Piękno i wygoda, czyli zalety domów parterowych

Piękno i wygoda, czyli zalety domów parterowych

Prezentują się wspaniale, jednak przez wielu z nas są uznawane za niezbyt funkcjonalne. Czy tak jest w rzeczywistości? Wbrew pozorom atrakcyjny wygląd nie jest jedyną zaletą takiego budynku, a wybór projektu dopasowanego do potrzeb całej rodziny może sprawić, że dom parterowy zapewni wszystkim warunki mieszkaniowe na najwyższym poziomie. Jakie zalety mają zatem takie domy? Dla kogo dom parterowy może się okazać najlepszym rozwiązaniem? Czytaj dalej

 

Dom wpisany w krajobraz

To chyba największa zaleta domów parterowych. Niskie, otoczone zadbanymi działkami, pięknie wpisują się w otaczający krajobraz. Ich bryły nie tylko nie kolidują z otoczeniem, ale dodatkowo mogą stać się jego oryginalną ozdobą. Na terenach wyjątkowo atrakcyjnych pod względem przyrodniczym i krajobrazowym domy parterowe sprawdzają się doskonale. Są zarazem idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy chcą cieszyć się nieograniczonym kontaktem z naturą. Przecież każde pomieszczenie w takim budynku można zaprojektować w taki sposób, by zapewnić sobie bezpośrednie wyjście do ogrodu.

 

Dom otwarty na przestrzeń

Przestronne wnętrza domów piętrowych stwarzają wiele ciekawych  możliwości związanych z aranżacją ich wnętrza. O czym warto pamiętać w tym temacie? Wprawdzie funkcjonalne rozplanowanie powierzchni staje się tu nieco trudniejszym zadaniem niż w przypadku domów piętrowych, nie jest jednak zadaniem niewykonalnym. By w domu parterowym żyło się wygodnie, ważne staje się wydzielenie strefy dziennej oraz nocnej. W centralnej części domu można urządzić reprezentacyjny salon, który stanie się miejscem uniwersalnym, przeznaczonym dla wszystkich domowników oraz gości. Ukryte w głębi gabinety i sypialnie pozwolą z kolei na zachowanie tak ważnej dla każdego z nas prywatności. Można też zdecydować się na dom parterowy z poddaszem, na którym znajdzie się miejsce albo na sypialnie, albo na pokój dla nastolatka.

 

By żyło się łatwiej

Idealne dla mniejszych rodzin oraz dla osób starszych domy parterowe są też cenione za niezwykłą wygodę. Brak schodów oraz możliwość urządzenia wszystkich pomieszczeń na tym samym poziomie sprawia, że znacznie ułatwiają one życie osobom starszym lub niepełnosprawnym. Są też cenione przez rodziny z małymi dziećmi, dla których schody są wielką pokusą i jednocześnie sporym niebezpieczeństwem.

 

Ciekawe projekty domów parterowych sprawiają, że każdy z nas może znaleźć szereg praktycznych rozwiązań dla siebie i swych najbliższych.  Gdzie szukać ciekawych inspiracji? Wielu wspaniałych pomysłów może dostarczyć Murator, dzięki któremu każdy z nas jest w stanie wybrać dom swych marzeń łącząc jego atrakcyjny wygląd z najkorzystniejszym rozplanowaniem przestrzeni. 

 

MURATOR domy parterowe październik

 

 

Źródło: MURATOR / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17195 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 284

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >