Pdróbki pilotów Nice - jak je rozpoznać i dlaczego nie warto ich kupować

Pdróbki pilotów Nice - jak je rozpoznać i dlaczego nie warto ich kupować

W ostatnim czasie Nice Polska otrzymała liczne sygnały z rynku dotyczące procederu podrabiania pilotów Nice. Z tego powodu firma podjęła działania mające na celu ukrócenie handlu tzw. podróbkami. W Nice opracowano graficzne tutoriale oraz zorganizowano webinarium dla Partnerów Handlowych firmy, przekazując informacje pomocne w odróżnieniu oryginalnych pilotów od ich podrobionych odpowiedników. Nice Polska na bieżąco monitoruje handel nieoryginalnymi produktami, a kancelaria prawna firmy prowadzi obecnie kilka spraw dotyczących nielegalnego procederu handlu podrobionymi pilotami. Czytaj dalej

 

O podrobionych produktach mówi się w Polsce coraz więcej, gdyż problem z roku na rok narasta. Dopadł także markę Nice – oszuści żerują na renomowanym znaku towarowym, który stanowi dla Klientów gwarancję dobrej jakości produktów. 


Poprzez otwartą dyskusję z Partnerami Handlowymi firma chce wpłynąć na zmianę postrzegania zjawiska stosowania podróbek wśród kupujących, a także zwiększyć ich świadomość i odwrócić obecną tendencję zwiększania liczby podróbek produktów Nice wprowadzanych do obiegu na polskim rynku. 


Wady podróbek

Wszystkie podrobione produkty mają kilka wspólnych cech. Nie tylko są tańsze od swoich pierwowzorów na popularnych portalach internetowych, ale są też gorzej od nich wykonane. Podczas badań przeprowadzonych przez ekspertów Nice, polegających na wnikliwej analizie oraz testach technicznych podrobionych produktów, okazało się, że oryginalne produkty w sposób znaczny różnią się od ich nielegalnych odpowiedników. Oryginalne piloty zapewniają stabilną pracę w długim okresie, zupełnie inaczej niż podróbki. Oryginał daje pewność funkcjonowania przez wiele lat. Nice przed wprowadzeniem produktów na rynek dokonuje wszystkich potrzebnych badań, by pozostać w zgodzie z normami CE oraz rygorystycznych analiz dotyczących częstotliwości działania i transmisji fal radiowych.  


Pdróbki pilotów Nice - jak je rozpoznać i dlaczego nie warto ich kupować

 

Czytaj również: Nowoczesna technologia smart wokół domu i w ogrodzie


Pamiętajmy o tym, że podrobione produkty nie spełniają żadnych z wymaganych norm. Mogą rozprogramować się czy blokować pamięć radioodbiornika, a nawet wpłynąć negatywnie na zdrowie nasze lub naszych bliskich.

 

Jak odróżnić podróbkę od oryginału?

W pierwszej chwili może się to wydawać trudne. Ale wystarczy popatrzeć chwilę dłużej i różnice stają się oczywiste. Poniżej lista tych najbardziej widocznych cech „podróbek”: 

  • niska jakość użytego plastiku zarówno obudowy, jak i przycisków,

  • brak oznaczeń (np. dotyczących biegunowości baterii),

  • brak opakowania lub opakowanie nieoryginalne, wykonane na podstawie wzorów obowiązujących przed laty,

  • brak daty produkcji,

  • inne kolory nadruków na pilotach,

  • nieoryginalna czcionka i zdeformowane logo,

  • zlej jakości przyciski i inne elementy elektroniczne,

  • skserowana instrukcja całkowicie inna niż w oryginalnym produkcie,

  • inna, mniej trwała bateria. 

Poniżej prezentujemy szczegółowe różnice pomiędzy oryginałami a podróbkami dla trzech naszych flagowych pilotów: SMILO, FLOR oraz INTI


Naszych Klientów zachęcamy do pobrania ulotek i przeanalizowania różnic. 

 

Podróbka a oryginał:
piloty INTI

Podróbka a oryginał:
piloty FLOR

Podróbka a oryginał:
piloty SMILO

Oryginał daje pewność

Z naszych analiz wynika, że najwięcej podróbek produktów Nice powstaje w Chinach. Z Chin do Unii docierają one przede wszystkim drogą morską i lądową w dużych transportach w TIR-ach. Dość często są także przesyłane w paczkach pocztowych, jeśli są kupione online. 

Kupując oryginał, można go w razie jakichkolwiek kłopotów bezproblemowo i bezkosztowo reklamować. W przypadku kupna na popularnych azjatyckich portalach aukcyjnych, odesłanie uszkodzonego przedmiotu może kosztować więcej niż sam towar.

Pamiętajmy o tym, że Chińczycy sprzedają swoje produkty taniej nie tylko ze względu na ich niską jakość. Mogą to robić, ponieważ żerują na cudzej własności intelektualnej.


Co grozi za handel podróbkami? 

Za handel podróbkami grozi kara grzywny, kara ograniczenia wolności albo kara pozbawienia wolności do lat 2. Jeżeli sprawca z takiej działalności uczynił sobie stałe źródło dochodu, lub gdy dopuścił się tego przestępstwa w stosunku do towaru o znacznej wartości, wtedy podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 5.


Prawa oszukanego producenta

W oparciu o art. 296 ust. 1 ustawy p.w.p. osoba, której prawo ochronne na znak towarowy zostało naruszone, lub osoba, której ustawa na to zezwala, może żądać od osoby, która naruszyła to prawo:

  • zaniechania naruszania (roszczenie o zaniechanie),

  • wydania bezpodstawnie uzyskanych korzyści,

  • w razie zawinionego naruszenia również naprawienia wyrządzonej szkody (albo na zasadach ogólnych, albo poprzez zapłatę sumy pieniężnej w wysokości odpowiadającej opłacie licencyjnej albo innego stosownego wynagrodzenia, które w chwili ich dochodzenia byłyby należne tytułem udzielenia przez uprawnionego zgody na korzystanie ze znaku towarowego. 

 

Czytaj również: Czujnik ruchu, zmierzchu, ultradźwiękowy ...- jakie jeszcze sterowniki oświetlenia dostępne są na rynku

 

Nice Polska na bieżąco monitoruje proceder wprowadzania na rynek polski tzw. podróbek. Firmy dystrybuujące podrobione produkty Nice muszą się liczyć z konsekwencjami prawnymi i finansowymi oraz zerwaniem współpracy handlowej. Na podstawie zebranych informacji oraz dowodów, nasze biuro prawne prowadzi obecnie kilka spraw dotyczących tego procederu.


W tym miejscu chcielibyśmy Państwa, jako naszych Partnerów Handlowych prosić o zgłaszanie znanych Wam przypadków firm dystrybuujących podrobione produkty Nice. Prosimy również o wszystkie informacje, które mogłyby nam pomóc w zwalczaniu nieuczciwego procederu.

 

Konsekwencje wobec posiadacza podróbki

Powszechnie uważa się, że osoby kupujące podróbki na własny użytek, pozostają bezpieczne i nie wyciąga się wobec nich konsekwencji prawnych. Jednak posiadacz podróbki może zostać ukarany, jeśli np. wwiezie ją na teren Unii Europejskiej. W takim przypadku może zostać ona mu odebrana. Sprowadzając podrobiony produkt z Chin, należy liczyć się z tym, że jest to niezgodne z prawem, istnieje więc możliwość otrzymania pisma z Urzędu Celnego w sprawie złożenia wyjaśnień.


Dlaczego ludzie kupują podróbki?

Na podstawie informacji zebranych od posiadaczy nieoryginalnych produktów Nice wiemy, że, większość nawet nie była świadoma, że użytkuje podróbkę. Na wielu aukcyjnych portalach internetowych możemy znaleźć produkty w najniższych cenach, do tego w opisie aukcji sprzedawcy informują że jest to oryginalny produkt i przestrzegają przed kupowaniem podróbek. Popełniają więc kolejne przestępstwo. Użytkownicy kupując produkty kierowali się przede wszystkim ceną.  


Źródło: Nice / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19106 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 257

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >