Orynnowanie – lista artykułów

Jak dobrze zaplanować systemy rynnowe uwzględniając rodzaj i wielkość dachu

Ogólnie wiadome jest, że każdy dom, niezależnie od rozmiarów czy materiału, z którego został wykonany, powinien posiadać dedykowany system odprowadzania wody deszczowej. Aby był on w pełni funkcjonalny powinien spełniać pewne ważne kryteria, być profesjonalnie zamontowany oraz niezwykle precyzyjnie dopasowany do konstrukcji budynku. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, by cieszyć się wydajnym systemem orynnowania przez wiele lat.

Konserwacja orynnowania - wiosenny przegląd rynien

Rynny musimy przynajmniej dwa razy w roku sprawdzić i oczyścić z wszelkich zanieczyszczeń (nawianego wiatrem piasku, pyłów, liści i igliwia). Prace te powinno się przeprowadzać wiosną, oraz jesienią, po opadnięciu liści z drzew.

Zastosowanie kwadratowych systemów rynnowych PVC2 i STAL2

Systemy rynnowe o przekroju kwadratowym zyskują coraz szersze grono odbiorców. Nic w tym dziwnego – rozwiązanie to jest nie tylko funkcjonalne, ale także estetyczne i, co dla wielu jest niezwykle istotne, wpisuje się w aktualne trendy architektoniczne.

Kwadratowe systemy rynnowe - czym się charakteryzują i jakie są ich koszty

W nowoczesnym, wręcz modernistycznym budownictwie ważne są najdrobniejsze szczegóły. Prosta i minimalistyczna bryła wymaga dopasowanego do niej systemu odprowadzania wody. W przypadku budynku opierającego się na modnej dziś geometrii, warto postawić na podkreślające tę stylistykę rynny kwadratowe. Czym różni się STAL2 od PVC2? Porównujemy dostępne w ofercie systemy odwodnienia dachu o przekroju kwadratowym.

Wymiana orynnowania - jakie systemy rynnowe są obecnie polecane

Półokrągłe czy kwadratowe, ze stali, stali ocynkowanej czy z PVC? Wybór dostępnych rodzajów systemów rynnowych jest naprawdę szeroki i niejednego przyprawić może o zawrót głowy. Bo przecież oprócz swojej funkcjonalności rynny powinny również prezentować się atrakcyjnie i być odzwierciedleniem panującej w architekturze mody. Poznajcie zatem trendy i nowości rynkowe z zakresu systemów orynnowania domu!

Jakich zabiegów pielęgnacyjno-renowacyjnych wymagają rynny stalowe

Wśród wszystkich materiałów wykorzystywanych do produkcji rynien, od wielu lat prym wiedzie stal. To właśnie ten surowiec jest uważany przez Polaków za najbardziej wytrzymały i solidny, a przy tym nienaganny estetycznie. Warto jednak pamiętać o tym, że tego typu system odprowadzania wody wymaga specjalistycznej konserwacji, by służył sprawnie nawet 50 lat!

Najskuteczniejszy sposób, na to aby w rynnach nie zamarzała woda - kable grzejne

Termometr szaleje, bo raz mróz raz odwilż. Gdy woda zamarznie, to zaraz znów się roztopi. Takie warunki to idealny scenariusz do powstania poważnych problemów z odprowadzaniem wody w rynnach i rurach spustowych. Co zrobić, gdy zator lodowy zablokuje przepustowość rynien i grozi nam zalanie?

Bezokapowy system rynnowy - prawdy i mity

Nowoczesne budownictwo wymaga nowoczesnych rozwiązań. A te potrafią niekiedy wzbudzać zakłopotanie i wątpliwości, bo przecież boimy się tego, co nieznane i trudno jest nam przekonać się do nowości. Do innowacji w budownictwie warto jednak podejść racjonalnie, by móc odróżnić prawdę od fałszu i cieszyć się modnym, nowoczesnym i jeszcze bardziej funkcjonalnym domem. Poznajcie mity dotyczące odwodnienia dachów w systemie bezokapowym, którego elementy ukryte są pod warstwą elewacyjną budynku.

Czy można samodzielnie zamontować na dachu system rynnowy ze stali

Inwestorzy stojący przed wyborem systemu rynnowego mają do podjęcia szereg ważnych decyzji. Od surowca, z którego będzie on wykonany, przez jego kształt, a na kolorze skończywszy. Niezmiennie od lat jednym z najczęściej stosowanych materiałów jest stal, cechująca się wysoką trwałością i odpornością na czynniki zewnętrzne. Jak właściwie przeprowadzić montaż orynnowania z tego materiału?

Nowatorski system odwodnienia dachów płaskich

Kompleksowe rozwiązanie do odwadniania dachów płaskich to system polskiego producenta, w skład którego wchodzi 12 gotowych zestawów, składających się z trzech głównych elementów: wpustu dachowego, rury kanalizacyjnej oraz specjalnego adaptera. To właśnie on zapewnia pionierskość kompletów i umożliwia łączenie ich ze znanymi już systemami: Galeco STAL2 i Galeco BEZOKAPOWY.


Stron: 15 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  2 3 4 5 6  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19166 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 297

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >