Ogrody zimowe - wyjątkowe miejsce do odpoczynku

Ogrody zimowe - wyjątkowe miejsce do odpoczynku

Jeszcze kilka lat temu ogrody zimowe były luksusem, na który mogli pozwolić sobie nieliczni. Obecny rynek wymaga jednak od producentów stosowania rozwiązań i technologii, które zapewnią dotarcie do szerokiego grona odbiorców.


Ogrody zimowe wzbogacają nasze mieszkania, tworząc wyjątkowe miejsce do odpoczynku. Coraz częściej stają się one również integralną częścią nowoczesnego domu, pozwalając przez cały rok cieszyć się zielonym otoczeniem.  Już na etapie planowania budowy ogrodu zimowego, warto skupić uwagę na kilku kluczowych kwestiach, od których może zależeć powodzenie całej inwestycji.

 

Podejmując decyzję o budowie ogrodu zimowego warto zwrócić uwagę na elementy, z których wykonana będzie jego konstrukcja. Nasza firma największą wagę przykłada do zapewnienia bezpieczeństwa użytkownikom oraz podniesienia ich komfortu. W efekcie stawiamy na sprawdzone technologie, zapewniamy wysoką jakość i estetykę wykonania produktów, a także dajemy gwarancję niezawodności podkreśla Mikołaj Placek, Dyrektor ds. Marketingu i Sprzedaży Oknoplast – Kraków. 

 

 

Konstrukcja

Stanowi ona najważniejszy element ogrodów zimowych, mając na celu zapewnienie bezpieczeństwa dla przebywających w nim osób. Specjaliści firmy Oknoplast – Kraków polecają do budowy aluminium, które dzięki swojej wytrzymałości na obciążenia (np. w okresie zimowym, na zalegający na dachu śnieg) gwarantuje znakomitą trwałość. Wysoka jakość wykonania, połączona z dobrymi parametrami dotyczącymi izolacji akustycznej sprawia, że konstrukcje tego typu idealnie nadają się jako wszelkiego rodzaju nowoczesne systemy aranżacji pomieszczeń.

 

Właściwe szyby gwarancją niezawodności

Ściany i dach ogrodu zimowego stanowią barierę dla deszczu i wiatru. W celu zapewnienia szczelności, muszą więc spełniać kilka wymogów. Przede wszystkim konstrukcja powinna być tak wykonana, aby w zimie zapewniała ciepło, a latem przyjemny chłód. Należy pamiętać, że ogród zimowy jest wykonany wyłącznie z przeszklonych drzwi lub okien, co powoduje silne nasłonecznienie pomieszczenia. Dobór właściwych szyb jest więc bardzo ważny. Rekomendowaną przez firmę Oknoplast – Kraków inwestycją, są szyby o podwójnej warstwie, które oprócz dobrej izolacyjności termicznej, dodatkowo zapewniają ochronę przeciwsłoneczną. Pierwsza, zewnętrzna warstwa składa się ze szkła hartowanego o podwyższonej wytrzymałości, drugą stanowi znajdująca się pod nią ramka ze szkłem laminowanym, która zapobiega ewentualnemu rozsypaniu się szkła po pęknięciu.

 

 

Świeże powietrze

Warto pamiętać też o odpowiedniej wentylacji pomieszczenia, w celu wyrównania temperatury i wilgotności powietrza. Przy zaniedbaniu tej czynności może dojść do zawilgocenia profili. Wietrzenie pomieszczeń, szczególnie w okresie zimowym, nie zawsze jest jednak najlepszym rozwiązaniem. Aby tego uniknąć można zastosować produkowane przez Oknoplast – Kraków nawiewniki lub okucia rozszczelniające MACO. Wpływają one na bezawaryjność obsługi oraz zapewniają dopływ świeżego powietrza przez cały rok. Najbardziej wymagający klienci mogą zamówić instalację nawiewną, która automatycznie ustawia temperaturę i steruje całym układem. 

 

Źródło: Pegasus PR / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Szambo Liczba postów: 33 Grupa: Moja budowa Jeżeli jesteś z okilic Płochocina to polecam nawiązać współpracę z firmą https://geanova.pl/uslugi/, która oferuję usługi z zakresu wywozu nieczystości. Firma....
  • Remonty Warszawa, cennik Liczba postów: 15682 Grupa: Firmy budow... W Warszawie są różne ceny - trzeba po prostu szukać ;)
  • Nowoczesne narzędzia Liczba postów: 61 Grupa: Budowa i re... Szeroki wybór dobrej jakości narzędzi diamentowych znajdziesz w ofercie www.atn.com.pl. Ja zamówiłem stamtąd tarcze diamentowe i jestem bardzo zadowolony z ich....
  • Budowa maszyn Liczba postów: 55 Grupa: Firmy budow... Potrzebne i niezbędne części regularnie zamawiam w firmie www.walor.com.pl. Ich oferta obejmuje łożyska kulkowe, łożyska igiełkowe, łożyska stożkowe oraz inne p...
  • podnośnik koszowy Liczba postów: 14 Grupa: Firmy budow... Świetny post. Szukam właśnie firmy która wynajmuje takie podnośniki koszowe. Na pewno sprawdzę firmy co podaliście i wybiorę najlepszą opcję dla siebie ________...

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19219 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 187

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >