Ośmiokomorowe okna, czyli oszczędność energii i izolacja od hałasu

Ośmiokomorowe okna, czyli oszczędność energii i izolacja od hałasu

Firma Budvar wypuściła nową linię okien Energy Line 90 mm. To pierwsza na polskim rynku linia okien ośmiokomorowych o głębokości zabudowy 90 mm zapewniających oszczędność energii i izolację od hałasu Czytaj dalej

 

 Oszczędność energii to problem, z którym spotyka się każdy właściciel domu i mieszkania. Pierwszym krokiem ku obniżeniu kosztów związanych z ogrzewaniem jest zagwarantowanie, że nasze okna są szczelne i zapewniają prawidłową izolację. Naprzeciw tym potrzebom wychodzi najnowsza linia okien Budvar Centrum – Energy Line 90 mm. To absolutna nowość na rynku – pierwsze okna, które posiadają 8 komór, a szerokość zabudowy wynosi aż 90 mm. Dzięki tym rozwiązaniom zapewniona jest odpowiednia: izolacja od środowiska zewnętrznego (ciepło zostaje w pomieszczeniu, a hałas nie ma do niego dostępu).

 

 

„Te okna stworzyliśmy z myślą o rosnących wymaganiach dotyczących oszczędności energii dla osób pragnących znacząco zmniejszyć koszty ogrzewania domu oraz dla osób inwestujących w domy pasywne. Tworząc je staraliśmy się połączyć dwie cechy – estetykę pełną rozmachu oraz doskonałe parametry techniczne” – mówi mgr inż. budownictwa Maria Skrzypiec.

 

Czytaj również: Osłony okienne w InternormJak to działa?

Efekt wysokiej energooszczędności jest gwarantowany po przez połączenie kilku technicznych rozwiązań, takich jak:


•    Dodatkowa termoizolacyjna uszczelka środkowa podnosząca poziom szczelności i dźwiękoszczelności


•    Zastosowanie pakietów szybowych do 44 mm,


•    które gwarantują wyciszenie hałasów zapewniając doskonałą izolacjęakustyczną nawet w najgłośniejszych miastach.


•    Osiągnięcie współczynnika przenikania ciepła dla okna w wysokości poniżej 0,8 W/m2K nie stanowi problemu w tym systemie.

 

Czytaj również: Co warto wiedzieć o montażu okien?

 

 


Równocześnie Budvar Centrum gwarantuje solidne i precyzyjne wykonanie okien z linii Energy Line 90 mm przy wykorzystaniu najnowocześniejszych technologii oraz ciekawy design, który spełni oczekiwania najbardziej wymagających klientów.

 

 

Źródło: Vanguard PR / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 16016 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 188

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >