykle atrakcyjnym rozwiązaniem jest wybór przeszkleń do bramy garażowej Normstahl, które to nie tylko doświetlą nierzadko ciemny garaż, ale także uatrakcyjnią wygląd całej elewacji.

 

Przejrzysty akcent bram bocznych Normstahl

 

Okna to przede wszystkim elementy dekoracyjne. Indywidualnie dobrane przeszklenia do bramy garażowej firmy Normstahl mogą stanowić atrakcyjny detal architektoniczny, harmonijnie uzupełniający wrażenie wizualne całego budynku. Stylowy efekt możemy uzyskać dzięki przeszkleniom z podwójną szybą ze szkła akrylowego lub akrylowego szkła mlecznego. W ofercie firmy Normstahl znalazły się trzy rodzaje przeszkleń dedykowane sekcyjnym bramom górnym i bocznym.

 

Czytaj również: Jaką wybrać bramę do garażu?

 

Okna z motywami przeznaczone są do wszystkich modeli bram Top. Można wybrać ramy okienne z tworzywa sztucznego z 4 motywami, w 13 standardowych kolorach i 13 dekorach drewnopodobnych, z podwójną szybą akrylową, standardowo przezroczystą, a na życzenie również ze szkła ornamentowego lub mlecznego.

 

 

We wszystkich bramach w aluminiowej konstrukcji ramowej, niezależnie od rodzaju poszycia, możliwe są również częściowe przeszklenia wykonane z szyby pojedynczej lub podwójnej. Atrakcyjnym rozwiązaniem jest także wstawka okienna M5, z podwójną szybą akrylową o wymiarach szyby 650 x 252 mm, w czarnej ramie z tworzywa sztucznego. Dodatkowo Normstahl przygotował okna design i ekskluzywne dla linii TOPSTYLE – ISO. Mleczne szkło akrylowe wstawione w aluminiową ramę lakierowaną proszkowo oraz ramy dostępne w 13 kolorach standardowych lub w kolorach specjalnych z palety RAL to główne cechy, pełnych elegancji przeszkleń design.

 

Czytaj również: Nowe trendy kolorystyczne bram garażowych

 

Niezwykle proste i subtelne kształty przeszkleń ekskluzywnych urzekają swoim klasycznym wyglądem i elementarną prostotą. Firma Normstahl oferuje także pasy przeszkleń do bram o aluminiowej konstrukcji ramowej i Top. Przeszklona sekcja z ramą aluminiową i podwójną szybą ze styren lub akrylonitrylu tworzą neutralną kompozycję, która zdecydowanie zwiększy ilość światła w garażu. Warto pamiętać, że geometryczne kształty okien, jak i te bardziej fantazyjne można indywidualnie dobierać do rozmiarów oraz modelu bramy, dopasowując je także pod kątem zamierzonego efektu dekoracyjnego.

 

Indywidualne wzornictwo bramy górnej

 

Garaż jest nierzadko pomieszczeniem pozbawionym okien. Tym samym ograniczony zostaje dopływ naturalnego światła. Rozwiązaniem tego problemu może być montaż przeszkleń w bramie garażowej. Firma Normstahl oferuje wiele typów okien do bram górnych. Modele EURO – ISO warto zaopatrzyć w okna z motywami, okna design lub te ekskluzywne. Pierwsze z nich posiadają przezroczystą szybę akrylową, która zapewnia dobrą widoczność. Rama okienna dostępna jest standardowo w kolorze bramy lub - na życzenie - w kolorze specjalnym. Dodatkowo można zamontować dekoracyjne wstawki okienne ze szkłem ornamentowym lub mlecznym.

 

Czytaj również: Nowe poszycie bram garażowych

 

Okna ekskluzywne i design - pojedyncze lub podwójne z ornamentowego szkła akrylowego – są dostępne w ramie w kolorze standardowym, czy też specjalnym. Mnogość oferowanych przez firmę Normstahl kształtów i wzorów przeszkleń powoduje, że można je dobrać indywidualnie do charakteru bramy oraz najbliższego otoczenia budynku. Ciekawą propozycją przygotowaną przez firmę Normstahl są zintegrowane pasy okienne z podwójnego, przezroczystego, pakietu szkła akrylowego o grubości 16 mm. Rozwiązanie to pozwala w prosty sposób doświetlić każdy garaż.

 

 

Co istotne, we wszystkich oknach z motywami oraz z przezroczystymi szybami firma Normstahl stosuje nowe szklenie. Dzięki innowacyjnemu powlekaniu, znacząco zostały polepszone właściwości szyby. W szczególności poprawiono odporność na zarysowania i szczelność dyfuzyjną. Dla użytkownika oznacza to przejrzysty widok oraz wyjątkowa szczelność konstrukcji.

 

Czytaj również: Boczna brama garażowa do każdego typu garażu

 

Większa ilość światła w pomieszczeniu oraz ekskluzywny wygląd bramy to tylko niektóre zalety montażu okien w wejściu prowadzącym do garażu. Praktyczne i zarazem estetyczne przeszklenia bram firmy Normstahl nadają panelom indywidualny wygląd, harmonijnie dopasowany do stolarki okiennej, drzwi wejściowych i architektury budynku.

Źródło: Gut PR / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17220 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 174

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >