Orynnowanie – lista artykułów

Wymiana orynnowania - jakie systemy rynnowe są obecnie polecane

Półokrągłe czy kwadratowe, ze stali, stali ocynkowanej czy z PVC? Wybór dostępnych rodzajów systemów rynnowych jest naprawdę szeroki i niejednego przyprawić może o zawrót głowy. Bo przecież oprócz swojej funkcjonalności rynny powinny również prezentować się atrakcyjnie i być odzwierciedleniem panującej w architekturze mody. Poznajcie zatem trendy i nowości rynkowe z zakresu systemów orynnowania domu!

Jakich zabiegów pielęgnacyjno-renowacyjnych wymagają rynny stalowe

Wśród wszystkich materiałów wykorzystywanych do produkcji rynien, od wielu lat prym wiedzie stal. To właśnie ten surowiec jest uważany przez Polaków za najbardziej wytrzymały i solidny, a przy tym nienaganny estetycznie. Warto jednak pamiętać o tym, że tego typu system odprowadzania wody wymaga specjalistycznej konserwacji, by służył sprawnie nawet 50 lat!

Najskuteczniejszy sposób, na to aby w rynnach nie zamarzała woda - kable grzejne

Termometr szaleje, bo raz mróz raz odwilż. Gdy woda zamarznie, to zaraz znów się roztopi. Takie warunki to idealny scenariusz do powstania poważnych problemów z odprowadzaniem wody w rynnach i rurach spustowych. Co zrobić, gdy zator lodowy zablokuje przepustowość rynien i grozi nam zalanie?

Bezokapowy system rynnowy - prawdy i mity

Nowoczesne budownictwo wymaga nowoczesnych rozwiązań. A te potrafią niekiedy wzbudzać zakłopotanie i wątpliwości, bo przecież boimy się tego, co nieznane i trudno jest nam przekonać się do nowości. Do innowacji w budownictwie warto jednak podejść racjonalnie, by móc odróżnić prawdę od fałszu i cieszyć się modnym, nowoczesnym i jeszcze bardziej funkcjonalnym domem. Poznajcie mity dotyczące odwodnienia dachów w systemie bezokapowym, którego elementy ukryte są pod warstwą elewacyjną budynku.

Czy można samodzielnie zamontować na dachu system rynnowy ze stali

Inwestorzy stojący przed wyborem systemu rynnowego mają do podjęcia szereg ważnych decyzji. Od surowca, z którego będzie on wykonany, przez jego kształt, a na kolorze skończywszy. Niezmiennie od lat jednym z najczęściej stosowanych materiałów jest stal, cechująca się wysoką trwałością i odpornością na czynniki zewnętrzne. Jak właściwie przeprowadzić montaż orynnowania z tego materiału?

Nowatorski system odwodnienia dachów płaskich

Kompleksowe rozwiązanie do odwadniania dachów płaskich to system polskiego producenta, w skład którego wchodzi 12 gotowych zestawów, składających się z trzech głównych elementów: wpustu dachowego, rury kanalizacyjnej oraz specjalnego adaptera. To właśnie on zapewnia pionierskość kompletów i umożliwia łączenie ich ze znanymi już systemami: Galeco STAL2 i Galeco BEZOKAPOWY.

Nowoczesny system rynnowy o kwadratowym przekroju

Minimalistyczne rynny o kwadratowym przekroju na stałe wpisały się do kanonu najnowocześniejszych i najbardziej stylowych elementów wykończenia dachu. Od niedawna w ofercie rynkowej znaleźć można zupełnie nowy system wykonany z wyselekcjonowanego surowca pvc.

Czy warto zainwestować w system kabli grzejnych do rynien?

Zmienność warunków pogodowych, typowa dla naszej strefy klimatycznej, wymaga aby budynek był przygotowany na wszelkie niedogodności. Często prowadzi to do paradoksalnej sytuacji, kiedy nawet ochrona przed jednym z czynników, takim jak wilgoć, wymaga zabezpieczenia przed jeszcze innym – mrozem. Innowacyjne rozwiązania pozwalają znaleźć najlepsze wyjście z każdej sytuacji. System orynnowania wraz z kompleksowym dopełnieniem pod postacią kabli grzejnych, uchroni dom przed działaniem czynników zewnętrznych tak w czasie deszczowej jesieni, jak i mroźnej zimy.

Narożnik wewnętrzny i zewnętrzny do maskownicy doczołowej w orynnowania

Najbardziej pożądany przez architektów i klientów system rynnowy został po raz kolejny wzbogacony o nowe elementy. Na życzenie inwestorów i dekarzy powstał narożnik wewnętrzny i zewnętrzny do maskownicy doczołowej.

Kilka mitów i faktów na temat systemu rynnowego schowanego w elewacji.

O tym, że rynny wystające poza obrys budynku stanowią problem dla inwestorów, świadczyć może fakt, że już kilkadziesiąt lat temu eksperymentowano z odwodnieniem podwieszanym na krawędzi dachu lub montowanym na gzymsie. Takie realizacje można zaobserwować np. w województwie opolskim. Choć przyszli właściciele domów marzą o dachu i elewacji bez widocznych rynien i rur spustowych, mają wątpliwości przed montażem takiego systemu. Poznajmy mity, które utrudniają im podjęcie decyzji.


Stron: 14 ▾ Skocz do strony
◂  1 2 3 4 5  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17226 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 180

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >