Okno w łazience - to zdecydowanie świetny pomysł

Okno w łazience - to zdecydowanie świetny pomysł

Na etapie projektowania swojego domu warto dokładnie przemyśleć rozmieszczenie i wielkość okien oraz ich kształt. Coraz bardziej popularne i pożądane stają się okna w łazience. Dzięki nim doświetlimy pomieszczenie i polepszymy jego wentylację a wykorzystanie naturalnego światła dziennego przyczyni się także do zmniejszenia rachunków za prąd. Odpowiadamy dlaczego warto postawić na okno w łazience? Czytaj dalej

 

Przy budowie domu kwestia projektu łazienki i jej wielkości zależy od naszych upodobań. Coraz częściej osoby planujące budowę domu decydują się na umieszczenie w łazience okien. Są one niewątpliwie ogromnym atutem tego pomieszczenia. Oprócz optycznego powiększenia łazienki, doświetlenia jej światłem dziennym, można pozbyć się uciążliwej pary wodnej, która gromadzi się po każdej kąpieli czy prysznicu.


Okno w łazience to również ogromny plus doceniany przede wszystkim przez kobiety. To przy jego pomocy panie mogą wykonać nienaganny makijaż, korzystając z najlepszego możliwego oświetlenia dziennego.

Warto dodatkowo rozważyć zamontowanie w oknie łazienkowym nawiewników. Dzięki nim unikniemy niepotrzebnego otwierania okna, które może powodować zmniejszenie bezpieczeństwa, gdy będziemy poza domem. Mimo zamkniętego okna, świeże powietrze i odpowiedni poziom wilgotności będą zachowane w naszej łazience.


Okna w łazience - to zdecydowanie świetny pomysł

 

Czytaj również: Wybór okien do domu w typie stodoły


Zdarza się czasami, że łazienka znajduje się na parterze lub pierwszym piętrze, wychodzi na ulicę lub dom sąsiadów. Pojawiają się wtedy dylematy, czy rzeczywiście warto w takiej sytuacji planować okno. Rozwiązaniem w tej sytuacji są szyby ornamentowe, przez których wzorzystą fakturę dostaje się tylko światło dzienne, ograniczając całkowicie widoki z zewnątrz – mówi Wioleta Maniecka. Jeśli jednak nie chcemy całkowicie ograniczać widoków zza okna, rozwiązaniem będzie roleta wewnętrzna lub zewnętrzna, która dodatkowo chroni domowników i ich nieruchomość przed włamaniem.Okna w łazience podwyższają również standard nieruchomości, dzięki czemu wartość naszego domu wzrasta, co w przyszłości może zaprocentować przy jego sprzedaży. Należy przy tym pamiętać, że to przede wszystkim kobiety zwracają uwagę na szczegóły w wystroju wnętrza kupowanego domu. Dlatego też elementy takie jak opisywane wyżej okno w łazience, niestandardowy kształt ramy, zastosowanie kolorów czy ozdobnych szyb ornamentowych z pewnością zostanie docenione.

 

Mieszkańcy starego budownictwa czy też bloków mieszkalnych nie muszą stawiać czoła dylematowi, czy w łazience powinni mieć okno. Projektanci narzucili ich brak, planując łazienkę oraz toaletę wewnątrz mieszkań, tworząc tzw. „ślepe”, zabudowane pomieszczenia. Obecnie jednak, w nowoczesnych projektach domów i mieszkań, łazienki z dostępem do naturalnego światła stają się coraz bardziej powszechne. Wciąż jednak część budujących wzbrania się przed montowaniem okna w łazienkach. Czy zatem posiadanie przeszklenia w tym pomieszczeniu ma sens?

 

Więcej naturalnego światła, czyli więcej ciepła i komfortu

O tym, że światło, pobudzając produkcję serotoniny w organizmie, wpływa pozytywnie na nasze samopoczucie, wiemy już od dawna. Im jest go więcej, tym czujemy się lepiej i pozytywniej. Niewielu jednak z nas naprawdę zdaje sobie sprawę, że światło naturalne może odpowiadać także za dużą oszczędność.

 

Posiadanie okna w łazience to duża oszczędność w domowym budżecie. Po pierwsze okno wpuszcza do wnętrza naturalne światło słoneczne, dzięki czemu za dnia nie musimy używać sztucznego oświetlenia. Po drugie wpadające promienie słoneczne świetnie dogrzewają pomieszczenie, co daje możliwość dodatkowych oszczędności na ogrzewaniu. Oszczędność ta jest naprawdę znaczna, zwłaszcza gdy patrzymy na okres kilkunastu lat, w trakcie których okna powinny spełniać swoją funkcję.

 

Zgromadzone w ten sposób fundusze można przeznaczyć na przyjemności lub upominki, jak np. kosmetyki. I z tym wiąże się kolejna zaleta posiadania okien w łazience. W naturalnie rozświetlonym pomieszczeniu makijaż wychodzi dokładniejszy i bardziej naturalny.

 

  Okno w łazience to zdecydowanie świetny pomysł

 

Czytaj również: Innowacyjne pakiety szybowe nowej generacji w nowych energooszczędnych oknach

 

– Obecnie za sprawą rozwoju technologii możemy w większym stopniu korzystać z darów natury. Dlatego też w OKNOPLAST proponujemy okna Prolux wpuszczające do pomieszczenia nawet do 22% więcej światła. Okno to pozwala lepiej doświetlić naturalnie wnętrze oraz zapewnić oszczędności na rachunkach za prąd i ogrzewanie. Wszystko to za sprawą węższych profili okiennych – tłumaczy Mike Żyrek, Dyrektor Działu Badań i Rozwoju w OKNOPLAST.

 

Intymność i prywatność w cenie

Myśląc o łazience, przede wszystkim chcielibyśmy, by była to dla nas oazą intymności i prywatności. Absolutnie nikt nie ma prawa nas podglądać i jest to dla nas kwestia absolutnie strategiczna. Z tego też względu wiele osób już na starcie przekreśla możliwość posiadania okna w tym pomieszczeniu, a rozwiązań jest naprawdę wiele. Prostym, a jednocześnie stylowym rozwiązaniem jest zamontowanie np. rolety rzymskiej czy też szyb ornamentowych, dostępnych na rynku.

 

Niezbędna wentylacja

Każda łazienka, niezależnie, czy wyposażona w wannę, czy prysznic, potrzebuje efektywnej wentylacji. W przeciwnym razie gromadząca się po kąpieli para sprawi, że wilgoć w pomieszczeniu znacznie wzrośnie. To może natomiast przyczynić się do powstawania niebezpiecznych dla zdrowia i bardzo trudnych do usunięcia pleśni i grzybów. Choć w łazienkach zawsze instalowane są wywietrzniki, to jednak rzadko kiedy są na tyle skuteczne, aby zapewnić odpowiedni poziom wentylacji. Posiadanie okna w łazience pozwoli nam swobodnie wietrzyć pomieszczenie, a nawet minimalnie uchylone da duże efekty i pozwoli zapobiec rozwojowi niechcianych i niezdrowych nalotów. Świetnie sprawdzi się tu system effiAIR, który pozwala na stałe odstawienie skrzydła od ramy okna na 6 mm, zapewniając, prócz stałej wentylacji, także pełnię bezpieczeństwa i stanowiąc skuteczną ochronę przed włamywaczami.

 

Okno w łazience to zdecydowanie świetny pomysł. Przemawiają za nim tak argumenty racjonalne, jak i estetyczne, bo kto z nas nie chciałby zażywać kąpieli z pięknym widokiem za oknem.

 

Źródło: 24/7Communication / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Roboty ziemne, usługi koparko-ładowarką - Warszawa Liczba postów: 28 Grupa: Firmy budow... Ja roboty ziemne zlecałem firmie http://www.wikrusz.pl/ z miejscowości Miedzna. Firma oprócz robót ziemnych firma oferuję również kruszywa oraz betony mrozood...
  • Modernizacja windy Liczba postów: 111 Grupa: Budowa i re... U mnie w bloku modernizacją i naprawą wind zajmuje się firma www.el-dzwigsc.pl. Jak dotąd nie mamy z nimi żadnych problemów. Sam mieszkam na 8 piętrze i nie był...
  • Beton towarowy Liczba postów: 74 Grupa: Firmy budow... Jak na razie to nikt panu w tym wątku nie pomógł.To naprawdę jest bardzo źle. __________________________________ _______________ tanie przeprowadzki Kraków
  • Kruszywa, rozbiórki i wyburzenia Liczba postów: 167 Grupa: Firmy budow... Jeżeli ktoś z was szuka nowych lub używanych worków typu Big-Bag, lub worki pp (polipropylenowe), strunowe, foliowe, papierowe oraz worki wykonane z folii typ...
  • Kostka brukowa Liczba postów: 12 Grupa: Firmy budow... Moim zdaniem kostka brukowa to podstawa każdej reprezentacyjnej posesji. Trzeba mieć ją na podjeździe i w innych miejscach, dzięki której łatwo jest do nich dot...

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 16319 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 197

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >