Okna z przeszkleniami coraz bardziej popularne

Okna z przeszkleniami coraz bardziej popularne

W dzisiejszych czasach na branżę budowlaną, podobnie jak na muzykę czy wzornictwo, oddziałuje moda. Media, producenci, pogoda – te czynniki, ale także wiele innych, wpływają na panujące trendy w stolarce okiennej. Energooszczędność i duże przeszklenia to dwa najbardziej widoczne nurty wśród osób kupujących okna. Czytaj dalej

 

Moda na energooszczędność

 

Rośnie świadomość Polaków na temat energooszczędności. Coraz częściej zdajemy sobie sprawę, że wybór produktów o wysokiej termoizolacyjności wpłynie na mniejsze straty ciepła z wnętrza, a tym samym na niższe rachunki za ogrzewanie. W ostatnim czasie klienci częściej interesują się parametrami  wyznaczającymi poziom termoizolacyjności okna i kierują się nimi przy zakupie konkretnych produktów. Czynnikiem wpływającym na większą świadomość ludzi są z pewnością ciągłe wzrosty opłat za ogrzewanie.

 

Czytaj również: Stolarka okienna w trosce o komfort użytkownika

 

 

- "W kwestii energooszczędności okien należy zwrócić uwagę na jedną bardzo ważną kwestię. Znaczna część producentów operując parametrami okien podaje współczynnik przenikania ciepła dla samej szyby. W ten sposób klient zostaje wprowadzony w błąd, gdyż najważniejszy jest współczynnik przenikania ciepła całego okna, a nie szyby – współczynnik samej szyby jest zawsze lepszy od współczynnika całego okna i nie odzwierciedla faktycznej straty ciepła z wnętrza" – radzi Marcin Szymanowski, Kierownik Działu Marketingu, Sokółka Okna i Drzwi S.A.

 

Nurt dbania o energooszczędność widać także w wyborze materiału, z którego wykonywane są okna. Polacy coraz częściej doceniają drewno. Jako surowiec naturalny, sprawdzony i stosowany  w budownictwie od setek lat ma znacznie lepsze parametry niż np. PCV czy aluminium, co bezpośrednio wpływa na energooszczędność okien drewnianych. Powoli, ale sukcesywnie, rośnie także sprzedaż produktów drewniano-aluminiowych. Popularne za granicą połączenie energooszczędności drewna z wytrzymałością aluminium znajduje i u nas kolejnych zwolenników.

 

Czytaj również: Technologia trójwarstwowego montażu okien

 

Więcej światła

 

Trendom ulegają także rozmiary okien, którymi interesują się klienci. W ostatnim czasie coraz większą popularność zyskują duże przeszklenia – kupujący często decydują się na okna  i drzwi tarasowe o większych od standardowych wymiarach. W dużej mierze jest to spowodowane walorami estetycznymi – duże okna gwarantują wrażenie większej, otwartej przestrzeni. Ponadto rozległe przeszklenia rozjaśniają wnętrze, dają znaczną ilość światła słonecznego, ale także ciepła – pod warunkiem, że są zamontowane w miejscu o dużym nasłonecznieniu. Nowoczesne produkty o wysokiej termoizolacyjności pozwalają klientom na połączenie walorów estetycznych z rozsądnym wyborem produktów energooszczędnych.

 

 

- "W kwestii kolorów widać wyraźnie dwa trendy. Mieszańcy domów jednorodzinnych zdecydowanie częściej wybierają okna z naturalnym widocznym rysunkiem drewna. Osoby mieszkające w budynkach wielorodzinnych natomiast najczęściej kupują okna malowane w kolorach kryjących" – mówi Marcin Szymanowski.

 

Czytaj również: Funkcjonalne okna typu skandynawskiego

 

Większość trendów w stolarce okiennej to wynik rozwoju rynku i zmiany upodobań klientów. Pozytywnym elementem jest fakt, że Polacy są coraz bardziej świadomi – wybierając okna, kierują się nie tylko najniższą ceną, ale także energooszczędnością kupowanych modeli. 

Źródło: Sfera PR / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Ostatnio na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17556 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 200

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >