Ocieplenie poddasza w jeden dzień z pomocą  pianki otwartokomórkowej

Ocieplenie poddasza w jeden dzień z pomocą pianki otwartokomórkowej

Prace związane z termoizolacją budynku bywają uciążliwe dla mieszkańców, dlatego najlepiej, gdy udaje się je ukończyć w planowanym terminie. Innowacyjna pianka otwartokomórkowa to rozwiązanie, które umożliwia efektywne docieplenie dachu domu jednorodzinnego w ciągu zaledwie jednego dnia. Czytaj dalej

 

O wysokim komforcie użytkowania budynku w dużej mierze przesądza prawidłowa termoizolacja dachu. Z powodu nieszczelności w konstrukcji dachowej możemy bowiem tracić nawet do 30% ciepła przeznaczonego na ogrzewanie pomieszczeń. Skuteczna warstwa izolacji jest szczególnie istotna w sytuacji, gdy poddasze zaadaptowane jest na cele mieszkalne. Jeżeli chcemy zadbać o maksymalną szczelność dachu, to doskonałym wyborem jest izolacja wykonana natryskową pianką poliuretanową Soudafoam SPF firmy Soudal.

 

Ocieplenie poddasza w jeden dzień z pomocą pianki otwartokomórkowej

 

Czytaj również: Natryskowe ocieplenie dachu pianką PUR

 

Pianka otwratokomórkowa Soudafoam SPF jest nowoczesnym materiałem izolacyjnym, którego zastosowanie praktycznie eliminuje ryzyko powstania mostków termicznych. Podczas aplikacji wielokrotnie zwiększa swoją objętość i precyzyjnie wypełnia ocieplaną przestrzeń, tworząc jednolitą, pozbawioną mikroszczelin powłokę. Soudafoam SPF wyróżnia się bardzo dobrą przyczepnością do typowych materiałów wykorzystywanych do budowy dachów, w tym do cegły, betonu, drewna, folii paroprzepuszczalnej oraz  płyt OSB/MFP. Idealnie sprawdzi się przy ocieplaniu dachów o skomplikowanej konstrukcji. Dzięki natryskowej metodzie aplikacji, bez problemu uszczelnia newralgiczne elementy oraz miejsca trudno dostępne.

 

Czytaj również: Docieplenie trudno dostępnych miejsc w starym budownictwie - stropodachy i poddasza nieużytkowe

 

Jednym z podstawowych atutów pianki otwartokomórkowej  Soudafoam SPF jest również możliwość bardzo szybkiego przeprowadzenia prac termoizolacyjnych w porównaniu do takich rozwiązań, jak wełna mineralna czy styropian – jeden dzień w zupełności wystarczy, aby profesjonalna ekipa wykonała przy jej pomocy warstwę izolacji cieplnej. 


Źródło: Best Brands PR / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 16016 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 121

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >