Orynnowanie – lista artykułów

Akcesoria do rynien i rur spustowych - drożność systemu to podstawa

Nadchodzące jesienne szarugi stanowią dla systemu odwodnienia dachu poważny egzamin jakości. Aby uniknąć kosztownych napraw lub częstego wynajmowania ekipy do czyszczenia rynien i rur warto zastosować akcesoria do systemu rynnowego z blachy cynkowo – tytanowej RHEINZINK®.

Po co nam rynny?

Gdyby nie rynny, elewacje domu byłyby mokre i brudne, a wokół budynku tworzyły by się kałuże. Ich celem jest odbieranie wody i odprowadzanie jej w odpowiednie miejsce. Rynny trzeba zamontować w taki sposób, aby w całości odbierały wodę spływającą z dachu, a zimą nie poddały się naporowi lodu i śniegu.

Ogólne zasady montażu rynien PCV

Rynny powinny być rozmieszczone w taki sposób by mogły odprowadzić całą deszczówkę z połaci dachowej

Jak naprawić rynny?

Gorące lato, a z nim wysokie temperatury powodują, że elementy łączące (uszczelki) odcinki rynien często ulegają deformacji i tracą swoje właściwości uszczelniające (wysychają, pękają) W tym roku mieliśmy lato obfitujące w wysokie temperatury i ponadnormatywne opady deszczu. Jesienią dojdą dodatkowe opady oraz liście gromadzące się w rynnach, a zimą deszcz, śnieg oraz lód. Mało która kilkuletnia rynna wytrzyma taką gamę „tortur”.

Instrukcja montażu systemu rynnowego PLATMO PLASTAL

System rynnowy Plastal produkowany jest zgodnie z wymogami normy europejskiej EN 612 . Rynna w odniesieniu do swojego przekroju, posiada największą przepustowość na rynku. Pojemność 1 m.b. rynny, wynosi odpowiednio 7,48 l dla rynny 125 mm (wykonanej z arkusza o szerokości 280 mm) i 10,36 l dla rynny 150 mm (wykonanej z arkusza o szerokości 333 mm). Rura spustowa produkowana jest z jednego płata blachy łączonego na zakładkę ("na felc").

Jakie orynnowanie wybrać? Miedziane, aluminiowe i stalowe orynnowania.

Firma Plannja we wrześniu 2010 poszerza ofertę o prestiżowe systemy rynnowe z nowych materiałów i o niestandardowych kształtach. Wzbogacony asortyment firmy staje się tym samym najobszerniejszym spośród dostępnych na polskim rynku.

Orynnowanie domu. Estetyczne rynny ozdobą Twojego domu.

Dokonując aranżacji naszego domu, dbamy o to, aby wszystkie jego elementy współgrały ze sobą i tworzyły oryginalną całość. Starannie wybieramy kolor elewacji oraz pokrycia dachowego, dopasowujemy drzwi i okna oraz różnego rodzaju wykończenia i ozdoby.

Systemy odwadniające - jakie akcesoria odwadniające wybrać?

System odwadniający tworzą nie tylko rynny i rury spustowe, ale też szereg akcesoriów, dzięki którym są one stabilne i wytrzymałe. Ważne jest, aby wszystkie elementy były najwyższej jakości i w połączeniu ze sobą tworzyły spójną całość.

Orynnowanie. Wybierz najlepsze orynnowanie dla swojego domu.

Orynnowanie jest bardzo istotnym elementem architektonicznym. Odprowadzając wodę opadową, chroni dach oraz elewację przed zawilgoceniem i szybkim zniszczeniem. By system odwadniający spełniał swoje zadanie, musi być odpowiednio dobrany i prawidłowo zainstalowany.

Innowacyjne rynny wywinięte od wewnątrz od firmy Galeco

System rynnowy jest odpowiedzialny za odprowadzanie wody z połaci dachowej oraz ochronę elewacji budynku przed wilgocią. Rewolucyjne rozwiązanie zastosowane w rynnach produkowanych przez firmę Galeco – wywinięcie do wewnątrz.


Stron: 14 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  11 12 13 14  ▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17322 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 208

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >